Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam panasonica vierę i do tego telewizję "n" . Najbardziej denerwuje mnie funkcja telewizora z ustawieniem ekranu . Nigdy nie można korzystać z funkcji pilota od enki . Zawsze są ucięte napisy , albo podglądany tekst . Co mi z tego że mam duży ekran , skoro pokazuje mi tylko 30% obrazu . Kiedy chcę zobaczyć jaki będzie następny program , to muszę najpierw na pilocie telewizora przestawić ekran na inne rozmiary , a potem dopiero da się czytać . Wkurzający bajer i nic więcej . Czasami wolę oglądać na zwykłej bańce niż na tym telewizorze . Jak leci mecz , to czasami nie widać wyniku bieżącego . Porażka i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem plazmy Panasonica P37X10 i póki co jestem zadowolony. Porównywałem z wieloma modelami, ale w kategorii cenowej do 2200 zł nie było innej konkurencji. FullHD nie jest mi do niczego nieporzebne - mam PS2, na PS3 mnie nie stać, a filmów na BluRay'u nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam panasonica vierę i do tego telewizję "n" . Najbardziej denerwuje mnie funkcja...

 

Wydaje mi się, że masz coś źle ustawione. Ja tez mam taki zestaw i wszystko jest ok. Może masz włączony zoom w tv?

 

Polecam plazmę Panasonica, obraz bardzo dobry za stosunkowo niewielkie pieniądze. W plazmach Panasonica jest coś takiego, że się docierają, sam w to nie wierzyłem, ale po dwóch miesiącach używania obraz zrobił się znacznie lepszy niż zaraz po wyjęciu z pudła.

 

Generalnie obraz lcd różni się się od obrazu plazmy i najlepiej w domowych warunkach zadecydować, który nam się bardziej podoba. W marketach lcd wypadają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że masz coś źle ustawione. Ja tez mam taki zestaw i wszystko jest ok. Może masz włączony zoom w tv?

Mam włączone AUTO .

Tak się dzieje gdy program , lub film jest nadawany w innym formacie . Chyba na żadnym programie nie widać napisów . Dla mnie ten panasonic i telewizja "n" , to nieporozumienie - nie wiem jak z innymi platformami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Mam włączone AUTO .
- to jest chyba najgorsze z możliwych ustawień. My mamy ustawioną panoramę, 16:9 bodajże i wszystko jest OK (telewizja n). Telewizor - wspomniany wyżej Samsung. Ale model telewizora tu chyba nie ma nic do rzeczy. Po prostu trzeba ustawić na sztywno panoramę w telewizorze i będzie spokój.

 

Jeśli zaś na jakimś kanale nadają 4:3 lub w oszukanej panoramie (jak to często robi TVP 2), to 4:3 powinno się ładnie mieścić w pionie, pozostawiając czarne paski po bokach, a ta pseudopanorama ma opcję powiększenia (z pilota n, przycisk "opt"). A jeśli nadawany program na to nie pozwala, można próbować zmienić ustawienia w samym telewizorze, ale potem będzie on obcinał obraz przy innym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś na jakimś kanale nadają 4:3 lub w oszukanej panoramie (jak to często robi TVP 2), to 4:3 powinno się ładnie mieścić w pionie, pozostawiając czarne paski po bokach, a ta pseudopanorama ma opcję powiększenia (z pilota n, przycisk "opt"). A jeśli nadawany program na to nie pozwala, można próbować zmienić ustawienia w samym telewizorze, ale potem będzie on obcinał obraz przy innym programie.

No właśnie wszystko da się zrobić - dobrze wiem .

Problem polega na tym , że jestem strasznie leniwy i nie chce mi się ciągle trzymać pilota w ręku i przełączać . Szukanie odpowiedniej opcji jest dla mnie wkurzające . Każdy program jest nadawany inaczej i przy każdym programie trzeba ustawić format - nie przeszkadza to Wam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty przecież telewizor wywaliłeś...

Czym się przejmujesz?

Wywaliłem zwykły , ale wstawiłem teraz plazmę . Tzn miałem plazmę , ale w piwnicy , bo miałem remont w domu . Na święta była teściowa i musiałem przywlec do domu - chyba czas go wywalić , bo jestem na niego zły :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Potrzebuję kupić telewizor do sypialni, jakieś 32 cale chyba mi wystarczą. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Do sypialni telewizor :shock: Nie znasz ciekawszych metod zasypiania ?

Przez miesiąc pobytu w Szwecji nie miałem internetu i telewizji . To bardzo fajny okres bez telewizji i radzę każdemu spróbować . Moja rada jest taka , że trzeba sobie zrobić częściowy szlaban na telewizję - może to być oglądanie tylko 2 godziny , albo oglądanie wyłącznie niektórych programów . Aga nie rób tego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz trąbią, że na wiosnę ma być obniżka TV o ca 20%. Chyba warto poczekać. :mrgreen:

Wiadomo czym jest/będzie spowodowana ta obniżka?

 

To Wy się jeszcze na to nabieracie? Promocje "-VAT"? :mrgreen:. Niedawno poruszano tę kwestię w programie TVN Uwaga. Tam akurat pokazano te machlojki na przykładzie sieci sklepów RTV-AGD Avans. Szkoda, że nie wspomnieli słowem, że dużo większa firma, jaką jest Media Markt, stosuje takie zabiegi od dawna. Żenada! Do tych sklepów warto jedynie zaglądać w celu obejrzenia danego sprzętu na żywo.

 

ps. dla niewtajemniczonych dodam tylko, że chodzi o pozorną obniżkę ceny w okresie "promocji". W rzeczywistości markety podwyższają cenę przed jej obniżeniem i TV, który kosztuje 1500zł w promocji, bez VATu, kosztuje 1600 :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...