Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

też jestem w trakcie kupywania TV - od dwóch miesięcy, i śledzenie tego forum hdtv.

 

Na dzień dzisiejszy wybrałem Plazmę Samsunga B850, tylko tutaj rozmiar jest troszkę większy - zaczyna się od 50".

 

Link do TV - cena powyżej 5000, ale warto poczekać.

Po nowym roku na pewno cena będzie poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel, jutro kupuje dla moich klientow dwie plazmy Panasona G10-tki 42' , Panasonic Polska wycenia ten model na 4799pln, market dla idiotow na 4399pln . Cena dla mnie to 3400 z groszami .

 

I bedziesz pan zaaadooowoloooony .

dzięki za info, spotkamy się to pogadamy o szczegółach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak miałbym kupowac nastepny tel. to kupiłbym plazme. W jednym pokoju mam LCD FULL HD SONY 40 cali jakiś naprawde wysoki model, 1,5 roku temu był to TOP , teraz pewnie już nie, do niego mam podłaczoną Nke i rzeczywiście obraz szczególnie na kanałach HD jest super, reszta całkiem średnia, jak podepne PS3 jest super i tak to naprawde tyle. W drugim pokoju mam jakąs totalnie zwykła plazme 32' albo 37 " nie pamietam, i tam mam CYFRE + i naziemny Polsat, 1,2 , TVP regionalna. i powiem tak ogólnie że ten Panasonic zabija śmiechem tego SONY. Jak pamietam za SONY dawałem coś 6500zł, za Panasonica coś niecałe 3000zł, wszystko 1,5 roku temu.

Jedyny minus tej plazmy, to że dosyć grzeje sie, w zimie ok, w lecie nie za bardzo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem rok temu samsunga PS50A756 50 cali plazme po długich poszukiwaniach dobrego TV. W każdym sklepie słyszałem inne opinie co lepsze LCD czy plazma. Swój kupiłem za ok 5tyś i jestem bardzo zadowolony. Obraz jest żyleta 7 seria samsunga to już wysoka pólka, polecam bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł_P: w tych pieniądzach bierz Bravie 40W5500(w Sony Centre od jutra powinny być za około 3199) albo dorzuć trochę kasy i weź 40Z4500(200Hz i rewelacyjny dźwięk, panel 10 bit dający płynniejsze przejścia między kolorami). Co do LEDowych telewizorów to nie ulegaj marketingowemu bełkotowi innej firmy na S. Krawędziowe podświetlenie w nim zastosowane daje jedynie smukłość. Co do niesamowitej czerni można zauważyć pewne "ale". W ciemnych miejscach jest po prostu czarna plama, w Bravii sprzed 2 lat(średni model) widać jeszcze pełno szczegółów. Próbując to rozjaśnić uzyskamy w efekcie białe plamy. Do podbicia kontrastu zastosowano błyszczącą matrycę, która cholernie mocno odbija światło. Systemy odpowiedzialne za obraz zupełnie sobie nie radzą ze swoim zadaniem: obraz jest nieostry i przekolorowany. Głośniki wogóle nie grają(chyba 2x5w). Polecam wziąć ze sobą do sklepu pen drive z jakąś muzyką i zdjęciami(najlepiej z dużą ilością szczegółów, twarz i włosy). Jeżeli TV ma stać to pojawia się kolejny problem pt. szklana nóżka u stopy. Schowasz za nią kable a nóżka je optycznie jeszcze powiększy. Następny minus to brak wejść EURO(SCART) i chyba componentu. Trzeba stosować badziewne przejściówki, które będą powodowały straty sygnału. Co do usług serwisowych to z Samsungiem jest naprawdę kiepsko(brak części, wożenie sprzętu po jakiś norach, nieterminowe naprawy). W Sonym nie dość, że 5 lat masz gratis to jeszcze w razie awarii wykonujesz 1 telefon i serwisant przyjeżdża do Ciebie do domu i próbuje usunąć usterkę na miejscu. Jeżeli to niemożliwe zabiera sprzęt ze sobą(ma swoje pudło więc oryginalne możesz śmiało wyrzucić). Wypalony piksel też nie stanowi problemu(tak jak już ktoś pisał wymienią Ci matrycę lub dostaniesz nowy TV).

 

Polecam wybrać się do Sony Centre w Galerii Sfera. Powinien być tam Samsung ledowy to chłopaki pokażą Ci różnicę. Jakbyś był to przekaż pozdrowienia z Ryspolu z Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wybrać się do Sony Centre w Galerii Sfera. Powinien być tam Samsung ledowy to chłopaki pokażą Ci różnicę. Jakbyś był to przekaż pozdrowienia z Ryspolu z Rzeszowa.

 

Jasne - robię podchody do tego salonu od lat. Kiepska obsługa i zero konkretów. Pomijam, że ceny kosmiczne. W głupim RTV Euro AGD kupiłem teraz Z5500 za 6500 zł - w Centrum Sony chcieli mi na siłę Z 4500 za podobna kaskę wcisnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, czas na test prawdy . :mrgreen:

 

Bierzemy od Zdziska jego nową zabawkę, kamerę on-boardową HD.

Zamontujemy ją z przodu, tak żeby filmowała samą trasę .

Jedziemy poupalać gdzieś na leśną, górską drogę np Przegibek .

Potem jedziemy do Miquela, do MM i puścimy nagrany materiał na wszystkie telewizory ... i wszystko będzie jasne .

 

:twisted:

 

Będzie pan zaadoowoolooooony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung.

Mam wszystkie TV Samsunga, dlatego że jeden mam od 18 lat i nie był nigdy naprawiany. (taki zabytek) :cool:

Też mamy w domu podobny.

 

Ale za to kolejny Samsung, kupiony w okolicach 2000r poszedł na śmieci po niedługim czasie. Coś tam mu się odechciało współpracować a nawrócenie było mało opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak na takim nowoczesnym TV full HD polecą koncerty sprzed kilku lat? Mam np. Stinga "all this time", "Farat" Jopkowej czy "Growng up" Petera Gabriela, czy takie koncerty są nagrywanw w HD i obraz będzie fajny czy raczej nie ma się co spodziewać wielkiego wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, mój 5-letni LCD to już trochę staroć i chcę kupić coś Full HD o wielkości 40-42 cali, biorę pod uwagę właściwie tylko Samsunga, LG i może Sharpa, ale nie to jest istotne, najważniejsze co wybrać? LCD a może LED ?

Używa ktoś LED ? Jest dużo lepszy od nowoczesnych LCD ?

 

Interesuje mnie telewizorek za 3000-3500 PLN z niezłym obrazem FULL HD.

 

No i o co kaman z internet@TV u Samsunga? ten widżet działa przez dekoder czy może są telewizory z WI-FI ?

 

LED oznacza zastąpienie tradycyjnych świetlówek podświetlających matryce LCD lampami LEDowymi. Rozwiązanie znacznie trwalsze i o większym kontraście. Podświetlenie przez świetlówki używane w tradycyjnych LCD jest bardzo czułe na temperaturę pracy im wyższa tym szybciej się zużywają i parametry obrazu głównie kontrast lecą w dół.

Do tego dochodzi obniżenie poboru mocy o ok. 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak na takim nowoczesnym TV full HD polecą koncerty sprzed kilku lat? Mam np. Stinga "all this time", "Farat" Jopkowej czy "Growng up" Petera Gabriela, czy takie koncerty są nagrywanw w HD i obraz będzie fajny czy raczej nie ma się co spodziewać wielkiego wrażenia?

 

Jeśli koncert sprzed paru lat to raczej na pewno nie HD. Wtedy na takim super cacku może być gorzej niż na zwykłym kineskopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sharpa Aquos 32" i moge go polecic, choc w porównaniu z Soniakiem troche wolno przerzuca programy

 

Wolno? Sharp to Kapitan Snuja świata telewizorów! Ja lubiłbym swojego aquosa, gdyby nie to wykańczające czekanie na przekliknięcie kanału :twisted:.

 

Mam wszystkie TV Samsunga, dlatego że jeden mam od 18 lat i nie był nigdy naprawiany

 

Mój dwuletni (z sypialni) był w serwisie trzy razy, za każdym razem z czymś innym :twisted:.

 

Ale za to kolejny Samsung, kupiony w okolicach 2000r poszedł na śmieci po niedługim czasie. Coś tam mu się odechciało współpracować a nawrócenie było mało opłacalne.

 

O właśnie... Nowe Samsungi to niestety nic ciekawego. Mój monitor (19" kupiony chyba w okolicach 1999 roku za pierdylion plus VAT) pięknie działał i dlatego kupiłem TV Samsunga. I był to błąd... Choć ponoć te LEDy są super.

 

ale macie problemy :shock: wczoraj wtargałem gdzie wskazano Samsunga a głownym kryterium wyboru było... "bo ta bordowa ramka bedzie pasowac do sofki" :mrgreen:

 

Ja kupowałem TV w ten sposób, by się zmieścił we wnęce zrobionej pod poprzedni :mrgreen:.

 

A powiedzcie mi jak na takim nowoczesnym TV full HD polecą koncerty sprzed kilku lat? Mam np. Stinga "all this time", "Farat" Jopkowej czy "Growng up" Petera Gabriela, czy takie koncerty są nagrywanw w HD i obraz będzie fajny czy raczej nie ma się co spodziewać wielkiego wrażenia?

 

Wielkiego - nie; przyzwoitego - tak. Chcesz wielkiego, zmień całą kolekcję płyt na Blu-Ray :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chojny napisał/a:

ale macie problemy wczoraj wtargałem gdzie wskazano Samsunga a głownym kryterium wyboru było... "bo ta bordowa ramka bedzie pasowac do sofki"

 

 

Ja kupowałem TV w ten sposób, by się zmieścił we wnęce zrobionej pod poprzedni .

 

hehe, własnie dlatego biegałem z miarką i skończyło się na 40'' najcieńszym z mozliwych i to na styk :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel, jutro kupuje dla moich klientow dwie plazmy Panasona G10-tki 42' , Panasonic Polska wycenia ten model na 4799pln, market dla idiotow na 4399pln . Cena dla mnie to 3400 z groszami .

 

I bedziesz pan zaaadooowoloooony .

 

Mark L.A. skąd masz taką cenę ? Hurtownię prowadzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...