Jump to content

filester

Użytkownik
 • Content Count

  3113
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by filester

 1. Pro kit mam i używam ale nie mam porównania ze sportline...
 2. Interesuje mnie porównanie tych dwóch modeli sprężyn. Które będą lepiej spisywać się na torze? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
 3. Przerabiał ktoś w ostatnim czasie procedurę rejestracji samochodu z krótkim VIN? Straszne czy bardzo straszne? Od czego zacząć? Samochód z dokumentami japońskimi, nie rejestrowany wcześniej w żadnym kraju EU. Docelowo ma być przełożony.
 4. Może trochę ortodoksyjnie.... ale jak ma dobrze grać to Alpine albo Pioneer
 5. Zaciski, szczęki sprawdzone? Mogą być pozapiekane... I hill holder też do sprawdzenia.
 6. Dareczku, z całym szacunkiem ale znów się czepiasz. To forum zna przypadki WRX`ów czy XT z przebiegiem ponad 300kkm
 7. Zakładając optymistyczną wersję, że głowice są ok, wał jest w porządku, nie wiem jak sytuacja z tłokami... to jaką drogę obierać? Blok 2.0, 2,5? Zamykać open deck? Zostawiać 2,5 czy może stroker? Jaka jest zaleta strokera 2.2 na bloku 2.5 w porównaniu do silnika z pełną pojemnością 2.5? Celowałbym w moce na poziomie 270-300KM i zależałoby mi na "długowieczności" silnika. Tzn żeby za 20-40 tys km nie było konieczności/dużego ryzyka rewizji motoru. Wszystko współpracowało z VF35.
 8. Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałem opinie, że z tulejami bywają problemy. Same tuleje to niecałe 2,5k + robcizna 1-2k pln? Powoli robi się koszt połowy shortblocku. Jeśli byłoby to trwałe rozwiązanie i dół silnika bez zarzutów to mógłbym rozważać.
 9. Rozebrałem silnik po jednym z forumowych upalaczy.... Silnik remontowany 3 lata temu w jednej z topowych-subarowych firm w kraju. Wewnątrz tłoki i pierścienie Mahle, ARP. Zrobiony setup na 300KM. Niestety blok nadaje się na śmietnik, samochód na pewno dostawał mocno po tyłku. Dwa cylindry zniszczone. Wytarte dziury w górnej części cylindrów. Tutaj prośba o poradę forumowiczów, którzy zjedli zęby na grzebaniu w silnikach... jaką drogę obrać dalej? Zakup samego bloku i składanie na starych gratach jeśli wał i tłoki będą nadawać się do ponownego montażu? Zakup nowego shortbloku? Stroker? W założeniu auto do jazdy na codzień i ewentualnie weekendowego dzikowania. Zdjęcia gładzi poniżej... Ma ktoś pomysły gdzie może leżeć przyczyna tak wyglądających cylindrów?
 10. Zbędna masa Lepiej wszystko usunąć od razu.
 11. Chciałbym wywalić chwasta jakim jest pompa powietrza w WRX 2.5 GD. Gdzieś w sieci znalazłem procedurę, gdzie pozostawiono jeden z zaworów ze schematu. Chciałem sie upewnić, czy do wywalenia jest cały układ przedstawiony na schemacie + pompa powietrza z kielicha? Powyższe wątpliwości odnoszą się do jednego z zaworów oznaczonych cyframi 5 oraz 8 LINK: http://opposedforces.com/parts/impreza/us_g11/type_12/intake_and_supply_system_turbocharger/intake_manifold/illustration_9/ FOTO: http://static.opposedforces.com/epc_img/371494905023.png
 12. EMU da się kupić za 2 koła z haczykiem
 13. 2.5 RS z USA? Jest duże prawdopodobieństwo, że elektronika nie była wyposażona w Immobilizer
 14. Tam są gwinty. Ostry śrubokręt + młotek lub podobny zestaw i walisz po zewnętrznym obwodzie śrub.
 15. Orientuje się ktoś czy silnik 2.0R DOHC z Imprezy 06-07 jest zamienny z silnikami DOHC w Foresterze i Legacy z tych lat? Teoretycznie różnią się niewiele parametrami mocy.
 16. Problem w tym, że w 2.0 i 2.5 skrzynie są kompatybilne. A 1.5 jest kompatybilne z niczym.
 17. Największym minusem swapa z 1.5 jest fakt, że 1.5 ma inną skrzynię, dyfer, hamulce niż 2.0. Nie wystarcza zmiana samego silnika tylko jeszcze paru gratów dookoła.
 18. Na 100% lakierowana. Stan wybitnie słaby jak na cenę 75 tys funtów. Do stanu kolekcjonerskiego dużo brakuje i niestety prawdopodobnie historia tego samochodu nie pozwoli na to żeby kiedykolwiek nazwać to auto ideałem za pół bańki PLN.
 19. Gdzie leży problem? Bo nie rozumiem... Próbnik kolorów w ręke i wybierasz. Każda, nawet stosunkowo średniej klasy mieszalnia ma mnóstwo próbników. Matowy lakier jako druga warstwa i po temacie.
 20. Znana jest juz data wprowadzenia nowych przepisów akcyzowych? W sieci różne, sprzeczne informacje można wygooglować...
 21. Posiadam luźne lornety TGV z WRX 2.0 2002, które mógłbym sobie w wolnej chwili wybebeszyć i zrobić je przelotowe. Pytanie czy lornety z WRX 2.0 T2002 będą kompatybilne z silnikiem WRX 2.5T 2007 US Spec ? Nie znalazłem w szukajce Ale szukałem tylko pięć chwil
 22. Pacjent 2.5T 2007 Staram się doprowadzić paścia do stanu używalności po poprzednim właścicielu. Wg zeznań poskładany na Mahle. Na 2 cylindrze ciśnienie 3 bar, na 4 cylindrze 6 bar. Pozostałe dwa w normie (10-11bar) Do tego falowanie obrotów, potrafi kopcić po rozgrzaniu. Pytanie do tych, którzy zjedli zęby na silnikach - warto zaglądać do zaworów? Czy lepiej od razu zrzucać głowicę, motor rozkładać?
×
×
 • Create New...