Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

My mamy Samsunga LE46A...itd. i jesteśmy bardzo zadowoleni. Znajomi kupili w tym samym czasie Sony Bravia, bodajże 48"; dali chyba ze 3 k zł więcej, i nie widać niczego lepszego, a rzekłbym, że jest gorzej (fakt, my mamy HD z telewizji n, a oni zwykły Polsat).

 

Przy zakupie kierowaliśmy się przede wszystkim subiektywnym odczuciem wyglądu i ładności obrazu oraz samego telewizora, następnie ceną i opiniami o niezawodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem jedziemy do Miquela, do MM i puścimy nagrany materiał na wszystkie telewizory ... i wszystko będzie jasne .

Ja słyszałem o takich praktykach w MM, że jak im zależy na sprzedaży konkretnego modelu to te co stoją obok choćby nie wiadomo o ile były lepsze to zawsze mają tak ustawiony obraz żeby ten promowany miał lepszy. Nie wiem czy sam mi o tym nie mówiłeś.

 

obraz będzie fajny czy raczej nie ma się co spodziewać wielkiego wrażenia?

Na pewno nie będzie gorszy...

 

Wtedy na takim super cacku może być gorzej niż na zwykłym kineskopie

Bez przesady...

 

i to tak, żeby kierowca nie zauważył....

I żeby się nie zepsuło... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nabijaj się, chojny, nie domyślasz sie nawet, jakim trudnym zajęciem jest rozładowywanie ciężkich i nieporęcznych przedmiotów podczas jazdy ciężarówki... :razz: i to tak, żeby kierowca nie zauważył.... :twisted: :grin:

 

widziałem to kiedyś na filmie dokumentalnym z "wściekli" w tytule :mrgreen:

 

A co do TV... im dłużej sobie patrze na LED Samsunga tym mi sie bardziej podoba :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chojny, bo mi się ta chudość bardzo podoba i nie wiem, czy nie kupiłbym takiego LEDa. W salonie i tak ma być projektor do "poważniejszych" zastosowań, to TV może być kupowany bardziej pod kątem stylistyki. Poza tym jak będę miał projektor i plazmę, to w słoneczny dzień bez zaciemnienia nie obejrzę ani jednego, ani drugiego :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chojny, bo mi się ta chudość bardzo podoba i nie wiem, czy nie kupiłbym takiego LEDa

 

nie dziwie się :wink: pomiędzy LCDkami czy Plazmami a LEDami Samsunga jest przepaść w grubości, po montażu patrząc z boku, TV wygląda dość nierealnie, wręcz jak z filmów SF :shock: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można zakładać, że obie produkcje są na tych samych komoonentach - obie firmy koreańskie i nawet numery modeli podobne (seria 9xxx, 8xxx i 7xxx u LG oraz 8, 7 i 6 u Samsunga; pewnie różnica o jeden numerek to specjalnie, aby utrudnić porówniania 1:1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkiego - nie; przyzwoitego - tak. Chcesz wielkiego, zmień całą kolekcję płyt na Blu-Ray

True, true ...

 

Na necie kosztuje 3030 + koszty przesylki

... czyli ok 3150 pln . Natomiast ja lubię tzw bezpieczne zakupy . Ostatnio ściągałem Pioneera 42', także dla klienta i po wyciągnięciu z opakowania okazało się, że ma dość znaczną rysę na obudowie, powiedziałbym nawet, że gdzieś wcześniej świecił na wystawie czy może po-serwisowy był ...

Wrócił do hurtowni a następna sztuka była już OK.

Dlatego najpierw oglądam rzecz, którą mam kupić o dopiero potem płacę.

 

Mark L.A. skąd masz taką cenę ? Hurtownię prowadzisz ?

... z racji mojego hobby-profesji, co roku zostawiam w tej firmie kilkadziesiąt tysięcy złociszy a czasem więcej , więc rabat mam niezły.

 

Ja słyszałem o takich praktykach w MM,

Temat, rzeka . Pogadamy na spocie .

 

Co do LED-owych Szajsungów . Na pewno zauważyliście, że są one wystawiane na specjalnych stanowiskach z dala od plazm . Tylko w Auchanie w BB, ktoś postawił LED-a firmy na literkę S obok plazmy Philipsa i wrzucił ten sam sygnał z DVD . Masakra !!! Nie ma takiej możliwości, żeby LED się sprzedał . A może to taki chwyt marketingowy Auchana, dzięki któremu napędzają sobie sprzedaż Philipsa :razz: ?

 

[ Dodano: Pią Gru 11, 2009 12:54 pm ]

bravie mają matryce samsunga

 

... nie tylko, nie tylko Sony . Koreańczycy i Chińczycy produkują panele, jedni LCD, drudzy plazmowe . Ale dobry panel to nie wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do LED-owych Szajsungów . Na pewno zauważyliście, że są one wystawiane na specjalnych stanowiskach z dala od plazm . Tylko w Auchanie w BB, ktoś postawił LED-a firmy na literkę S obok plazmy Philipsa i wrzucił ten sam sygnał z DVD . Masakra !!! Nie ma takiej możliwości, żeby LED się sprzedał . A może to taki chwyt marketingowy Auchana, dzięki któremu napędzają sobie sprzedaż Philipsa ?

 

a co z nimi jest nie tak?

 

w sumie to się obrazowi nie przyglądałem... bo nie oglądam telewizji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z nimi jest nie tak?

 

Efekt jest dość dziwny , obok plazmy, LED świeci jakby miał włączony efekt stroboskopowy lub skanował co drugą klatkę. Podejdź do pierwszego lepszego RTV i poproś o taką prezentacje a zobaczysz sam .

 

Plazma nadal wygrywa biorąc pod uwagę jakość obrazu .

No chyba, że ktoś potrzebuje monitor do wyświetlania materiałów np rozkładu odlotów na lotnisku, czy tv do knajpy na którym przez cały dzień leci jeden kanał np MTV czy śjakaś VIVA . Wtedy doradzę LCD .

 

Ale jest to moje własne zdanie i można się z nim nie zgadzać :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest dość dziwny , obok plazmy, LED świeci jakby miał włączony efekt stroboskopowy lub skanował co drugą klatkę. Podejdź do pierwszego lepszego RTV i poproś o taką prezentacje a zobaczysz sam .

 

z ciekawości obadam sprawe :wink:

 

ale zdaje się, że pójdę tym tropem....

 

Ale jest to moje własne zdanie i można się z nim nie zgadzać .

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku, ja w ostatnim czasie wybierałem tv dla teściów LCD vs. Plazma. W domu mam Samsunga 46 ale jeszcze wersja A ->LE 46A656 i powiem Ci że obraz śliczny. Wersje B mają 3 punktowe podświetlanie matrycy (obraz wsunie się nie różni w porównaniu do A). Teściowie zdecydowali się na LED'a... i powiem Ci, że gdybym miał teraz kupować tv to tylko LED TV.

Ledzik podłączony jest pod cyfrówkę UPC i obraz jest naprawdę niezły. Podłączony pod Blu Ray... obraz nie ma sobie równych (testowałem na ten sam film na LED i na LCD). Co do ceny LED jest drozszy i jeszcze przez to mniej popularny.

W tv siedzę już jakiś czas (wymogi firmowe) i szczerze polecam Ci zainwestowanie w Samsung LED Tv :!:

 

P.S.

Marku, troszkę nie mogę się z Tobą zgodzić jak chodzi o Plazmę. Zobacz sobie na LCD/LED czarny obraz a zobacz na Plaźmie. Na plaźmie nigdy nie będzie obrazu czarnego, bo tam cały czas pali się gaz, a w LCD/LED masz pozycję 0 / 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku,

 

nie wiem czy to do mnie tak pieszczotliwie ale...

 

szczerze polecam Ci zainwestowanie w Samsung LED Tv

 

ale mnie pocieszyłeś :wink:

 

 

Jak zwykle tyle opinii ile ludzi w temacie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto inny, oprócz Samsunga i LG robi takie chudzielce?

 

podczas poszukiwań nie spotkałem się z innymi tego typu konstrukcjami

 

Sharp tez produkuje LCD na ledach, a z LCD z ledami ponoc miazdzy wszystko PHILIPS (nagroda EISA 2009 za najlepszy LCD), niestety cena w granicach 9k :(

 

Mozna poczytac o nim (test)

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43539

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj z ciekawości udałem się do Euro AGD poogądać trochę sprzętów, puszczona było (jak sądzę przez blu-ray) jakaś testówka z urywkami filmów (nowy Batman, Matrix, jakieś animki itp.) i po prostu mnie zatkało - obraz brzytwa niesamowita, te kolory, ta rozdzielczość, te szczegóły wow po prostu :shock: niestety nie mogłem porównać systemów bo to były takie jakby stoiska Samsunga (LCD) a obok Sharpa (też LCD), ale obok na ścianie stały już różne TV (niestety puszczona była jakaś nędzna kablówka) i przekonuję się coraz bardziej do plazm, kilka lat temu to była inna bajka, teraz widać że obraz jest brzytwa, nawet z bliska a obraz dużo szybciej się zmienia niż na LCD, nic dziwnego że na plazmach były naklejki "best for sport" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł_P, hmmm... przy moim Samsungu 100Hz w siatkówce jak i nodze (łącznie z kanałami HD) zero jakiejkolwiek smugi. Naklejki "best for sport" czy "600Hz" to mistrzowka ŚCIEMA. Filmy na BD są 100Hz i nie widać smug, a zwykła tv cyfrowa max 60...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, troszkę nie mogę się z Tobą zgodzić jak chodzi o Plazmę. Zobacz sobie na LCD/LED czarny obraz a zobacz na Plaźmie.
Samsung
Samsungu

Cichaczu, obawiam się, że zostałeś opętany przez jakiegoś koreańskiego czarodzieja . Jeszcze chwila i zamienisz swoją Imprezkę na Kie Creeda w dizlu :shock: .

Mam dla Ciebie antidotum .... codziennie rano przez godzinę powtarzaj : kocham japońską technologię, kocham Subaru .

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...