Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś już pisałem, że mój kolega, który prowadzi od 20 lat sklep ze sprzętem hi-fi, hi-end, abs, rtf, sld itp :wink: :mrgreen: mawiał 10 lat temu:

"chcesz dobry telewizor-kup Sony"

Teraz mówi:

"chcesz dobry telewizor-nie kupuj Sony" :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jaki telewizor polecacie, gdzieś z 55 cali. Sprzęt musi być z wysokiej półki, niech już trochę posłuży. :) Na razie znalazłem samsunga ue55d7000. Wie ktoś coś o tym? A moze coś innego? Dzięki!

 

Po pierwsze - w tym rozmiarze nie kupuj LCD tylko plazmę, wiem co mówię

Po drugie - na chwile obecna to albo Sharp albo Panasonic i w ostateczności Samsung/LG

Po trzecie - w rozmiarach 55-65" to masz może 5-6 różnych modeli, więc nie ma dramatu jak z 42" np :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wraz ze stroną umknęło moje pytanie :roll:

40-43 cale (jak poczytałem to wpadłem na pomysł plazmy 43 ale te mniejsze są jakieś takie biedne w opcje i nowoczesne rozwiązania..)

no i mam dylemat.. a taki led samsunga d5500 np? ma wisieć w dużym pokoju i pokazywać telewizję, pociągnąć ładnie ps3 no i koncerty (dvd - ale tu raczej bez ciśnienia bo kręci mnie brzmienie a nie obraz więc sygnał i tak idzie poza tv)

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jaki telewizor polecacie, gdzieś z 55 cali. Sprzęt musi być z wysokiej półki, niech już trochę posłuży. :) Na razie znalazłem samsunga ue55d7000. Wie ktoś coś o tym? A moze coś innego? Dzięki!

 

Po pierwsze - w tym rozmiarze nie kupuj LCD tylko plazmę, wiem co mówię

Po drugie - na chwile obecna to albo Sharp albo Panasonic i w ostateczności Samsung/LG

Po trzecie - w rozmiarach 55-65" to masz może 5-6 różnych modeli, więc nie ma dramatu jak z 42" np :D

Dzięki wielkie! :D Jestem kompletnie zielony w tym temacie, więc może głupie pytanie ale czemu plazmę? I jaki konkretny model byś polecił? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie promuje Samsunga i tak jak wielu handlofffców śpiewa że są naj...

nie o to chodzi, jeśli masz z sony do czynienia to wiesz że chodzi o awaryjność... :evil:

 

Po pierwsze - w tym rozmiarze nie kupuj LCD tylko plazmę, wiem co mówię

ale ja nie wiem, wytłumacz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja zaczyna znowu przypominać typowe rozterki bez szans na obiektywną opinię :wink:

Subaru czy Audi, Fender czy Gibson, Playstation czy Xbox, Mac czy PCet...

zdaje się, że za każdą z opcji są plusy i minusy, więc pozostaje losowanie, albo wyliczanka :wink:

osobiście kupiłem Subaru, bo jest tańsze od Audi, preferuję Music Mana, bo Fender i Gibson są przereklamowane, mam PS3 i Xboxa, bo gry są kompletnie różne na obie konsole, korzystam z PCtów, bo nigdy nie miałem z nimi jakichkolwiek problemów, korzystam z 2 plazm, bo rewelacyjnie sprawdzają się podczas oglądania filmów, gier na konsolach i są duuuużo tańsze niż przereklamowane LCD/LED (w życiu nie stać byłoby mnie np. na LCD 63") :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jaki telewizor polecacie, gdzieś z 55 cali. Sprzęt musi być z wysokiej półki, niech już trochę posłuży. :) Na razie znalazłem samsunga ue55d7000. Wie ktoś coś o tym? A moze coś innego? Dzięki!

 

Po pierwsze - w tym rozmiarze nie kupuj LCD tylko plazmę, wiem co mówię

Po drugie - na chwile obecna to albo Sharp albo Panasonic i w ostateczności Samsung/LG

Po trzecie - w rozmiarach 55-65" to masz może 5-6 różnych modeli, więc nie ma dramatu jak z 42" np :D

Dzięki wielkie! :D Jestem kompletnie zielony w tym temacie, więc może głupie pytanie ale czemu plazmę? I jaki konkretny model byś polecił? 8)

 

Cały czas niezmiennie plazma ma o wiele wiele lepszą czerń niż LCD, którego czerń to taki ciemny szary :mrgreen: Widać to bardzo wyraźnie jak się ogląda filmy lub gra np. na PS3 i mamy dużo ciemnych miejsc lub jest po prostu noc.

Mity o wypalających się pikselach w plazmie to bajki, było tak na początku czyli jakieś 10 lat temu. Ja mam plazmę od ponad 4 lat w salonie, używaną dość dużo i nie ma ani wypalonych pikseli ani wypalonych logo stacji telewizyjnych :D

Nie ma też już efektu lustra w nowych plazmach, które było kiedyś, nowe powłoki ekranu są antyrefleksyjne jak w notebookach.

Co do konkretnego modelu, wiesz jest w czym wybierac i wszystko zależy od zasobności portfela i własnych (lub zony/dziewczyny/kochanki) preferencji :twisted:

Wiadomo, że FullHD, polecam DLNA i WiFi no i oczywiście warunki gwarancji jak najlepsze, sporo firm oferuje obecnie 5 lat, co miłe.

 

Przykłady jaki mi się nasuwają, ale to tylko przykłady

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... D550C1WXXH

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Prod ... kInfo=true

 

Dyskusją może być długa i owocna lub burzliwa :), idź do jakiegoś sklepu nie dla idiotów, pooglądaj, pomacaj i zdecyduj a potem kup w sieci bo taniej :mrgreen:

Aha, te filmiki demo na telewizorach są robione przez producentów sprzętu, więc podkreślają zalety i ukrywają wady, takie życie. Najlepiej jak na telewizorach, które porównujesz masz ten sam obraz, np. jakiś program w TV.

 

Tyle ode mnie.

Wiem jedno, TV 50" + to zajebista zabawka w domu - my z młodym mamy niezły fun jak odpalimy takie NFS np. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ygrek, szacunek, wielkie dzięki! 8)

 

Przeczytałem twojego posta, poczytałem w internecie, pojeździłem po sklepach i wiem jedno. Będzie to plazma. Tym bardziej że właśnie na święta kupione zostało jeszcze PS3. Znajomy polecił mi Panasonica TXP50G30E. Bez bajerów jak 3D ale za 3,5 tys, wydaje mi się, ze to super cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy polecił mi Panasonica TXP50G30E. Bez bajerów jak 3D ale za 3,5 tys, wydaje mi się, ze to super cena

Nie myślisz o wykorzystaniu w przyszłości 3D ?? Oglądanie filmów musi być całkiem fajne.

 

Też się zastanawiam nad tym modelem, ma mniejszy pobór mocy od interesujących mnie modeli 3D, jest grubszy o niecałe 2cm.

3 wejścia HDMI ma z tyłu i zastanawiam się czy dostęp nie będzie utrudniony po podwieszeniu na ścianie.

 

Pytanie laika, do czego służy w TV adaptor sieci WiFi ? Wyższe modele mają dołączony, 50G30E - przygotowany do współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie promuje Samsunga i tak jak wielu handlofffców śpiewa że są naj...

nie o to chodzi, jeśli masz z sony do czynienia to wiesz że chodzi o awaryjność... :evil:

 

 

Popsuć ma prawo się wszystko ale z tego co mi wiadomo to akurat Samsungi i LG najczęściej odwiedzają serwisy :wink:

 

Nie twierdzę jednak że koreańczyki są złe :idea: Kuszą wzornictwem ale np. jakość materiałów z czego są zbudowane jest baaaardzo budżetowa. Sony pod tym względem bije ich na głowę a przy okazji lepiej sprawdza się do gier (dynamiczne sceny) jeśli o LED mowa :idea:

 

p.s. Nigdy , przenigdy nie zepsuł się mi żaden TV Sony a miałem ich już kilka :idea: Słyszałem że są jeszcze ponoć lepsze odbiorniki np. LOEWE ale moim skromnym zdaniem kupując takiego chodzi tu głównie na zrobieniu wrażenia na gościach :wink: A zresztą każdy kupuje co mu się podoba :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy polecił mi Panasonica TXP50G30E. Bez bajerów jak 3D ale za 3,5 tys, wydaje mi się, ze to super cena

Nie myślisz o wykorzystaniu w przyszłości 3D ?? Oglądanie filmów musi być całkiem fajne.

 

Też się zastanawiam nad tym modelem, ma mniejszy pobór mocy od interesujących mnie modeli 3D, jest grubszy o niecałe 2cm.

3 wejścia HDMI ma z tyłu i zastanawiam się czy dostęp nie będzie utrudniony po podwieszeniu na ścianie.

 

Pytanie laika, do czego służy w TV adaptor sieci WiFi ? Wyższe modele mają dołączony, 50G30E - przygotowany do współpracy.

3D nie jest dla mnie najważniejszą rzeczą, po kilku minutach oglądania boli mnie głowa. Dużym plusem jest 5 lat gwarancji. I prosty design :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja zaczyna znowu przypominać typowe rozterki bez szans na obiektywną opinię :wink:

Subaru czy Audi, Fender czy Gibson, Playstation czy Xbox, Mac czy PCet...

zdaje się, że za każdą z opcji są plusy i minusy, więc pozostaje losowanie, albo wyliczanka :wink:

 

Dokładnie tak :idea:

 

mam PS3 i Xboxa, bo gry są kompletnie różne na obie konsole

 

Jednak chyba ok. 90 % jest tych samych :wink: Jeśli chcesz mieć naprawdę inne gry to kup Nintendo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że są jeszcze ponoć lepsze odbiorniki np. LOEWE

przecież Loewe ma matryce sharpa... To sharp w innej, droższej obudowie...

 

-- 14 gru 2011, o 21:36 --

 

Nigdy , przenigdy nie zepsuł się mi żaden TV Sony a miałem ich już kilka

rozumiem, że mówisz o crt :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Loewe ma matryce sharpa... To sharp w innej, droższej obudowie...

 

 

Dlatego kupiłem Sharp-a Aquos :D

 

rozumiem, że mówisz o crt :roll:

 

Oj Trinitrony zacne były :!: Miałem też do czynienia z LCD Sony i złego słowa nie powiem :) Rodzina , znajomi którzy nabyli Sony też jakoś nie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu korzystam z Samsunga UE46C8000 - jestem bardzo zadowolony - wcześniej miałem LCD - i widać teraz różnicę pomiędzy LED a LCD /dla mnie/. Z 3D jeszcze nie skorzystałem, więc trudno mi powiedizeć jakie wrażenia - ale nie wybierałem tego telewizora dla 3D

 

Rodzicom do domu zamówiłem i zainstalowałem Samsunga UE37D6500 - i takze bardzo pozytywne wrazenie zrobil w korzystaniu i w odbiorze.

 

W tych telewizorach przydaje sie lacze internetowe, by moc korzystac z dodatkowych funkcji typu ogladanie filmow z iplex, VOD czy youtube, oczywiscie jezeli to komus potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika, do czego służy w TV adaptor sieci WiFi ? Wyższe modele mają dołączony, 50G30E - przygotowany do współpracy.

Netflix, hulu, amazon video, internet, wlasne media z lokalnej sieci domowej itd.

Obecnie coraz mniej ludzi oglada programy z tunera lub filmy z plyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika, do czego służy w TV adaptor sieci WiFi ? Wyższe modele mają dołączony, 50G30E - przygotowany do współpracy.

do podłączenia do sieci internetowej, jeżeli nie masz możliwości po kablu, a przez to do:

1. aktualizacji oprogramowania

2. dostępu do zasobów internetowych - Samsung ma tzw. SmartTV i umożliwia swoim konsumentom dostęp do setek filmów, programów itd. przez web

 

P.S. pomimo, że mam WiFi, to jednak korzystam z połączenia kablem - dużo stabilniejsze rozwiązanie, szczególnie przy zasysaniu filmów 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W plazmie wszystko będzie Ci się odbijać, jak w starym kineskopowcu - pamiętaj o tym.

 

No takiego kwiatka to ja dawno nie czytałem...

Wszystko zależy od zastosowanej powłoki ochronnej - nie zależy to w ogóle od typu matrycy która jest pod nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsunga nie kupię

też tak myślałem jakiś czas temu... potem kupiłem ich dysk zewnętrzny, potem kolejny, a potem posypały się inne produkty (choć głównie drobnica), jak miałem wymieniać TV, to zastanawiałem się, czy kupić plazmę Samsunga, czy wydać 50% więcej na Panasonica...

od tamtej pory mam 2 plazmy Samsunga i nie żałuję :lol: nie chcę przepłacać za logo, mając tę samą (o ile nie lepszą) jakość obrazu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...