Skocz do zawartości

Trawniki i ogrody forumowe


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, BiP napisał:

Koniec końców z basenu ewoluowałem do stawu kąpielowego. 

 

 

Wrzucasz coś co czyści, klaruje wodę?

 

Mam dużo ryb i nie chce im zrobić krzywdy więc nic nie robię a woda choć czysta to w zależności od pory roku z przejrzystością różnie bywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama biologia. Jest filt trzcinowy. Ze 3 lata nieużywałem, nie zbierałem opadających liści, żadnego skimmera, kompletnie nic. Staw zamulił się, karasi namnożyło się ok. 300 mimo tego że czapla odwiedzała regularnie.

Na tę chwilę reanimacja, wypompowany niecka umyta. Strefy roślinne - jeszcze muszę biomasę korzeni przetrzebić. Z trzciny rezygnuję na rzecz pałki i oczeretu. Trzcina czyści najlepiej, ale kłącza potrafią przebić EPDM.

Metodą prób i błędów doszedłem, że ryby muszą być. Na 80m3 wody miałem 4 karasie (siłą rzeczy przywlecze się z roślinami wodnymi żyjątka więz zamiast wapnować pijawki wolałem dać karasie), 3 jazie (zbierają z powierzchni owady), 4 tołpygi. Te ostatnie niby filtrują. Ale ich goovienka pływają...

Na klarowność sposobem jest słoma jęczmienna. Można do filtra, można zatopić w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby ktoś miał skuteczny sposób na wrastającą trawę i chwasty w kostce co chętnie wysłucham mądrzejszego.

 

Kostka jest myta myjką na wiosnę, potem piaskowana. A trawa się tylko z tego śmieje i sobie wyrasta.

Aktualnie walczę wypalarką elektryczną.

Wcześniej używałem gazowej. Na chwilę pomaga ale zielsko i tak odrasta. 

Chemii agresywej nie chcę, ocet nie działa dĺugofalowo, wrzątek też nie.

 

Najskuteczniejsze to wydłubywanie widelcem z korzeniami ale to niewdzięczna robota jak diabli.

 

SmartSelect_20210612-205034_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dirkdiggler napisał:

Chemii agresywej nie chcę, ocet nie działa dĺugofalowo, wrzątek też nie.

 

Pozostaje chyba tylko odcedzanie makaronu :). Nie żartuję, solony wrzątek działa trochę dłużej niż bez soli.
Ew. mechanicznie możesz próbować czymś w rodzaju szczotki drucianej, ale przy tego typu kostce najlepiej gdyby była ustawiona pionowo, żeby zielsko wygarnąć ze spoiny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dirkdiggler napisał:

A jakby ktoś miał skuteczny sposób na wrastającą trawę i chwasty w kostce co chętnie wysłucham mądrzejszego.

 

Kostka jest myta myjką na wiosnę, potem piaskowana. A trawa się tylko z tego śmieje i sobie wyrasta.

Aktualnie walczę wypalarką elektryczną.

Wcześniej używałem gazowej. Na chwilę pomaga ale zielsko i tak odrasta. 

Chemii agresywej nie chcę, ocet nie działa dĺugofalowo, wrzątek też nie.

 

Najskuteczniejsze to wydłubywanie widelcem z korzeniami ale to niewdzięczna robota jak diabli.

 

SmartSelect_20210612-205034_Gallery.jpg

Mam ten sam problem. Doradzono mi aby palnikiem do papy wypalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Efti napisał:

Ew. mechanicznie możesz próbować czymś w rodzaju szczotki drucianej, ale przy tego typu kostce najlepiej gdyby była ustawiona pionowo, żeby zielsko wygarnąć ze spoiny.

do tarasu drewnianego kupiłem taką szczotkę drucianą na kiju. W zestawie jest też wąska szczelinówka do kostki + hak-drapak. Nie testowałem na kostce jeszcze ale może mieć sens + kij przy tarasie sprawdził sie super - robota na stojąco a nie na kolanach jest łatwiejsza.

https://allegro.pl/oferta/szczotka-druciana-do-kostki-brukowej-mchu-zestaw-7459902543

 

Godzinę temu, tedimy99 napisał:

Mam ten sam problem. Doradzono mi aby palnikiem do papy wypalić. 

to dość szeroko polecany sposób. Ja przyznam że jeszcze nie zebrałem sie ale jest to na mojej liście zakupowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dirkdiggler napisał:

A jakby ktoś miał skuteczny sposób na wrastającą trawę i chwasty w kostce co chętnie wysłucham mądrzejszego.

 

Kostka jest myta myjką na wiosnę, potem piaskowana. A trawa się tylko z tego śmieje i sobie wyrasta.

Aktualnie walczę wypalarką elektryczną.

Wcześniej używałem gazowej. Na chwilę pomaga ale zielsko i tak odrasta. 

Chemii agresywej nie chcę, ocet nie działa dĺugofalowo, wrzątek też nie.

 

Najskuteczniejsze to wydłubywanie widelcem z korzeniami ale to niewdzięczna robota jak diabli.

 

SmartSelect_20210612-205034_Gallery.jpg

 

U mnie na pozbruku też coś wychodzi ale bardzo bardzo mało. O ile dobrze pamiętam jak firma zakładała kostkę to najpierw wkładali folię, piasek a na koniec cement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie narzędzi ogrodowych Ryobi widziałem akumulatorową szczotkę do kostki, może się sprawdzi:

https://pl.ryobitools.eu/narzedzia-ogrodowe/porzadkowanie-ogrodu/urzadzenia-do-czyszczenia-tarasow/ry18pca/ry18pca-0/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...