Jump to content

Sykatore

Użytkownik
 • Content Count

  339
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Sykatore

 1. Spokojnie - przeważnie w instalacji po 01r. europa, na tym kabelku są dwie pary wtyczek. Jedna para jest przy kierowcy w pobliżu OBD. (przeważnie ma dwa konektory, zielone) Druga jest w wiązce głównej w okolicy nagrzewnicy (przeważnie ma jeden konektor, ale widziałem też w innej instalce podwójny, zielne) Teraz wymagane jest by tylko jedna była rozwarta w normalnych warunkach pracy, przeważnie tą przy kierowcy, druga normalnie spięta. Ja miałem do czynienia w trzema wiązkami. Wszędzie tak zastałem.
 2. Tak. W ręcznym - powrót w położenie neutralne szczęki odbywa się dzięki sprężynom, głównie tym pomiędzy szczękami. Te na lince maja za zadanie cofnąć linkę, obecnie linki przeważnie są pokryte teflonem, generuję drastycznie zmniejsza korozyjność układu i znacznie mniejszą siła potrzebna do jej cofnięcia. Mówisz, że masz nowe szczęki, OK. Ale jaką średnicę mają bębny, czy nie są za dużo wytarte, ponieważ przesuwa to miejśce pracy cylinderków i jak te za mocno nadane są w pracę (rozsunięte) to mogą się przycinać podczas ruchu powrotnego. Ale wymycie jest jak najbardziej właściwe. Panie ale o tarczowych to się dowiedz proszę. Gumki osłonowe mają tylko funkcję ochroną przed kurzem itd. Gumki uszczelniające wiadomo mają swoją funkcję. Ruch tarczy może pomóc, ale stąd nie pochodzi główna siła. Przyjmijmy hamujesz do zatrzymania pojazdu. Pojazd zatrzymuję się i wtedy puszczasz heble, skąd jest siłą na cofnięcie klocków ? : ))) By naprawić przydało by się znać zasadę działania : PPP
 3. Panie przeczytałem co napisałeś. Ja myślę, że niewłaściwie szukasz prziiicziiinyyy. Mam takowe Pytanie Proszę Pana: 1) skąd się bierze siła na cofnięcie szczęk hamulcowych od ręcznego. 2) skąd się bierze siła na cofnięcie klocków w hamulcach tarczowych : )))
 4. Rozbierz wszystkie zaciski do zera, wszystko wymyj, nad uszczelniaczami w stronę osłonek kurzowych daj smar silikonowy dedykowany do hebli, od uszczelniaczy do środka tylko posmaruj płynem hamulcowych przy składaniu, by nie zacierać na sucho uszczelnień i pasowań. Ręczny wyluzuj i nie tykaj dźwigni, p- testuj. Z resztą - z cylinderkami od ręcznego zrób tak samo. Tak powinno się traktować hamulce co 3 lata, a przepuszczam, że masz nie czyszczone od nowości. A na forum szukasz zaklęcia do naprawy bezdotykowej. Przy płynach organicznych jeszcze częściej, bo woda higroskopijnie wchodzi w płyn. A płyn stosowany w aucie wyczynowym jest do wymiany po każdym deszczu.
 5. Rezystancja czujnika położenia wału Polazłem do swojego wypiąłem wtyczkę i zmierzyłem sam czujnik: wartość około 2 kiloomy (1,99kOma) Liczyłem że ma mniejszą wartość, ale ok. Najważniejszy czujnik. Bez działającego tego czujnika nie uruchomisz silnika. (ustaw stosowny zakres omomierza, jak masz na pokrętło, chyba że miernik sam dopasowuje zakres. Ok. Jak okaże się że jest zły, czasami trudno go się wyciąga, ma przeważnie osłonkę aluminiową, która się lubi kancerować przy demontażu. Taki czujnik 40 zł na alleDrogo. Tu nie ma co się bać używanego. A rozrusznik rozumiem za kręci za każdym razem, czy się zastanawia. Ale nie zaszkodzi wymienić tulejki ślizgowe, to bardzo mały koszt. Sprawdzić czy są szczotki, czy ogryzki. Z resztą czujnik poleżenia wałka rozrządu ma prawie taką samą rezystancję, nie znam Twojego auta, ale jest to możliwe że go nie ma. To jest sprawa nieistotna w tej chwili. Jakiś link pierwszy z pina dla OBD1: http://wiki.24subaru.ru/index.php/Коды_ошибок_Subaru Faktycznie coś z obwodem startera, ale to chyba nie jest główna prziczinaaa. Pozdrawiam.
 6. fot.1. fabryczne łączenie, przy zmianie grubości żyły, lub przy rozgałęzieniu sygnału. Bardzo dobre stabilne połączenie, czysta miedz, nie ma co pruć tych izolacji. fot.2. nie wiem fot.3. to są ekrany na kablach sygnałowych z czujników z silnika i czujników ABS itp. Zdejmij kostkę z czujnika położenia wału głównego, zmierz omomierzem rezystancje czujnika (to jest zwykła cewka) przepuszczam że ma kilka omów, dowiesz się czy czujnik działa. Następnie przedzwoń kable, nie ma potrzeby ich pruć z tych zawijek, kluczem do podłączenia omomierza są kostki. smar miedziany, to badziewie sztucznie rozreklamowany - jak dasz trochę smaru miedziowego na jakiś izolator (deseczkę) i zmierzysz miernikiem jego rezystancje, omomierz nie wykaże przewodności (wskaże 0) A logicznie sproszkowana miedz powinna przewodzić. Na styki tylko wazelina bez kwasowa (jest też izolatorem, ale nie ma dodatków wywołujących powierzchniowego utleniania (korozję). Schematy proponuje rozpocznij od rozróżniania wtyczek. Na dole serwisów ki masz rysunki kostek, każda ma swój numer np: B13, E7 itd. litera B przeważnie jest przypisana do wiązki kabinowej E - do silnikowej, i - do licznikowej itd. Natomiast każda wtyczka ma opisane piny 1, ..... a od lewej, (pinami do siebie, ząbek zabezpieczający do góry i liczysz od lewej) a gnizdo od prawej strony. (gniazdo ma tak jakby podwójna linię brzegową.) Musisz je pewnie rozróżniać, na schemacie. Od opisu koloru kabla z liter angielskich i kostki to fundament czytania schematów. Ale faktycznie trzeba odnaleźć z cytatu: Dzixd 9 czujnik położenia wału głównego. 10 czujnik położenia wałka rozrządu. czujnik stukowy chyba też jest w twoim, wtyczka z reguły ma dwa piny ale jest tylko 1 uzbrojony, drugi to masa ze śruby. Ten czujnik jakby zle działał to tylko może cofnąć zapłon za dużo, nie zależy od tego bezpośrednia odpalanie auta. Jest w okolicach przepustnicy na bloku silnika, niedaleko od połączenia ze skrzynią. Sprawdza jeszcze niskie napięcie zasilające cewkę wysokiego napięcia, czy tam dochodzi, powinno być tam 12 v na przekręconym zapłonie, bez odpalenia. Sprawdź pod kątem pęknięć obudowy cewki wysokiego napięcia, czy nie ma przebicia na masę, Proponuję w nocy jeden odpala a inni obserwują po ciemku pioruny. Wysusz kable świecowe w domu na grzejniku. Nie wiem co Ci jeszcze porodzić, bardzo trudno jest wytłumaczyć rozumienie schematów elektrycznych, te subarowe są specyficznie napisane.
 7. Mam taki mały pomysł - sprawdź proszę omomierzem czujnik położenie wału (przy alternatorze) i czujnik położenia wałka rozrządu i kable aż do samego kompa. W pierwszym kroku zmierz czujnik położenia wału (chyba kostka E12 lub E17) w drugim kroku wypnij kostkę z kompa i zmierz ten sam czujnik na kostce komputerowej. Przepuszczam, że masz trzy kostki do kompa spokojnie znajdziesz na schemacie w manualu np: 93-96r. Wiem, że tylko jeden czujnik w tych autach nie jest podmieniany w czasie awarii przez komp. Czujnik położenia wału głównego, jeżeli on pada, lub traci się jego obwód podłączenia, auto staje. Ale masy też rozsądny trop, szczególnie masy idące na silnik i bakterii tam jest do czynienia ze środowiskiem silnie korozyjnym. Na wstępie podkręcaj każdą oczyść i posmaruj wazelina bez kwasową, techniczną lub kosmetyczną, co będziesz miał. Można sprawdzić czy w zaciskach żył przy oczkach prądowych (tych do mocowania pod śrubki) nie masz zielonego nalotu, lub formy korozji miedzi. Jak jest to trzeba zakuć od nowa przewody prądowe. Może też się tracić połączenie na przepływ prądów przy drganiach silnika, czy podczas jazdy. Tracji się wydajność prądowa i traci się sterowanie wykonawcze. Powodzenia życzę.
 8. Polecam śledzić ten temat uturbienia wollnego ssaka 1,6, masz to samo zadanie tylko odrobinę pojemność większa : Do wymiany na wstępie masz: -Belka przednia - różnica opisane w moim wątku. -Drążek przedni skrętny, inaczej wygięty. -Pompa wspomagania, +++ jeszcze innych 15 punktów, łącznie ze sterowaniem i zrobieniem nowych map. Obserwuj podany link tam będzie opisany cały proces.
 9. A ile taki jeden uszczelniacz kosztuje z 5 zł sztuka w większym sklepie z łożyskami i uszczelnieniami technicznymi. Nawet niech flaszka za dwa. To sam prąd na zasilanie komputera więcej wyniesie przy pisaniu tego posta : PPP
 10. Szukać przekaźnika Ci nie będę bo nie mam na to czasu, wole robić inne rzeczy. Ale Panie wymyśliłem knifaaa na podpięcie dwóch obwodów kierunkowskazów tak by dało się wysterować z jednego styku przekaźnika, by nie upośledzało działania kierunkowskazów w obwodzie z przerywaczem. Czyli zainwestujesz złoty 50 grosików + koszt dwu diodek prostowniczych i gotowe : ) A poradzisz sobie bo lutować widzę, że umiesz. Otóż wystarczy wpiąć diodę zgodnie z przepływem prądy ze styku przekaźnika w stronę gałęzi Lewej i drugą tak samo tylko w gałąź prawą. Z jednego styku przekaźnika wysterujesz dwa obwody kierunkowskazów. Natomiast jak właczysz kierunek zasilanie będzie blokowane złączem diody na styk i zasili tylko stronę, którą włączyłeś. : DDD i już Działa Bierze.
 11. No faktycznie - jest to wyzwanie za piwooo. To dziwne, bo z reguły styk przełączający opiera się w skrajnym położeniu, nie wisi w powietrzu. Przepuszczam, że muszą być dwa niezależne styki przełaczające, połączone w obudowie. Wywal alarm, szkoda prądu. Nie ma czasu na pierdoły. To w takim razie - ładnie zrobiłeś nie ma co psuć. Powodzenia.
 12. Proszę bardzo tu masz 46 stron z Alleee https://allegro.pl/listing?string=przekaźnik 12v&order=m&bmatch=baseline-cl-n-dict-sort-sqm-aut-1-2-0131 Już na pierwszej jest za 1,5 zł https://allegro.pl/oferta/przekaznik-songle-srd-12vdc-12v-10a-250vac-piec-co-6585874042 kluczem jest napięcie zasilające stałe 12 DC, rozstaw nóżek i styk przełączający. Obciążalność styku na poziomie 1 A wystarczy to są 4 żarówki około 20W, + deska kontrolka + na błotniku daje to około 100W, czyli masz prąd na styku około 0.8 Ampera rozbite sterowanie po dwie na styk. Tu masz 10A z pina za 1zł, 50 grosików Proszę się Tak Nie denerwować, tylko dąć coś od siebie jakąś chęć, cokolwiek : PPP Jak podjedziesz do większego sklepu elektronicznego to przepuszczam na półce będzie. : DDD
 13. Dobrze, że sobie poradziłeś - chwali się to. Ale za 2 złote nowy przekaźnik - tak drutować. Jest tego jak mrówkówww na allle drogo, czy w zwykłym sklepie elektronicznym. Wystarczy by miał rozstaw nóżek tan sam i napięcia zasilania cewki 12V. I całkiem inne zadowolenie i poziom naprawy.
 14. Proponuje następujące rozwiązanie: -Kupujesz dwu - tłoczka od jakiegoś merca, opla vectry, omegi 2.0 (cylinderki 35 lub 40mm ). Koszt jednego zacisku to około 15-50 zł -rozkręcasz zacisk na polówki (rozpolawiasz) dorabiasz stalowy, lub nierdzewny (aluminum jak już tylko z twardą formułą , czy dobrej klasy dur) dystans taki, by po skręceniu zacisku, wchodziła wymagana grubość tarczy - montujesz na adapter lub inny sposób Kiedyś to opiszę w moim wątku, już kupiłem brembo dwu-tłok od jakieś emela, po 5 dyszek sztuka. Powiem Wam jak widzę, jak ludzie płacą po 2 tysiące za WRXsowy komplet 4 i 2 tłoczków. Trochę mi ich żal = 4 wypłaty 500+ w błoto : )))
 15. Jak wizualnie wygląda tak samo - Tak. STi, WRX forek, ma wiele powtarzalnych elementów zamiennych. Ja zastosowałem wtryski 440 z forka chyba 02r T do wrx 04r cena 50% mniejsza, natomiast Sti daje pretekst mocy to cena części 100 - 150% w górę : )
 16. Sykatore

  Swap wiązki

  Tak. Zaprasza do mojego wątku tam trochę jest opisane. A chyba na wiosnę będę miał jedną na zbyciu (mam dwie) - kompletną wiązkę jeszcze nie wiem którą ale chyba wrx04r. do GC8.
 17. znaleziono, nieaktualne, nie wszystkie manuale maja RHD.
 18. Wymień tulejki ślizgowe - proponuję, przepuszczam że tam są od nowości nie wymieniane.
 19. Gabaryty te same, różni się instalacja zbiornikowa. Ale można przełożyć frukta, tylko dobrze oczyść i zlej wódka (WD...) śrubki lubią się urywać jak je korozja nad-szamieee. GD ma dodatkowy czujnik ciśnienia w zbiorniku. GC go nie ma. Można zasadzić krótki wężyk paliwo odporny i go zaślepić. Czas działać. Powodzenia.
 20. rozepnij wtyczkę od kabelsów do zbiornika, pod tylną kanapą, lub bezpiecznik od pompy, lub przekaźnik (chyba okolice nóg pasarzera lub nic nie rób z tym, pompa nabije ciśnienia i się wyłączy. Problem jest gdy masz rozpięty układ paliwowy (np: wyciągnięty wtrysk, zdjęty wężyk itd.) Przy dotknięciu kluczyka na zapłon, staruje pompa paliwa i pompuje na świat, a sterownik przez czujnik mierzy, czy ciśnie zostało osiągnięte i tłoczy na świat paliwo. A tz biegasz i szukasz klucza 10, czy 12 na klemę.
 21. Ja rozumiem to co napisałeś tak. Obywatele szukam zacisków: -mniejszych od tych co mam z WRX, czy tam sti. -by dały radę wyhamować zadołowanego tira 25 ton z prędkości 3 paki w sekundę lub dwie. - i by się mieściły w felunięęęę 16 caliiii. Nie masz pojęcia co chcesz i zupełnie nie czujesz tematu. PEACE. Choć byś założył zaciski od TIRA klocek produkcji X, czy od motocykla i klocek produkcji X. Pojazd zahamuję tak samo, tylko klocek od Tira starszy Ci na resztę życia, a od motura skończy się np: po jednym dniu, czy kilku. Podobnie zahamujesz klockiem produkcji x z roweru, ale zapewne skończy się po jednym hamowaniu. Przy założeniu tej samej średnicy tarczy i punktu na średnicy podziałowej działania siły wypadkowej. Zasadnicze pytanie od czego zależy siła i tu Odwieczna zasada stara jak Świat Siła x Ramię. Jak zastaniesz przy tej samej średnicy tarczy, nie wiele ugrasz współczynnikiem tarcie. Wraz z jego wzrostem drastycznie spada trwałość tarcz i klocków. Nawet jak ten parametr wyśrubujesz, musisz wyśrubować tarcie opona - podłoże które drastycznie jest zmienne od podłożą, wilgoci, czystości itd. A siła tarcie (jak pamiętam z podstawówki, a było to dawno temu) zależy od współczynnika przyczepności i nacisku. A nacisk to masa. Jak zchodzisz z masy, to musisz zwiększać powierzchnię styku opony w promieniu dynamicznym (ugięciu opony pod masą) Wtedy rośnie bezwładność. I tak w kółko. Nie możliwe jest jedną zmienną dopracować tak obszerne zagadnie. Z hamulcami wiąże się jeszcze jedno bardzo ciekawe pojęcie Max siła w % która to na przedniej osi może chwilowo dość do wartości około 108% Ale w chwili u ślizgnięcia się koła spada do 80% i nie da się jej odbudować w tym hamowaniu. Przy cywilnym zawieszeniu i przemieszczaniu się środka ciężkości. Z hamulcami są związane pojęcia: -pojemność cieplna -trwałość, niezawodność -siła hamująca -przełożenie hydrauliczne i kilka innych pierdół. Polecam poczytać sobie. Lub dajcie komuś zarobić, bo może być po prostu taniej. Peace
 22. Nad czym Wy płaczecie nad żeliwem z turbiny. Pozwolę sobie nie komentować. Jedz tam, gdzie turbiny regenerują, tylko do dużej firmy. Zagadaj z chłopakami, że chcesz kupić samo żeliwo i zeeee trzy flaszki w kieszeniach musisz mieć. Jak ja sobie aluminium szukałem (muszli zimnej to ze dwa metry sześcienne tego mieli i podobna ilość muszli żeliwnych). Koszt dwie flaszki, taniej niż przesyłka z netu. Albo, jak jesteś pewny dobrego stanu swoich bebechów z turbiny, kup na alle drogo drugą i przełóż żeliwo. A jak tylko Ci się wydaje, że masz dobre bebechy i tego nie sprawdzałeś otatnio, (bo były dobre 5 lat temu) to kup drugą i wrzuć w jamę. : ) Piwo z ciebie.
 23. Jak macie szlifierkę do wałków, lub do niej dostęp i spotkałeś się choć raz z wymianą uszczelnień siłowników hydraulicznych, to możesz zrobić sam. Co prawda można wymienić uszczelnienia i może to się udać, najlepiej pomierzyć jak będzie na stole, by daremnie nie robić. Będziesz miał elastycznie uszczelnianie nie zdrewniałe z czasu. Natomiast jak po takiej akcji, dalej cieczeee siłownik wspomagania - przeważnie najmocniej jest wytarte tłoczysko w środkowej części, bo tam najwięcej pracują - punkt zerowy (początkowy) pracy. Szlifuje się, daje się stosownie większe uszczelnienia i składa puzzle. I proszę Was bardzo nie komentujcie ceny jak nie macie pojęcie o zakresie naprawy. Faktycznie często jak masz zgonaaaa, bardziej opłaca się kupić druga maglownicę. Peace
 24. Standardowy gwint i standardowa śruba do układu hamulcowego, występuje: w samochody osobowe, terenowe, motocykle. Na auto złomie za jedno piwo kupisz tego z kilogram. Oczywiście jeśli masz odwagę się pobrudzić przy czyszczeniu do montażu. Jak nie masz odwagi to zostaje Ci serwis, ASO itp. itd. i przepuszczam 10 piffff za jedna śrubę.
 25. Polecam Ci kup sobie probówkę na 12v najlepiej z ostry dzióbkiem, może być najtańsza, do szukania, czy ustalenia prądu jest rewelacyjna sam mam już dwie sztuki, bardzo usprawniły mi szukanie obecności prądu.np: https://allegro.pl/listing?string=próbówka 12v&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-2-0328 a chodzi mi B225 pin 14 a masą - zasilanie cewki przekaźnika pin 17 z masą - zasilanie styku roboczego A i czarne przekaźniki maja języczek zabezpieczający (podobny jak w kostce tylko mniejszy), ale nie wszystkie, jak zauważyłem. No i sprawdź sobie ten silniczek od szyby małym prostownikiem, czy nawet z akumulatora ,można. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...