Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Dzixd napisał:

Naprawiam.
631269acb89bfa0e5323a7d33e08c208.jpg
294f3cd9c09de25b3dae3f146ef43438.jpg
b5de61e83c760dc69ce6a3b258201997.jpg
9462170b69eb242b1e63a419ca51d94c.jpg
Do wieczora będzie jeździć prosto w miarę

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu
 

To Ty go sprzedawałeś czy dopiero kupiłeś? Bo widziałem ogłoszenie kilka dni temu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty go sprzedawałeś czy dopiero kupiłeś? Bo widziałem ogłoszenie kilka dni temu.. 
Kupiłem.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend w moim Leśniku wymieniłem sprzęgło, rozpołowiłem skrzynię biegów i wymieniłem kółko zębate z uszczelniaczem na wałku współpracującym z czujnikiem prędkościomierza, poprawnie zamontowałem taką płytę dystansową w skrzyni na wale głównym (32294AA041) - nie była osadzona w odpowiednim miejscu i "rzegotała" przy hamowaniu silnikiem, rozsypałem i poskładałem przesuwkę z pestkami i kołami zębatymi od reduktora. Oprócz tego wymieniłem sworznie wahaczy przednich, łączniki stabilizatorów przód i tył oraz tuleje gumowe stabilizatorów  również z przodu i tyłu. Zdjęcie mam tylko jedno jeszcze zamontowanego starego sprzęgła, bo po prostu nie miałem czasu na "focenie" bo czas naglił powiem szczerze ale ostatecznie jestem bardzo zadowolony że wszystko udało się zrobić i czuć naprawdę poprawę "in plus" w pracy samochodu!

IMG_20210108_224908.jpg.389773441dea447987623f8201869c41.jpg       

  • Super! 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dominikon napisał:

W weekend w moim Leśniku wymieniłem sprzęgło, rozpołowiłem skrzynię biegów i wymieniłem kółko zębate z uszczelniaczem na wałku współpracującym z czujnikiem prędkościomierza, poprawnie zamontowałem taką płytę dystansową w skrzyni na wale głównym (32294AA041) - nie była osadzona w odpowiednim miejscu i "rzegotała" przy hamowaniu silnikiem, rozsypałem i poskładałem przesuwkę z pestkami i kołami zębatymi od reduktora. Oprócz tego wymieniłem sworznie wahaczy przednich, łączniki stabilizatorów przód i tył oraz tuleje gumowe stabilizatorów  również z przodu i tyłu. Zdjęcie mam tylko jedno jeszcze zamontowanego starego sprzęgła, bo po prostu nie miałem czasu na "focenie" bo czas naglił powiem szczerze ale ostatecznie jestem bardzo zadowolony że wszystko udało się zrobić i czuć naprawdę poprawę "in plus" w pracy samochodu!

IMG_20210108_224908.jpg.389773441dea447987623f8201869c41.jpg       

 

Dla takich postów powstał ten temat!

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dzixd napisał:

Kupiłem.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu
 

Też nad nim myslałem ale miałem za daleko na wycieczkę :)

Gratki, bo cena była uważam bardzo dobra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad nim myslałem ale miałem za daleko na wycieczkę
Gratki, bo cena była uważam bardzo dobra
Cena adekwatna do stanu ;).
Wszystkie tuleje w zawieszeniu do wymiany. :mrgreen:
Ale mam wahacze z dobrymi tulejami.

Ale brałem to pod uwagę po obejrzeniu od spodu. Silnik narazie chodzi równiutko skrzynia nie szarpie. Cena mocno okazyjna.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 14:05, ipsx82 napisał:

Nie było  problemu przy wymianie ? Bo mnie też  to czeka ale obawiam się  że obsunie się  i nie włożę  śrub.

Nie ma żadnego problemu, po odkręceniu położenie skrzyni nie zmienia się choćby o milimetr. Na łapce skrzyni otwór na śrubę jest podłużny więc nawet w razie lekkiego "odchyłu od normy" ,nowa kość powinna wejść bez problemu :  )

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "szybki szpil pod blokiem": Wczoraj odpadła mi osłona rury wlewu paliwa. Dziś "szybki" montaż pod blokiem na śniegu:biglol:.

Przewiercenie otworów w osłonie rury w inne miejsce bo stare już nie są potrzebne:biglol:(uchwyty w rurze powiedziały papa, zresztą rura powoli też mówi papa) i gwintowanie otworów w innym miejscu tak aby przykręcić osłonę. Cała operacja trwała ok 2 godzin (większość tego czasu to odkręcenie zardzewiałej śrubki z kawałkiem uchwytu rury) i zakończyła się powodzeniem. Zdjęcie mam jedno- do montażu wykorzystałem fabryczny otworek(ten drugi, przy cybancie) z prawej strony od urwanego uchwytu na rurze wlewu paliwa.

20210113_093717.jpg

Edytowane przez yaroz
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 23:58, conrad napisał:

Po raz kolejny po odłączeniu akumulatora (tym razem jego wymiana) "rozchwiane" obroty, zwłaszcza przy wysprzęglaniu...autem trudniej rusza się.

Wcześniejsze czyszczenie przepustnicy (po odłączeniu aku) wykonane było przy przebiegu około 100tyś km.

Obecna wymiana akumulatora spowodowała podobne objawy jak przy "setce".

Sugerowane często procedury "adaptacji" nie pomogły.

W dniu dzisiejszym wyczyszczona przepustnica, złożona z nową uszczelką (157tyś. km)...adaptacja do uruchomienia wentylatorów (jak poprzednio)...wnioski po pierwszej przejażdżce niebawem.

 

IMG_1348.JPG

IMG_1349.JPG

IMG_1351.JPG

IMG_1355.JPG

IMG_1358.JPG

IMG_1359.JPG

IMG_1363.JPG

IMG_1364.JPG

 

 

uzupełniając informacje...po czyszczeniu przepustnicy, ponownym podpięciu aku i powyższej nazwijmy to "adaptacji własnej"...wszystko wróciło do normy.

Obroty silnika przy wysprzęglaniu nie spadają już w okolice 300 obr/min.

 

Obecnie przy wysprzeglaniu są w przedziale 800-1000 obr/min i ładnie regulują się do stanu jałowego w okolicach 600-700 obr/min.

Auto wreszcie jeździ i reaguje poprawnie.

 

 

 

  • Super! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny powiedziały dość... Wyleciały z samochodu, było trochę walki z dolnymi śrubami amorów. Następnie czyszczenie rudej i mała konserwacja kielichów. Do rana suszenie, jutro montaż nowego zestawu amorków, sprężyn i mocowań.

IMG_20210115_203416.jpg

IMG_20210115_143823.jpg

IMG_20210115_200118.jpg

IMG_20210115_203516.jpg

IMG_20210114_175925.jpg

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...