Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki.

https://www.x-kom.pl/p/248859-uchwyt-do-smartfonow-shiru-uchwyt-samochodowy-na-kratke-wentylacyjna.html

Tylko że już po latach się zużyły te gumki. No to zamiast kupić nowy, tak jakby większość ludzi zrobiła, dorobiłem cienką blaszkę i otworem na środku. Tak aby przeszła przez kratki, długą śrubką to skręcam, blaszka się blokuje od wewnątrz. A sam telefon jest idealnie trzymany. nie wypadł nigdy i mocuje go jedną ręką. 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

Ja mam taki.

https://www.x-kom.pl/p/248859-uchwyt-do-smartfonow-shiru-uchwyt-samochodowy-na-kratke-wentylacyjna.html

Tylko że już po latach się zużyły te gumki. No to zamiast kupić nowy, tak jakby większość ludzi zrobiła, dorobiłem cienką blaszkę i otworem na środku. Tak aby przeszła przez kratki, długą śrubką to skręcam, blaszka się blokuje od wewnątrz. A sam telefon jest idealnie trzymany. nie wypadł nigdy i mocuje go jedną ręką. 

 

Mam to samo w gratisie od Parrota - sprawdza się nadspodziewanie dobrze, ale w grubszym terenie nie testowałem ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ewemarkam napisał:

Ja mam taki.

https://www.x-kom.pl/p/248859-uchwyt-do-smartfonow-shiru-uchwyt-samochodowy-na-kratke-wentylacyjna.html

Tylko że już po latach się zużyły te gumki. No to zamiast kupić nowy, tak jakby większość ludzi zrobiła, dorobiłem cienką blaszkę i otworem na środku. Tak aby przeszła przez kratki, długą śrubką to skręcam, blaszka się blokuje od wewnątrz. A sam telefon jest idealnie trzymany. nie wypadł nigdy i mocuje go jedną ręką. 

Mam podobne tylko z iOttie z montażem do slotu CD. Trzyma bardzo dobrze, ale od jakiegoś czasu zaczęło mnie wkurzać i będę testował takie.

https://allegro.pl/oferta/rock-uchwyt-samochodowy-do-telefonu-do-kratki-7135935613?snapshot=MjAyMS0wMS0wNVQyMzo0ODoxMS44MDVaO2J1eWVyOzc4YmQxNTUxMzg2MGY2NzlhZDAxN2JiZDhiOTc0OGQ2M2QzNTIyZmI1MjM5YTMxYmI2MzNjMjVhNzUzYjQ3NmU%3D

 

https://allegro.pl/oferta/baseus-uchwyt-samochodowy-ladowarka-indukcyjna-qi-8616538920?snapshot=MjAyMS0wMS0wNVQyMzo0ODoxMS44MDVaO2J1eWVyO2M0OGNhMWUxMjdiOWQ1ZDY0NjUwNGM5ZTJkOTBmYTEyMzEyMGNiNzFkZmY4YTAzNzRlNDJjNTllY2FjZjAxNzA%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak? Naprawdę trzyma, nawet na wybojach? Miałem magnetyczne, ale smartfon spada. Szukam jakiegoś solidnego trzymadełka, ale tych na przyssawkę na szybę nawet nie biorę pod uwagę.
Niewiele pojeździłem ale na razie trzyma, choć na telefonie za nisko przykleiłem blaszkę. Na większych wybojach dzisiaj tylko sie przechyla ale nie odpada.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vercy napisał:

wybierz silne bo mechanizm rozprężny lubi pękać 

Wziąłem to z ładowaniem indukcyjnym (będzie na zaś jak telefon zmienię :thumbup:), a przy okazji zaczep miał mocniejszy. Delikatnie się telepie, ale mam teraz lepszy dostęp do przycisku świateł awaryjnych.

Tak więc pozbywam się iOttie, może ktoś by chciał przytulić za przysłowiowego 4paka? :)

 

9 minut temu, janekbe napisał:

Nakruszyłem.
Wasze dzieci też 5-10 minut po starcie odpalają bufet pokładowy?
P.S. Wczoraj odkurzałem...d5090b3fd3912b2aca67f7a636531eae.jpg1d1a0fed5e79a12c93bcb10267d431f4.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Panie, żeby tylko :biglol: u mnie od butów jeszcze chlew taki na fotelu i kanapie, że głowa mała. Świnka to świnka, nikt nie mówił, że będzie lekko :D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zima" nie ma litości dla słabych akumulatorów...

 

Symptomy upadłości były już wcześniej odczuwalne...po testach z obciążeniem stary akumulator okazał się trupem.

 

...czyli wymiana 9-letniego Banner'a na Duracell DA60 - ta sama konstrukcja co wcześniejszy Banner, tylko odpowiednio "brandowane" w fabryce - mały aku do innego miejskiego auta.

 

Demontaż "trupa".

Mycie klem z oksydacji we wrzątku.

Przesmarowanie klem i trzpieni na akumulatorze wazeliną bezkwasową.

Start i rozgrzanie silnika bez dodatkowego obciążenia.

Pomiary obwodów i strat na kablach:

- bez obciążenia na aku około 14,5V

- ładowanie pod dużym obciążeniem: światła mijania, dmuchawa max, klima, grzanie szyb, lusterek: 14,1V na aku i podobnie bezpośrednio na alternatorze

- straty z alternatora do akumulatora przy dużym obciążeniu: + około 0,030V, na - 0,010V, na masie z karoserią 0,019V.

 

 

IMG_1334.JPG

IMG_1340.JPG

IMG_1337.JPG

IMG_1338.JPG

IMG_1345.JPG

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po drodze do pracy klocki hamulcowe oznajmiły niemiłosierny hałasem koniec swojego żywota, więc wpadł nowy zestaw na tył. Wszystko szło sprawnie do momentu odkręcenia jarzma, nawet nie wiedziałem że znam takie przekleństwa.... Na szczęście po zaciętej walce z zardzewiałymi śrubami i dostępem do nich operacja zakończona sukcesem... 

IMG_20210109_153930.jpg

IMG_20210109_164604.jpg

Edytowane przez Artman84
  • Super! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artman84 napisał:

momentu odkręcenia jarzma, nawet nie wiedziałem że znam takie przekleństwa

Na takie rzeczy trzeba mieć dłuższe argumenty...:D Odkąd kupiłem sobie 80cm lagę z myślą o odkręcaniu śrub zawieszenia itp, zapomniałem o przekleństwach :yahoo:. Chociaż nie... czasem sobie trochę poprzypominam, szczególnie tam gdzie laga się nie zmieści:biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, yaroz napisał:

Na takie rzeczy trzeba mieć dłuższe argumenty...:D Odkąd kupiłem sobie 80cm lagę z myślą o odkręcaniu śrub zawieszenia itp, zapomniałem o przekleństwach :yahoo:. Chociaż nie... czasem sobie trochę poprzypominam, szczególnie tam gdzie laga się nie zmieści:biglol:

Kompresor plus klucz udarowy też robi robotę.... I też się, kruca czasem nie mieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 10:58, modeusz napisał:

Dzisiaj założyłem tjuningowaną kość skrzyni, wzmacnianą i minimalnie lżejszą. Stara miała dość pokaźny luz przy mocowaniu na obudowie skrzyni. Ciekawe czy będzie różnica :)

photo6030731402321966494.jpg

photo6030731402321966495.jpg

Nie było  problemu przy wymianie ? Bo mnie też  to czeka ale obawiam się  że obsunie się  i nie włożę  śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiam.
631269acb89bfa0e5323a7d33e08c208.jpg
294f3cd9c09de25b3dae3f146ef43438.jpg
b5de61e83c760dc69ce6a3b258201997.jpg
9462170b69eb242b1e63a419ca51d94c.jpg
Do wieczora będzie jeździć prosto w miarę

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle.
42671c56d3722c62dab7e39e36d94a53.jpg

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

  • Super! 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny po odłączeniu akumulatora (tym razem jego wymiana) "rozchwiane" obroty, zwłaszcza przy wysprzęglaniu...autem trudniej rusza się.

Wcześniejsze czyszczenie przepustnicy (po odłączeniu aku) wykonane było przy przebiegu około 100tyś km.

Obecna wymiana akumulatora spowodowała podobne objawy jak przy "setce".

Sugerowane często procedury "adaptacji" nie pomogły.

W dniu dzisiejszym wyczyszczona przepustnica, złożona z nową uszczelką (157tyś. km)...adaptacja do uruchomienia wentylatorów (jak poprzednio)...wnioski po pierwszej przejażdżce niebawem.

 

IMG_1348.JPG

IMG_1349.JPG

IMG_1351.JPG

IMG_1355.JPG

IMG_1358.JPG

IMG_1359.JPG

IMG_1363.JPG

IMG_1364.JPG

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...