Jump to content

niebieskiultras

Użytkownik
 • Posts

  1861
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

niebieskiultras last won the day on May 24

niebieskiultras had the most liked content!

About niebieskiultras

 • Birthday 04/07/1996

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Sączów
 • Auto
  jest: Legacy BH MY03 Dark Greenmica
  było: Impreza gf8 MY98 Bright Red
 • Zainteresowania
  Pożarnictwo , motoryzacja

Recent Profile Visitors

2297 profile views

niebieskiultras's Achievements

..:: Subarofanatoholik ::..

..:: Subarofanatoholik ::.. (6/13)

3.5k

Reputation

 1. Jak był zmieniony na OEM to rok obleci bo tam interwał 105tys km lub 7 lat. Ja wymieniłbym bo nie mam zaufania do poprzednich użytkowników.
 2. Ja też mam rozkmine co do błotnika. Mam do wymiany lewy przedni i wg katalogu jest taki sam przez całą generacje. Tylko dziwne ze zamienniki nie mają otworów na kierunek.
 3. Tylko pytanie raczej tyczy 3gen a nie 4.
 4. Tak jest. Odciążane łożysko będzie wyć ciszej. Najpewniej na podnośniku stetoskopem osłuchać. No i nie powinno się jeździć Z wyjącym łożyskiem. W Imprezie wracając z pracy zaczęło szumieć. Myślę do piątku Wytrzyma. Na następny dzień rano zawracam pod robotą a było tylko słychać łup i pekła bieżnia jednego z łożysk. Jazda później z efektami jakby się tramwajem jechało
 5. Kup sobie opaski do węży za wczasu. Bo te co są na aucie znając życie poddadza się.
 6. Ciekawy temat. Myślę że punkty skupu tego typu ustrojstwa będą pomocne
 7. Wszystko ok. Ale wciąż recykling takiego auta to nie takie proste jak auta z napędem konwencjonalnym. Baterie litowo jonowe to taka tykająca bomba. I patrze na to wszystko przez pryzmat mojego hobby - pożarówki. I te elektryki i hybrydy to jedno wielkie zło. Nie dość, że wysokie napięcie które teoretycznie powinno sie odcinać w chwili wypalenia airbaga to tak nie jest bo prąd przez kilkanaście minut jeszcze jest w obiegu. A najlepszym sposobem na zgaszenie elektryka jest jego umieszczenie w kadzi ze środkiem gaśniczym na kilkanaście godzin.
 8. Logiczne myślenie. Zobacz gdzie produkują baterie a gdzie składają auta- wszystko podróżuję i zostawia ślad węglowy. Prąd do baterii nie bierze się z powietrza tylko z elektrowni, które w większości zużywają węgiel lub prąd pochodzi z atomu, który też trzeba utylizowac co kilkadziesiąt lat. Później zobacz gdzie są utylizowane baterie. I ile z auta jest plastiku a ile blachy. Ponadto ta cała otoczka pod przykrywką eko - czynnik r124 zamieniony na r1234yf który nie dość że jest wybuchowy to jeszcze bardziej niebezpieczny pożarowo. Dodatkowo ostatni przypadek gdzie zdrowa beczka (w123) w dieslu miała lepszy skład spalin i była bardziej eko niż nowe x3 https://www.wyborkierowcow.pl/mercedes-w123-240d-emisja-spalin/ Ta cała ekologia to tylko i wyłącznie biznes. Zobacz, że ekoterroryści atakują głównie w Eu. A jakoś w Azji, USA czy Afryce pojedyńcze przypadki. Tak samo ekologia w pojazdach specjalnych. Odebrałem w grudniu nowego Mana TGM do swojej jednostki. Silnik spełnia euro 6d. I tak załączy się wypalanie dpf nie mogę wjechać w suchy teren. Wypala się dpf na postoju nie mogę zrzucić obrotów przy podawaniu wody mogę tylko zwiększyć. Oczywiście da się to przerwać z tym że jest ładny zapis, że kilkukrotne przerwanie może spowodować uszkodzenie dpfa czego oczywiście gwarancja nie obejmuje. Ponadto wiele aut które miałby zbyt na polskim rynku nie ma w ofercie bo mają silniki euro 3 euro 4 czy euro 5 Za to bez problemu kupisz z takim silnikiem jak jesteś klientem spoza uni. A wracając do pożarów Tak samo elementy wykończenia pojazdów czy domów. Wszystko niby super niby eko a podczas takiego pożaru auta czy domu osoba która to gasi ma na sobie całą tablice Mendelejewa. I mówię to z praktyki. Gasiłem w 2019 roku składowisko odpadów i do tej pory moje ubranie specjalne smierdzi mimo kilkukrotnego prania zarówno w zwyklej chemii jak i specjalnej do dekontaminacji.
 9. Swoją drogą to bardziej eko są te auta bez katów jak nowe elektryki czy hybrydy i mam na myśli cały proces życia auta od budowy poprzez tankowania do utylizacji.
 10. Dobre serce mieli i montowali aby później Słowianie mogli zarobić na wycinaniu tego i oddaniu do skupu. dobrze zrobiona mapa i zdrowy silnik nie będzie przekraczać norm. znam kilkanaście aut z katami i bez katów i wbrew pozorom te z katem potrafią przekroczyć normy. Podobnie z filtrami DPF- mam w rodzinie auto, które z dpf miało gorszy skład spalin niż po usunięciu i remapie.
 11. Kaboom Cyk fuch Zrobione tak by jeździć. Na wiosne będę szukać blotnika
 12. Przeczytaj regulamin takiej jazdy w twój prezent. Dosyć często są na krótkim torze organizowane lub sama jazda polega na tym, że instruktor cały czas mówi odpuść zwolnij depnij i tyle. Głównie chodzi o to, że nie pozwoli depnac na prostej mocniej gdzie jest to możliwe zasłaniając się tym że np hamulce czy opony są nie rozgrzane. Wpisz sobie w Google i zobacz opinie. Dużo też zależy od tego jakiego "opiekuna" się dostanie. Myślę że 1 stopień w Sjs da więcej frajdy i pożytku jak te 15 minut w lambo.
 13. Cardan service w Piekarach Śląskich Znajomu woził tam wały ze swoich terenówek i nie narzekał więc chyba jest ok.
×
×
 • Create New...