Skocz do zawartości

Akumulatory w subaru


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, juz wszystko wiem - udalo mi sie dodzwonic do wyspecjalizowanego sklepu sprzedajacego aku.

Produkcje Varty mozna rozpoznac po czwartym znaku kodu. W moim przypadku jest to C2C204231 czyli czwarty znak to 2 czyli aku jest z 2002 lub 2012. Wierze, ze ta druga opcja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przed zimą zamierzam zmienić akumulator. Już przekonaliście mnie do tej Varty ale okazało się, że mam możliwość zakupienia akumulatora KAGER Vertigo 60AH 540 czyli parametry identyczne a cena duużo lepsza bo poniżej 200zł. Co prawda martwi mnie trochę rozmiar a dokładnie szerokość: 242mm - czy coś takiego wejdzie? Pacjent - Legacy 2008 2.0 N/A.

 

Czy są jeszcze jakiekolwiek inne przeciwskazania, bo ogólnie marka jest bardzo chwalona za bezawaryjność (praktycznie brak roszczeń gwarancyjnych)

 

 

 

EDIT: Już się dowiedziałem - ten aku jest za szeroki. Teoretycznie wejdzie lecz nie zmieści się do fabrycznej "kuwety" co nienajlepiej wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzewam temat :).

Czeka mnie najprawdopodobniej wymiana akumulatora i z tego co udało mi się wykopać w necie to ten powinien się nadawać (chodzi o parametry i wymiary):

http://allegro.pl/show_item.php?item=2774469042

Myślałem, czy przy okazji nie zmienić klem na nowe i teraz mam pytanie, jakie kupić i czy dam radę sam wymienić ? Bo z tego co patrzyłem, to chyba nie są one jakoś polutowane z kablami tylko po prostu przykręcone na śrubki (jestem laikiem jeśli chodzi o takie rzeczy stąd może i durne pytanie :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, piątek :neutral: . Z klemami jest tyle podobnie, że też są na śrubki :mrgreen: . Jedne sa oznaczone inne nie, ale pewne jest to, że różnią się średnicą i trudno pomylić. Dobrej jakości uniwersalne wystarczą, chyba, że chcesz jakieś platerowane czy inne wydumki z daszkiem z plastiku.

Edytowane przez furmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Yuase Pro 60Ah w wariancie pod japończyka, aku ma korki więc można kontrolować co się dzieje w środku. Kosztowało to 250 pln.

A gdzie to było tak tanio? Sprawdź jaki rocznik, może zdeczko zleżały. Też się nad takim zastanawiam bo to podobno wyrób made in Japan i pasuje plug and play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator kupiony w sklepie musi być naładowany i gotowy do użycia. Takiego rozładowanego oddałbym do sklepu i poprosił o wymianę go na inny.

 

Dokładnie, każdy liczący się dystrybutor, sprzedawca zobowiązany jest do ładowania akumulatorów, które ma na magazynie. Akumulator kwasowy jest zaprojektowany do pracy w stanie pełnego i ciągłego naładowania. Dlatego akumulatory w upeesach osiągają dużo dłuższą żywotność niż w samochodzie i nie chodzi tu tylko o warunki pracy (mróz, wstrząsy), ale też o parametry ładowania i rozładowania. Nie ma czegoś takiego jak akumulator zleżały w magazynie, są tylko źle przechowywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jakiej pojemnosci akumulatory montowaliscie do 2.0D? 2008 rok

wg katalogu to ida Centry 70 i 74ah, Bosche, Varty, Bannery 95ah, co mnie troche przeraza bo nie wiem czy wejdzie i czy bedzie doladowany. Ja bym wolal z tych Boschy czy Vart wlasnie w pojemnosci ok. 74ah, ale czy za maly nie bedzie?

Seryjny Panasonic ma 64 i juz sie konczy, ciezko pali rano mimo ze mrozow strasznych nie ma. Poza tym juz usuwalem latem zielony nalot z biegunow takze juz po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz zamowiony. Bosch s5 77ah. Tylko jesli dobrze zmierzylem i znalazlem informacje to jest o 2cm dluzszy. Mam nadzieje ze to straszny problem nie bedzie, tym bardziej ze i tak mniejszy jest niz normalnie bosch poleca do diesla subaru(95ah)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi wpadły dwa wozy w ręce i Kager tam siedzi i to prawie nowe aku a już umarły ,nie są drogie ale czy dobre ,jak się uda ,Bosch może i tam jakiś jest ale raczej jakiś kiepski ,jak bym nie kupił Kager

Vatra oj kiedyś to były aku na pierwszy montaż ale teraz też jest OK -miałem był OK

Bosch S4 S5 -miałem OK ,S4 pasuje do niebieskiego subaru :D

Yuasa pro -miałem w moto rewelacja

Centra Futura (mam styczność z autami co mają takie i niema problemów bardzo dobre ) ale nie ma pod japonca aku z Futura ,tak mi się wydaje jest tylko Plus

Czasem i te ponoć jedne z naj lepszych umierają przed czasem i to sporo przed .np oberwana cela

Edytowane przez Grzesiek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...