Skocz do zawartości

Akumulatory w subaru


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Odkopuję temat. Kończy mi się banner. Jakiej marki akumulator kupić do subaru (wymiary i pojemność sobie dobiorę)? Banner był w kupionym aucie. U mnie prawie 2 lata wytrzymał. W swoim poprzednim samochodzie miałem srebrną centrę, która po 7 latach użytkowania działała bez problemów. Może ktoś ma rozeznanie w aktualnych ofertach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat. Kończy mi się banner. Jakiej marki akumulator kupić do subaru (wymiary i pojemność sobie dobiorę)? Banner był w kupionym aucie. U mnie prawie 2 lata wytrzymał. W swoim poprzednim samochodzie miałem srebrną centrę, która po 7 latach użytkowania działała bez problemów. Może ktoś ma rozeznanie w aktualnych ofertach?

http://e-battery.pl/akumulatory-yuasa/506-yuasa-silver-65ah-550a-ybx5005-p.html

Mój pierwszy Yuasa wytrzymał 9,5 roku.

Drugi w innym samochodzie 10 lat.

Oba wymieniłem na kolejne Yuasa - YBX5005 oraz YBX3054.

I zapominam o akumulatorach na kolejne 9-10 lat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup markowy, z jak najdłuższą gwarancją, w atrakcyjnej cenie

 

zadając takie pytanie, spodziewaj się odpowiedzi mocno subiektywnych.

Wiem, że pytanie niemal w stylu jaka oliwa? Niemniej może ktoś akurat siedzi w temacie. Przynajmniej będę miał jakieś kierunki. Mój mechanik np. twierdzi, że bosch mocno się ....  stracił na jakości, centra także ...

Mój pierwszy Yuasa wytrzymał 9,5 roku.

 

 

Poszukam co to za cudo ...

Edytowane przez Panther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może ktoś ma rozeznanie w aktualnych ofertach?

 

jak ma być przyzwoicie cenowo to poszukaj Westa/ Westa Forse.

O Boschu są sprzeczne opinie, jedni trafiają na dobre sztuki i jeżdżą latami, natomiast inni klną po 2-3latach. Centra podupadła IMHO na trwałości bardzo mocno, miałem jedną z pierwszych serii Futur i to był świetny aku, 7 czy 8 lat wytrzymał, ale kolejnej już nie kupiłem widząc jak słabo ówczesne serie się trzymają u znajomych.

 

Moja Westa ma 6 lat idzie 7 zima, obecnie wylądowała w domu bo marnie kręciła, a okazało się że trzeba uzupełnić wodę w celach więc odrazu trafi pod prostownik - wcześniej niedotykana i nikt do niej łap nie wsadzał. W drugim aucie siedzi Westa Forse 4 lata i muszę zerknąć jak stan elektrolitu się przedstawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj zakupiłem nowy akumulator. Mniejsza o nowy bo chciałem polecić Varta Blue 60Ah 560A wytrzymał 6,5 roku z czego ostatni rok bardzo częstego doładowywania na prostowniku, bo miałem awarie klapy tylnej i ciągle miałem pobór prądu przez niemal wszystkie możliwe diody i kontrolki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kup markowy, z jak najdłuższą gwarancją, w atrakcyjnej cenie

 

zadając takie pytanie, spodziewaj się odpowiedzi mocno subiektywnych.

Wiem, że pytanie niemal w stylu jaka oliwa? Niemniej może ktoś akurat siedzi w temacie. Przynajmniej będę miał jakieś kierunki. Mój mechanik np. twierdzi, że bosch mocno się ....  stracił na jakości, centra także ...

Mój pierwszy Yuasa wytrzymał 9,5 roku.

 

 

Poszukam co to za cudo ...

 

Polecam

http://www.yuasa.co.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu kupiłem yuasa 5005 do forka XT. Wiele o nim nie powiem, poza tym, że wyrażnie cięższy od fabrycznego przy tych samych gabarytach. Żona powiedziała, że ładny :).

 

Brytyjska strona yuasa proponuje model 3030, dłuższy o 3cm. W oryginalną osłonkę nie wejdzie.

Edytowane przez Alfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem że akumulator zainstalowany w forku wykonany jest w technologii AGM (Bosh S5 60Ah). Poszperałem w necie co to za cudo i widzę że tego typu baterie mają dużo zalet i jedną zasadniczą wadę. Nie znoszą wysokich temperatur w związku z tym nie powinno ich się instalować w komorze silnika. Ktoś wie czym grozi eksploatacja samochodu z takim akumulatorem pod maską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moja Westa ma 6 lat idzie 7 zima, obecnie wylądowała w domu bo marnie kręciła, a okazało się że trzeba uzupełnić wodę w celach więc odrazu trafi pod prostownik - wcześniej niedotykana i nikt do niej łap nie wsadzał.

 

Westa po dolaniu wody i doładowaniu podziałała kilka dni i padły dwie cele, w których przed dolewką szczyty płyt były suche. Moja wina i zaniedbanie, że tam nie zaglądałem przez 6. lat, ale to i tak bdb wynik jak na aku o 10Ah mniejszy niż zalecany fabrycznie.

 

Obecnie w Forku wylądował Banner P60 68.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu kupiłem yuasa 5005 do forka XT. Wiele o nim nie powiem, poza tym, że wyrażnie cięższy od fabrycznego przy tych samych gabarytach. Żona powiedziała, że ładny :).

 

Brytyjska strona yuasa proponuje model 3030, dłuższy o 3cm. W oryginalną osłonkę nie wejdzie.

YBX3030 to seria 3000. Jeżeli masz wybór wybierz serię YBX5000. Ja nie miałem wyboru w innym aucie, więc wylądował tam YBX3054. Oba zamontowane w tym samym czasie. Oba eksploatowane w tych samych warunkach. Będę miał rzetelne porównanie za kilka lat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla celów statystycznych ;-) 

u mnie po 10 latach (lekko ponad) działania fabrycznego Panasonica również od kilku miesięcy siedzi Yuasa YBX5005 (w drugim aucie od 3 lat też aku tej marki  z serii 5000) Za wcześnie żeby cokolwiek wyrokować ale liczę na wyrównanie wyniku Panasonica ;-) 

Edytowane przez vonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dwa negatywy

 

Exide EB740 - zdechala cela po 2,5 roku (ledwo kręcił) - używany we fiacie stilo - kupiłem z 65% rabatem reżakowany w hipermarkecie varta blue za sto-cos

 

negatyw dla 

Bosch S3 w foresterze po 3 latach użytkowania. Nagle umarł, nagle przestał kręcić, nie da się go naładować. Nie kupie więcej, narobił wstydu mojej żonie na parkingu firmowym. Tak unikalny forek, a tu taka wtopa

 

Prawdopodobnie kupie Yuasa Czy ktoś ma jakieś negatywne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prawdopodobnie kupie Yuasa Czy ktoś ma jakieś negatywne doświadczenia?

 

Dziś chciałem kupić akumulator do Kijanki - tam fabrycznie jest taki dziwny patent że obudowa jest jak w Japończyku (czopy zacisków wystają ponad obudowę) z tą różnicą że mocowanie jest europejskie (stopa w dolnej części dociskana blachą). W związku z tym trzeba kupić akumulator w europejskiej obudowie. W jednym z większych sklepów w Poznaniu pytałem o Yuasę ale mi odradzono, bo mieli dużo reklamacji na akumulatory tej marki w europejskich obudowach. Spytałem o te w wersji japońskiej i dostałem info, że te w dalszym ciągu polecają. Nie mają reklamacji.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prawdopodobnie kupie Yuasa Czy ktoś ma jakieś negatywne doświadczenia?

 

Dziś chciałem kupić akumulator do Kijanki - tam fabrycznie jest taki dziwny patent że obudowa jest jak w Japończyku (czopy zacisków wystają ponad obudowę) z tą różnicą że mocowanie jest europejskie (stopa w dolnej części dociskana blachą). W związku z tym trzeba kupić akumulator w europejskiej obudowie. W jednym z większych sklepów w Poznaniu pytałem o Yuasę ale mi odradzono, bo mieli dużo reklamacji na akumulatory tej marki w europejskich obudowach. Spytałem o te w wersji japońskiej i dostałem info, że te w dalszym ciągu polecają. Nie mają reklamacji.

 

Plus dla kolegi, to cenne info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z ciekawości zmierzyłem spoczynkowe napięcie fabrycznego akumulatora w OBK. Po trzech dobach odpoczynku samochodu pod chmurką multimetr pokazał 11,79 V - czyżby początek końca po 1,5 roku? Pewnie dlatego od jakiegoś czasu Stop-Start nie drażni mnie swoją aktywnością. W Foresterze pomiar pokazał 12,44 V. Tu akumulator ma dwa lata ale to Bosh włożony w ASO na gwarancji kilka dni po zakupie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...