Jump to content

ADK90

Użytkownik
 • Posts

  3686
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by ADK90

 1. To jest kurnik z Bloba STi pod maskę z GT czyli wykonany jest z laminatu. Ktoś na fb na grupach takie rzeczy robi tylko nie pamiętam kto.
 2. Musisz miec dedykowaną osłone na te amory lub samemu coś dorobić. Ja kupiłem gotowy komplet do założenia i tak wyglądał Osłona przeciwpyłowa jest plastikowa i opiera się ona na amortyzatorze, zaraz pod gwintem na nakrętkę, na takim przetoczeniu.
 3. Tu chodzi o amperaż jaki alternator wytwarza podczas ładowania. Jak włożysz akumulator z większym amperem a alternator ma mniejszy to taka bateria jest nie doładowana i szybciej skończy swój żywot.
 4. Szukaj lepiej gotowej wiązki z auta powypadkowego, gdyż takie przerabianie wiązki z LHD zawsze kończy się drobnymi lub większymi usterkami.
 5. Szczerze to 100% nie wiem ale jeśli otwory mocujące są takie same to pozostaje docięcie wysokości splittera do kurnika. U mnie w Bugu jest kurnik STi z MY02 a splier aluminiowy z Bloba STi i otwory mocujące w masce są takie same jedynie musiałem dociąć wysokość splitera do kurnika i wszystko pasuje :)
 6. Podobną miałem sytuację zaraz po kupnie mojego Robala. Samochód strasznie źl,e się prowadził szczególnie na koleinach gonił od lewej do prawej i winne były gumy mocujące przekładnie kierowniczą. Wsadziłem tam poliuretanowe żółte i do dziś mam spokój czyli z 8 lat Wymień dużo roboty z tym nie ma a później na ustawienie geometri i zbieżności.
 7. Czujnik temp oleju podłącz pod Inter Coler w zaślepkę. A tu kupisz taki adapter https://www.subarak.pl/silnik/1049-adapter-do-montazu-czujnika-oleju-subaru.html
 8. ADK90

  Tylne wahacze

  Czyli chciałeś odkręcić 3 śruby z mocowaniem wahacza wzdłużnego od karoserii zamiast jednej? No to teraz aby to naprawić musisz rozciąć podłużnice i pospawać nakrętkę która lata luźno w podłużnicy innej metody nie ma.
 9. Zwiększając moc do 400KM+ musisz zmienić poza turbo, wtryski, pompę paliwa, zrobić FMIC i najlepiej przerobić kolektor. Uczciwy program będzie tutaj kluczowy ale on zależy od stanu silnika, to że zakuty nie oznacza że "nieśmiertelny". Zresztą słowo "zakuty" odnosi się do jakich elementów silnika?
 10. Miałem podobny problem u mnie z wentylatorami. Raz jeden działał szybko, raz drugi nie załączał się dopiero po dotknięciu go ręką. Przegrzebałem cała instalację, bezpieczniki, zmieniałem przekaźniki a wina była w wentylatorach. Gdy kupiłem inne dopiero dowiedziałem się jaką prawidłową prędkość obrotową powinny mieć sprawne wiatraki. W Imprezie MY02 bezpieczniki i przekaźniki są pod maską w komorze silnika. Po podłączeniu kostek serwisowych zielonych pod kierownicą, też mi wentylatory załączał się, mimo że nie działały poprawnie.
 11. Prawie skończyłem składanie klocków lego dla dorosłych
 12. Racze jak ktoś jeździ na spoty to na JCP lub inne eventy w okolicy.
 13. ADK90

  Tylne wahacze

  Jak utniesz śrubę od wahaczy poprzecznych to wahacze zejdą bez problemu ale pozostaje Ci wybicie śruby z zwrotnicy.
 14. ADK90

  Tylne wahacze

  W sumie tak. Dochodzi do tego demontaż zacisku, szczenek ręcznego, wyciągnięcie linki ręcznego, odkrecenie przegubu, odkrecenie amortyzatora. Jeśli wszystkie śruby pójdą to będzie spoko robota. Aaa żeby odpiąć czujnik ABS trzeba ściągnąć tylną kanapę pod nią jest wtyczka.
 15. To co pokazujesz to belka mocowania tylnego zderzaka nr 6 (nr 2 w kółeczku to plastikowe kołki mocujące zderzak), pod nią ma być właściwa belka zderzeniowa. Na schemacie to jest nr 2, a nr 13 to dodatkowy styropian wypełniający zderzak. U mnie w Bugu MY02 USA tak jest
 16. ADK90

  Tylne wahacze

  U mnie wymiana tulejek wyglądała tak: Palnikiem podgrzewałem wahacz i tulejkę od strony nakrętki na tej długiej śrubie Wahacz w sumie po podgrzaniu tulejki sam wypadł a ja pozwoliłem ogniu ją spalić, jednocześnie psikając wodą po czujniku ABS, (bo nie chciał wyjść) by go nie spalić Tulejkę metalową naciąłem szlifierką kątową z cienką tarczą w taki sposób, by później młotkiem ją rozszerzyć i wybić Później podgrzewałem zwrotnice w miejscu śruby by ją ruszyć i się udało wyszła Z drugą tulejką zrobiłem to samo, wypaliłem gumę palikiem, tulejkę metalowa przeciąłem, wybiłem i śruba cała U mnie był jeszcze taki problem, w prawym tylnym kole była zapieczona półośka napędowa na wieloklinie w piaście koła. Ogólnie rozebrałem to, bo chciałem wymienić łożyska w kołach i wyszła taka gruba robota
 17. ADK90

  Tylne wahacze

  Ja śruby przy zwrotnicy pogrzalem palnikiem tak że wypaliło rdzę oraz gumowe tulejki. Później przeciolem tulejki metalowe które zostały na srubach i wykrecilem ją z zwrotnicy. W wzdluznych mi poszło bez problemu.
 18. ADK90

  Tylne wahacze

  Powiem tak, będzie ciężko wykręcić śrubę od wahaczy poprzecznych tą długą z zwrotnicy. U mnie właśnie też to robię plus masę innych rzeczy i nie udało mi się tej śruby odkręcić. Musiałem cała zwrotnice z wahaczami i półośkami wyciągnąć, tulejki gumowe wypaliłem palnikiem, a metalową przeciolem i wybilem. Udało mi się odzyskać bez strat te długie śruby. Jak coś mam zdjęcia jak to u mnie wyglądało mogę wrzucić ale to wieczorem. Operacja ciężka chyba że śruby puszczą. Pozatym powinno wszystko puścić. Poli będzie za sztywne i będzie skrzypiec musisz na to być przygotowany. Ja wsadziłem tulejki gumowe od Sti i na dniach będę składać. Powodzenia
 19. Mi też tak zawsze mówili lecz sam u siebie się przekonałem, że tak ma być w Subaru
 20. A jakie jest to "Wyraźnie miękkie"? Jeśli wpada w podłogę to jest gdzieś nie szczelność ale to by kapał płyn lub pompa hamulcowa puszcza miedzy sekcjami. Jeśli pedał opada trochę po odpaleniu silnika to tak ma być. Wtedy działa serwo co powoduje ze układ hamulcowy działa "miękko". Jazda testowa i odwiedzenie stacji kontroli pojazdów powiedzą wszystko
 21. Kup nowe przewody hamulcowe gumowe, które są przy zaciskach skoro prowadnice, tłoczki, klocki chodzą bez problemu. Odpowietrzyc musisz u siebie odpowiednio układ hamulcowy jeśli masz ABS to trzeba to robić wg kolejności PP-LT, LP-PT. Jeśli masz wersję bez absu zaczynasz od najdalszego koła PT-LT, PP-LP.
 22. Jest ktoś mi wstanie pomoc prócz rady o oddaniu wału do specjalistów?
 23. Witam. Chciałbym wymienić podporę wału a dokładniej same łożysko w Imprezie WRX MY02 tylko jak rozłączyć wał? Domyślam się że musi on być rozłączany w miejscu zaznaczonym na zdjęciu nr 2. Przypuszczam że jest on tam łączony wieloklinem ale po uderzaniu młotkiem nic się nie dzieje. Może najpierw trzeba rozebrać przegub nr 1 i za nim jest pierścień segera trzymający dwie te części wału. Nie wiem. Dlatego pytanie do Was czy ktoś to przerabiał i jak to rozebrał aby wymienić podporę wału? Dzięki za pomoc
 24. ADK90

  WRX swap na ej207

  Wiązka, skrzynia, hamulce, zawieszenie, przekładnia kierownicza ogólnie wszystko bo zawsze coś będzie nie domagać. Sprzedać WRXa i kupić gotowego STi
×
×
 • Create New...