Skocz do zawartości

Wrażenia z jazdy Legacy diesel.


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

Mi wciąż "terkocze" gdzieś pod deską. Auto sprawuje się rewelacyjnie (poza tym). Jak dla mnie, coraz mocniejsze z czasem... "3" jest nieziemska (powtarzam się ;) ). Do postu powyżej: nie odczułem czegoś podobnego. Przejechałem prawie 3000km, na baaardzo różnych trasach, też wjeżdżam do garażu podziemnego, ale nic takiego się nie dzieje... Samochód długo się grzeje, z zewnątrz niesamowicie klekocze, natomiast w środku (pomijając "terkotanie", które jest częściej niż rzadziej) bajka. Faktycznie "1" i "2" krótkie, ale coś za coś, "3"... "5" genialne. Co do ostatnich wpisów na temat reklamacji, odbiorów, podpisów, niezgodności itd., ... to wszystko zależy. Powinno być auto MY09 jeśli na umowie miałeś właśnie takie, jeśli inaczej, po prostu brak odbioru innego towaru niż próbowano Ci sprzedać. Jednak jeśli już podpisane (patrz warunki umowy) możesz nie mieć nic do gadania... Nawet dywaników nie muszą Ci dać... IMHO. Greetz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do postu powyżej: nie odczułem czegoś podobnego. Przejechałem prawie 3000km, na baaardzo różnych trasach, też wjeżdżam do garażu podziemnego, ale nic takiego się nie dzieje...

 

Czyli zachowaniu u mnie nie jest normalne :( czy może ktoś z użytkowaników OBK coś takiego zauważył???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zachowaniu u mnie nie jest normalne :( czy może ktoś z użytkowaników OBK coś takiego zauważył???

 

Ja tam np. zauważyłem takie szarpnięcia przy wolnym manewrowaniu w parkingu przy maksymalnych skrętach kierownicą. Jakby się coś w napędzie przestawiało. Stwierdziłem, że to musi być normalne. Może masz podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam np. zauważyłem takie szarpnięcia przy wolnym manewrowaniu w parkingu przy maksymalnych skrętach kierownicą. Jakby się coś w napędzie przestawiało. Stwierdziłem, że to musi być normalne. Może masz podobnie?

 

Tego nie zauważyłem... ale się przyjrzę A możesz sprawdzić coś dla mnie, jadąc na jedynce przy okolo 1-1,2 tys puść gaz i wciśnij sprzęgło... pls jestem ciekwany czy tak jest bo po prostu ten typ tak ma czy też coś u mnie się porobiło - może to nawet to samo o czym Ty piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tam np. zauważyłem takie szarpnięcia przy wolnym manewrowaniu w parkingu przy maksymalnych skrętach kierownicą. Jakby się coś w napędzie przestawiało. Stwierdziłem, że to musi być normalne. Może masz podobnie?

zajrzyj do instrukcji - samodiagnoza napędów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do instrukcji - samodiagnoza napędów

 

A sprawdzę, thx.

 

Się pochwalę, zalożylem w serwisie sterowanie radiem w kierownicy. Tym samym skasowalem największą bolączkę tego modelu. No i kierownica nie wygląda jak wykastrowana :) Czyli od MY09 mój różni się teraz tylko grillem, brakiem pamięci ustawienia fotela kierowcy i kolorem felg. Grill rzecz dyskusyjna, mój jest bardziej "flashy" ;), pamięć nie boli bo tylko ja nim jeżdżę, a ten ciemniejszy kolor felg jakoś mnie nie przekonal. Reasumując: po drobnej modyfikacji MY08 jest lepszy od MY09 :mrgreen:

 

Przy okazji podnieśli mi nieco xenony i w końcu zauważylem że je mam :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do instrukcji - samodiagnoza napędów

 

A sprawdzę, thx.

 

Się pochwalę, zalożylem w serwisie sterowanie radiem w kierownicy. Tym samym skasowalem największą bolączkę tego modelu. No i kierownica nie wygląda jak wykastrowana :) Czyli od MY09 mój różni się teraz tylko grillem, brakiem pamięci ustawienia fotela kierowcy i kolorem felg. Grill rzecz dyskusyjna, mój jest bardziej "flashy" ;), pamięć nie boli bo tylko ja nim jeżdżę, a ten ciemniejszy kolor felg jakoś mnie nie przekonal. Reasumując: po drobnej modyfikacji MY08 jest lepszy od MY09 :mrgreen:

 

Przy okazji podnieśli mi nieco xenony i w końcu zauważylem że je mam :shock:

 

 

Napisz proszę gdzie i co ważniejsze za ile zrobiłeś upgrade kierownicy, bo sam jestem very zainteresowany :?:

A co do podnoszenia świateł, mam nadzieję, że zwykłe reflektory też można podnieść :idea: bo rzeczywiście świecą niziutko :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam kilka slow od siebie:

 

Po 4000km wrazenia bardzo pozytywne. Troche poprawilem mocowanie kurnika i boskiego panela na silniku z napisem 'boxer diesel' - w srodku zrobilo sie wyraznie ciszej.

 

Czy wam tez lubi przydymic przy ok. 2000 rpm? Bo mnie owszem. Najdziwniejsze, ze nie musze go jakos specjalnie obciazac. Robi chmure nawet jesli szturchne go dosc niewinnie :shock:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wam tez lubi przydymic przy ok. 2000 rpm? Bo mnie owszem. Najdziwniejsze, ze nie musze go jakos specjalnie obciazac. Robi chmure nawet jesli szturchne go dosc niewinnie

 

Jam mam wyjątkowo ciężką nogę, więc mnie często dymi :twisted:

W dieslach bez filtra cząstek stałych, to absolutna norma :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisz proszę gdzie i co ważniejsze za ile zrobiłeś upgrade kierownicy, bo sam jestem very zainteresowany :?:

A co do podnoszenia świateł, mam nadzieję, że zwykłe reflektory też można podnieść :idea: bo rzeczywiście świecą niziutko :evil:

 

 

W ASO Koper, 500 pln.

 

ASO mówi, że filtr cząstek stalych jest w Legacy, co jednak nie przeszkadza mu dymić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr cząstek stalych jest w Legacy,

tzw. otwarty , w Forester diesel jest juz tzw. zamkniety...

AK

 

A to Ci wynalazek. A jak się otwartość/ zamkniętość takich filtrów przeklada na częstotliwość ich wymian? Będę sprawdzal i porównywal z kolegą który kupuje Forestera D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamknięty DPF w Foresterze wpłynie jakoś na wielkość chmury za autem?

Pierwszy raz spotkalem sie z określeniem " chmura za autem "....może czasem cos przydymi...ale o kopceniu w Leg. czy Obk nie slyszałem...podobnie jak z tym , ze w For. 6 skrzynia jest nieprecyzyjna :!: z opinii osób stale jezdzacych innymi Sub. jest wrecz odwrotnie....

:wink:

AK

ps. Jak sie Pan pospieszy to mam 2.5 T w dobrej cenie......więc nie bedzie czego załować :razz: ......i kopci zdecydowanie mniej.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamknięty DPF w Foresterze wpłynie jakoś na wielkość chmury za autem?

Pierwszy raz spotkalem sie z określeniem " chmura za autem "....może czasem cos przydymi...ale o kopceniu w Leg. czy Obk nie slyszałem...podobnie jak z tym , ze w For. 6 skrzynia jest nieprecyzyjna :!: z opinii osób stale jezdzacych innymi Sub. jest wrecz odwrotnie....

:wink:

AK

ps. Jak sie Pan pospieszy to mam 2.5 T w dobrej cenie......więc nie bedzie czego załować :razz: ......i kopci zdecydowanie mniej.... :mrgreen:

 

W lusterku mojego BMW widac to dokladnie tak jak opisalem, oczywiscie głównie gdy prawy pedal schodzi do podłogi.

Z tego co koledzy piszą w tym wątku w OBK i Legacy jest podobnie.

Zastanawiam się czy zamknięty DPF wpłynie na poprawe tego zjawiska.

 

odnośnie forysa 2,5 XT już pisze na PW :)

 

>N<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamknięty DPF w Foresterze wpłynie jakoś na wielkość chmury za autem?

Pierwszy raz spotkalem sie z określeniem " chmura za autem "....może czasem cos przydymi...ale o kopceniu w Leg. czy Obk nie slyszałem...[...]

Mysle, ze problem moze byc gdzie indziej. W weekend pokonalem trase KRK-WAW-KRK. Kopcil przez ok. 3/4. Nagle, w drodze powrotnej gdzies pod Kielcami przestal kopcic i zaczal wyraznie lepiej odjezdzac!

Co to moze byc??? Podejrzewalem kiepska jakosc paliwa ale wtedy chyba dymilby do konca baku :shock: ?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek "zamówiłem MY09, dostałem MY08".

 

Zabrałem umowę, odwiedziłem salon i spytałem jak to jest. Sprzedawcy natychmiast zaczęli działać... w temacie "jakby tu się wykpić z umowy". Dowiedziałem się, że oni generalnie nie piszą roku modelowego na umowie. I to, że u mnie jest taki rok to w zasadzie błąd i tyle. I że może na fakturze jest już inaczej, a jeśli tak no to sorry... :neutral:

 

Zacząłem przyzwyczajać się do myśli, że kupienie najtańszego Legacy z dieslem to coś takiego, jak kupienie Matiza. Może tak właśnie powinien się nazywać, Subaru Legacy Matiz Edition :wink: Porażka na całej linii.

 

Na szczęście na miejscu znalazł się również pracownik serwisu. Postanowił przekonać mnie, że jednak zależy im na tym, bym był zadowolony z zakupionego samochodu. Po kilku chwilach rozmowy dałem się przekonać, że kupiłem właściwe auto we właściwym miejscu. Naprawdę, dobrze że przybył z odsieczą.

 

Ostatecznie: jak serwis rozpracuje temat sterowania radiem mają do mnie zadzwonić i mi to zamontować, z resztą mogę żyć.

 

Z przyjemnych rzeczy: w międzyczasie skoczyłem na drogę na Biedrusko, jest tam taki jednokierunkowy fragment z paroma miłymi zakrętami. Legacy łyka je naprawdę fajnie :twisted:

 

W trasie przy wyprzedzaniu jest cicho. Dawniej żona mi się stresowała, kiedy musiałem piłować JTD w AR156. Teraz taki sam manewr mogę wykonać lekko, cicho i spokojnie. Duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Dowiedziałem się, że oni generalnie nie piszą roku modelowego na umowie. I to, że u mnie jest taki rok to w zasadzie błąd i tyle. I że może na fakturze jest już inaczej, a jeśli tak no to sorry... :neutral:

Nie zamierzam zniechęcać do autka... ale jeśli w umowie stoi MY09 to ma być MY09 i tyle ;) ich problem. W końcu to jest umowa na piśmie a nie luźne gadki w Heyah. Równie dobrze mogliby wydać inny tańszy model i poweidzieć, że był błąd... najgłupsze tłumaczenie jakie można wymyślić.

 

Miałem tak przed laty, że kupowałem auto (nie Subaru) w momencie kiedy zmieniali specyfikację i w standardzie z 2 robiły się 4 poduchy. Dealer udawał głupa, że niby nie zauważył braku bocznych poduszek i na bezczelengo kity wciskał. Nie udało mu się ;).

 

Wg mnie w świetle prawa samochód powinien zostać na koszt dealera dozbrojony w opcje występujące w MY09 których nie ma w MY08 lub inne rzeczy o porównywalnej wartości (bony paliwowe?, cokolwiek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamknięty DPF w Foresterze wpłynie jakoś na wielkość chmury za autem?

Pierwszy raz spotkalem sie z określeniem " chmura za autem "....może czasem cos przydymi...ale o kopceniu w Leg. czy Obk nie slyszałem...[...]

Mysle, ze problem moze byc gdzie indziej. W weekend pokonalem trase KRK-WAW-KRK. Kopcil przez ok. 3/4. Nagle, w drodze powrotnej gdzies pod Kielcami przestal kopcic i zaczal wyraznie lepiej odjezdzac!

Co to moze byc??? Podejrzewalem kiepska jakosc paliwa ale wtedy chyba dymilby do konca baku :shock: ?

Pozdr.

może rzeczywiście paliwo? jeżdżę pół roku i zadymił 2 albo 3 razy przy odpaleniu (woda w wydechu?) i tyle... tankuję tylko bp albo statoil, przebiegi raczej konkretne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może rzeczywiście paliwo? jeżdżę pół roku i zadymił 2 albo 3 razy przy odpaleniu (woda w wydechu?) i tyle... tankuję tylko bp albo statoil, przebiegi raczej konkretne

 

Nie, no proszę Was :roll:

Nie uwierzę, że komuś nie dymi jak daje konkretnie z buta :razz:

Ja tankuję wyłącznie VERVĘ i kopci mi przy prawie każdym speedowaniu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kupnie dostałem zalecenie żeby nie lać paliwa ulepszanego typu verva albo ultimate - jak już to bp bez dodatków leję... dymienia nie ma co wiem od kumpla z którym jechaliśmy ostro/średnio ostro około 300km :neutral: może za słabo walczę jak na wasze standardy :razz: a może staram się nie deptać do dna poniżej 2krpm :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Wg mnie w świetle prawa samochód powinien zostać na koszt dealera dozbrojony w opcje występujące w MY09 których nie ma w MY08 lub inne rzeczy o porównywalnej wartości (bony paliwowe?, cokolwiek).

 

Bony paliwowe są niezalezne od rocznika modelowego.

Zmiany są, powiedzmy, kosmetyczne.

Dodano wskaźnik zminany biegu na wyższy.

I drobiazgi stylistyczne w postaci inego koloru uchwytów drzwi wewnętrznych (o ile dobrze pamiętam).

 

Powyższe nie ma na celu usprawiedliwianie dealera - powinien był informować właściwie. Niemniej cała sprawa nie ma (chyba) istotnego znaczenia wobec tak minimlanych zmian.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...