Skocz do zawartości

Wrażenia z jazdy Legacy diesel.


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

Dzień dobry,

 

poniżej mail jaki otrzymałem od jednej z pierwszych osób w Polsce, które pokonały dłuższy dystans nowym Legacy dieslem:

 

Panie Dyrektorze!

Ponieważ miałem okazję, jako jeden z pierwszych, zaliczyć tak długą trasę tym fantastycznym samochodem, chciałem napisać kilka spostrzeżeń jakie udało mi się zaobserwować. Moim skromnym zdaniem samochód jest fantastyczny . Pięknie się prezentuje, elegancki a zarazem sportowy, duże koła, szerokie opony, dwie rury z tyłu budzące respekt i - moim zdaniem - bardzo ładny i pasujący do niego biały kolor. Środek pięknie zaprojektowany, bardzo łatwa i przyjemna obsługa konsoli i urządzeń. Znakomite fotele, to niewiarygodne, ale nie odczuwałem żadnego dyskomfortu i mimo tylu godzin jazdy z żalem wychodziłem z samochodu, tylko z konieczności. Po przyjechaniu na miejsce nie dość że zero zmęczenia, zero sygnałów od kręgosłupa, to tak prawdę mówiąc nie miałem ochoty na zakończenie jazdy. Nie słychać pracy silnika i to nie to, że mam na myśli charakterystyczny odgłos diesla, jest po prostu cicho i przyjemnie nawet przy prędkości powyżej 170 km/h . Samochód znakomicie się prowadzi, bardzo łatwo i lekko, oraz co zasługuje na uwagę szyba tylna się nie brudzi - przez całą drogę mimo deszczu miałem przez nią znakomitą widoczność . Silnik to majstersztyk ! Wciskam pedał gazu na piątym biegu przy 2500 obr/min pod lekkie wzniesienie - i pełne zaskoczenie - auto wyrywa do przodu niemal jak STI! A przy tym spalanie….niewiarygodne.

Podaję kilka danych, jakie odnotowałem przy pomocy systemu GPS i komputera pokładowego na odcinku trasy o długości 690 km:

-spalanie śr. 5,2 l/100 km ( wskazania pokładowego komputera )

-prędkość śr. ruchu 103 km/h ( GPS )

-prędkość śr. podróży 84 km/h (GPS )

-prędkość max 184 m/h ( GPS )

 

Dziękuje za umożliwienie mi podróży takim fantastycznym samochodem !

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Czy to dotyczy tylko diesla? :) Bo mój Legacy zużywa prawie tyle samo płynu do spryskiwacza, co benzyny :) właśnie z uwagi na tylną szybę, która przyciąga brud jak magnes...

:shock:

Zamontował Pan tylną wycieraczkę do .... limuzyny :?:

Czy tez jeździ Pan wersją japońską :?: :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wieści. Wszysztkie dotyczczasowe zalety Subaru + Diesel = hit rynkowy. Oczywiściehit rynkowy tym segmencie, bo pod względem sprzedaży (na szczęście) nasza ukochana marka nigdy Skody nie przebije! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remek, a skąd wiadomo, że w Niemczech się nie brudzą, przecież u nas też mógł jeździć. Zresztą w legacu nie zauważyłem by się faktycznie na naszych drogach jakoś specjalnie boczne szyby i lusterka brudziły (testowane moim dziadkiem jak i nieco nowszym sedanem) :) Natomiast tylna szyba w kombi to osobna bajka i na to nie ma lekarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybko się popsuł...

 

raczej "1" w klawiaturze szwankuje :mrgreen:

 

jezeli Legacy diesel bedzie tak jezdzil jak w tym opisie ( czyta sie to jak tekst z foldera reklamowego ) zamiast tabuna Passatow czy Vectr pojawia sie stadnie Legacy w firmach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te opisy w temacie "Kopanie leżącego"

 

tylko kto kogo bedzie kopal :?:

 

auto wyrywa do przodu niemal jak STI!

 

biedne GT-ki, WRXy i turbodziadki dostana po tylku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie śr. 5,2 l/100 km ( wskazania pokładowego komputera )

szybko się popsuł... :mrgreen:

 

Przecież to jest nie etyczne tu coś takiego pisać! :shock:

 

Jak będzie 180 KM, a najlepiej wyregulowane na 200 KM to już nareszcie wiem na co zmienię WRXsa :) Do tej pory 4x4 i diesel to było do wyboru tylko Audi które wcale tak mało nie paliło i do tego nie skręcało !

 

Boje się już tego szału na Subaru Diesle... i tych pytań na stacji..

- o Subaru, to one mają tego rewelacyjnego Turbo Diesla !

- Ile panu pali ....

 

Pali jak rakieta i jedzie jak rakieta, ale to nie diesel ! :evil:

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Taaaaa.

5.2l/100

Chyba przy 70-90 km/h :roll:

No, coś z matematyką u Pana nietęgo :roll: Przy cytowanej przeciętnej prędkości 103 km/godz 70-90 .... to trochę nie tak. No chyba, że zwykł Pan podawać prędkości na 45" :mrgreen: (a "/h" to tak dla zmylenia :wink: )

Wiadomo, że w długiej trasie i średnio niezbyt wysokich prędkościach zużycie paliwa jest relatywnie niskie (tu : 103km/godz, autostrada D).

Wiadomo też, że przy prędkościach rzędu 70-90 km/godz można osiągnąć także niższe wartości.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
czyta sie to jak tekst z foldera reklamowego

 

bo PR powinien byl dodac do 'listu' jakas wade dla rownowagi ;-) no i kobieta nie powinna pisac jako facet :mrgreen:

 

To Pan ...... jest kobietą :?: :mrgreen:

 

Bo jeżeli myśli Pan o autorze maila, to .... albo ma Pan nieco inne, powiedzmy, preferencje, albo też sugeruję rpzpoczęcie intensywnych treningów :cool: :wink:

Niby nie moja rzecz, ale wymyślanie tak dalece bezsensownych teorii aby udowodnić, że diesel pali więcej niż wskazuje konkretny przykład w szczególnych warunkach nie mając ku temu żadnych podstaw poza ...no właśnie, poza czym ?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa.

5.2l/100

Chyba przy 70-90 km/h :roll:

No, coś z matematyką u Pana nietęgo :roll: Przy cytowanej przeciętnej prędkości 103 km/godz 70-90 .... to trochę nie tak. No chyba, że zwykł Pan podawać prędkości na 45" :mrgreen: (a "/h" to tak dla zmylenia :wink: )

Wiadomo, że w długiej trasie i średnio niezbyt wysokich prędkościach zużycie paliwa jest relatywnie niskie (tu : 103km/godz, autostrada D).

Wiadomo też, że przy prędkościach rzędu 70-90 km/godz można osiągnąć także niższe wartości.

 

Pozdrowienia

Panie R.

Przy 103 na godzinę średnio, uważam, że podany wynik jest mało realny. Przejechałem w swym życiu ponad 1 mln km i mogę z całą mocą powiedzieć, że są prawdy, półprawdy, tyz prowdy, g. prawdy i dane statystyczne :lol: .

Reasumując. Albo rzeczona osoba jechała przez TYLKO kilka km z max. podaną przez Nią prędkością i resztę trasy około 100 km/godz., albo ...

Ech. Po co to ciągnąć.... :cool: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...