Skocz do zawartości

Ranking ASO Subaru


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To może ja coś skrobnę jeśli można :)

 

Dzisiaj udałem się do ASO Koper na przegląd po 160kk. Pierwsze wrażenie dobre. W subciu oprócz przeglądu też jest parę spraw do roboty między innymi wymiana tarcz i klocków przód. Problem polega na tym, że w jarzmie zapiekły się nie wiem co ,ale to się chyba nazywa ślizgi. Bez problemu zrobione (mam nadzieję sprawdzę jutro). W związku z dużą ilością pracy nad moim subciem odbiór mam na jutro. Jest jeszcze jedna sprawa, a mianowicie brzęczenie osłon rury wydechowej. Mam taką cichą nadzieję, że to się da usunąć, bo już z tym "walczę" z 8 miesięcy i ciągle brzęczy 8)

Bardzo pozytywnie oceniam kontakt z klientem jednego z pracowników (niestety nie wiem jak ma na imię) jest przemiły i sympatyczny i fachowy.

 

Wiec ocena na razie na 4+

 

Zobaczymy jak będzie przy odbiorze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znowu wielkie pochwały dla ASO Grafix w Białymstoku. Zrobiłem tam właśnie przegląd 105 tysięcy forka XT mojej siostry i wszystko wykonane i zdiagnozowane perfekcyjnie. Rozrząd kompletny (polecam na tym nie oszczędzać, bo czasami nie-ASO oferuje tańszą opcję, tylko najprawdopodobniej bez np pompy chłodzenia, co może skutkować później poważnymi konsekwencjami... :shock: ) plus, oprócz standardów, naprawa stuków w przekładni kierowniczej. Niezwykle kumaci mechanicy (Piotr, Michał), przemiła obsługa klienta, auto wysprzątane i wyglancowane. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat serwisuję swoje auta w Subaru Point w Łodzi, a że kawę mają dobrą, obsługę sympatyczną i wszystkie prace serwisowe wykonywane są solidnie i na czas, to jakoś tak nie było o czym pisać. No ale ostatnio ogarnęli mi trudną sprawę, za co należą się szczególne pochwały i podziękowania. Zaangażowanie i otwartość ze strony pracowników serwisu to miód na serce subaromaniaka 8)

 

Ech... chce się wracać ... a następny przegląd tuż, tuż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

s-point Łódź, zdecydowanie NIE polecam. Nie wypowiadam się na temat ich fachowości bo tego nie potrafię ocenić, moje zastrzeżenia dotyczą uczciwości. A na dodatek bardzo lekceważąco wypowiadają się o konkurencyjnych serwisach sami prezentując delikatnie mówiąc niewysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co wiecie o serwsisie Patecki w Krakowie na 29 Listopada 180?

 

Zostałem poinformowany przez patałachów z AVIVY, że serwis Patecki ma autoryzację Subaru. Podejrzewam, że blefują. Znacie ten serwis? Chciałbym ustalić czy mam kategorycznie odmówić i naprawiać w ASO czy się zgodzić? Jeśli nie, to gdzie polecacie? Do naprawy LP drzwi, PP nadkole i zderzak oraz lekko pęknięta szyba w dolnej części (na razie nie przeszkadza ale wolę wymienić) plus jakieś zaczepy i plastikowe błotniki przednich nadkoli – 3 osobne szkody, ale chciałbym to załatwić za jednym zamachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dowiedziałem się, że Patecki ma autoryzację do napraw blacharskich w Subaru… Jak mi powiedziano, jest to autoryzacja przyznana przez towarzystwo/-a ubezpieczeniowe, czyli nic co choćby leżało obok pojęcia "ASO" i miało jakikolwiek związek z marką bądź importerem Subaru… Taki nowy sposób ubezpieczyciela na robienie ludzi w konia – podsuwanie im serwisów autoryzowanych… przez siebie. Rzecznik praw konsumenta powinien to obejrzeć.

 

W takim razie, polecacie Frey-a czy co inszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dowiedziałem się, że Patecki ma autoryzację do napraw blacharskich w Subaru… Jak mi powiedziano, jest to autoryzacja przyznana przez towarzystwo/-a ubezpieczeniowe, czyli nic co choćby leżało obok pojęcia "ASO" i miało jakikolwiek związek z marką bądź importerem Subaru… Taki nowy sposób ubezpieczyciela na robienie ludzi w konia – podsuwanie im serwisów autoryzowanych… przez siebie. Rzecznik praw konsumenta powinien to obejrzeć.

 

W takim razie, polecacie Frey-a czy co inszego?

 

Patecki to ASO KIA z tego co kojarzę i z subaru żadnych związków nie ma poza "autoryzacją" z ubezpieczalni (co za numer swoją drogą...). W krakowie poza emilem jest jeszcze bełtowski (VW z autoryzacją na subaru). Na pewno frey zna się lepiej ale załatwienie tam sprawy oznacza często drogę przez mękę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W lipcu instalowalem Webasto i robilem roczny serwis w ASO Nowak we Wloclawku.

Pelen profesjonalizm i kultura obslugi.

Przezylem szok kulturowy w porownaniu z nieukami i leniami z ASO w Norwegii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz negatywnie o ASO w Rzeszowie. W drodze na miniony długi weekend silnik zupełnie stracił moc, wyskoczył check engine. Najbliższe ASO w Rzeszowie więc dzwonię.

 

Pan w ASO zasugerował żeby w takim stanie nie wracać 300 km. Ale na prośbę o chociaż sprawdzenie na kompie co się dzieje był nieugięty bo mają "zaplanowane czynności serwisowe".

Co z tego że awaria w drodze i mogę nie mieć jak wrócić do domu...

Pała za olanie klienta w potrzebie.

 

P.S. W ASO Koper znajdują czas żeby zdiagnozować i doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chciałem polecić ASO ITS Michalczewski Radom.

Przemiła atmosfera a zwłaszcza wysoka jakość usług w tym ASO jest godna pochwały.

Bardzo rzetelna i merytoryczna opinia ale ja to rozumiem szczególnie wtedy jak ktos ma auto na gwarancji i robi tylko przeglądy. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "zaplanowane czynności" to zapewne jakiś błyszczący i czarny Mercedes miejscowej szychy.

 

Pewnie masz rację.

 

Jak zadzwoniłem z pytaniem o dostępność części którą miałem uszkodzoną (gumowy wąż łączący IC z kolektorem) to najpierw Pan wysłuchał numeru części a potem głosem pełnym oburzenia/niedowierzania/zniesmaczenia zawołał: "To do Subaru...????" :mrgreen:

 

Tak skomplikowanych części nie trzymają na magazynie, no ale może im też powiedzieli że Subaru się nie psują :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzetelna i merytoryczna opinia ale ja to rozumiem szczególnie wtedy jak ktos ma auto na gwarancji i robi tylko przeglądy. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Nie jest to tylko moja opinia , są również osoby zadowolone z tego ASO które mają auta dawno po gwarancji :idea: W moim przypadku to nie był tylko przegląd ale i coś więcej :)

Nie rozumiem Twojej ironii , byłeś tam , widziałeś :?: :idea: Jeśli nie to się nie wypowiadaj w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłeś tam , widziałeś Jeśli nie to się nie wypowiadaj w ten sposób.

Właśnie, że nie byłem i nie widziałem a chciałbym (i zapewne inni też) dowiedzieć się czegoś konkretnego a nic takiego niestety w Twoim poście nie znalazłem (a szkoda).

W literaturze coś takiego to panegiryk.

Panegiryk (z języka greckiego, ang. "panegyric", niem. "Panegyrikus") – gatunek literatury stosowanej, uroczysty tekst pochwalny (mowa, wiersz, list, toast, itp.) sławiący jakąś osobę, czyn, wydarzenie; pełen przesadnego zachwytu, często o charakterze pochlebczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że nie byłem i nie widziałem a chciałbym (i zapewne inni też) dowiedzieć się czegoś konkretnego a nic takiego niestety w Twoim poście nie znalazłem (a szkoda).

 

Zadziwiająca jest Twoja ciekawość i ironia (podejrzane) dot. tego ASO i właśnie z tego powodu nie będę dalej wchodził z tobą w dyskusję :idea:

 

W literaturze coś takiego to panegiryk.

 

Proponuję się zalogować i brać czynny udział w http://www.forumksiazki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie, że nie byłem i nie widziałem a chciałbym (i zapewne inni też) dowiedzieć się czegoś konkretnego a nic takiego niestety w Twoim poście nie znalazłem (a szkoda).

Z konkretów to poza przeglądami, profesjonalnie naprawiony przód mojego auta po kolizji drogowej.

Na autostradzie niemieckiej przy dużej prędkości obluzowało się nadkole przednie, przez co zostało przetarte przez oponę.Wymienione na nowe za free.

Poza tym pan Paweł podaje świetną kawę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to już czytaliście, ale ja dopiero teraz na to trafiłam. Taka ciekawostka :)

 

Angora co tydzień chyba publikuje takie artykuły o lokalnym biznesie. Warsztat znam - ASO na Rojnej współpracuje z p. Markiem i wszystkie blacharskie naprawy do niego kierują.

Mam bardzo dobra opinie o tym warsztacie :D Nie wiedziałem tylko, że mam dożywotnia gwarancje na naprawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to już czytaliście, ale ja dopiero teraz na to trafiłam. Taka ciekawostka :)

 

[ http://img844.imageshack.us/img844/8090/001kzv.jpg ]

[ http://img854.imageshack.us/img854/2964/002xx.jpg ]

 

We wtorek jestem umówiony na wizytę w tym warsztacie coby zlikwidować rysę wewnątrz auta na tylnych drzwiach przy szybie po panach którzy je przyciemnili :oops: Taka pierdółka ale fatalnie to wygląda i aż kłuje w oczy :idea:

Byłem tam i nawet się pytali kto mi tak pięknie OBKa urządził :oops: generalnie czuć z daleka że to jest bardzo profesjonalny warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...