Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

FAZA666, a jak to jest na tym mokrym i na naszych koleinach? Faktycznie tak skacze jak foreksz pisal wyzej?

 

Ja musiałem pogodzić jazdę codzienną z torem, więc wybrałem RE070.

RE050 wyrwało z butów na torze (Wyrazów-fakt:kiepski asfalt)

 

RE070 jest szersza także w koleinach prowadzi, na mokrym-ja wiem :roll: daje rade :twisted:

W RE070 stosunkowo łatwo wyczuć (na takie se umiejętności) przyczepność, na suchym bardzo dobrze trzyma, albo jest przyczepność albo jej nie ma. :wink: Aha trochę huczy :mrgreen:

 

jeśli miałbym wybrać oponę do jazdy na co dzień, nie brał bym RE070

Jeśli tor, lub tak jak ja trochę jazda normalna, czasem tor RE070 jest niezła, no i cena :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem żadna z powyższych :cool:

 

No a mi drań zachwalał Sport CUP'y co za gość niech ja cie dopadne. I mówił "malina" :mrgreen:

 

Bo opona jest super, chyba przyznasz :cool: , a Ty jesteś hardcorowiec, :wink: więc lubisz walczyć z autem na mokrym :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ją zakładam i jade na nie śmigać do Słomczyna we wtorek to Ci powiem jak sie zachowuje generalnie w każdych warunkach

Podobno Słomczyn nieprzejezdny... :!: ...może gdzies indziej " śmignij ". :mrgreen:

AK

 

nawet nie żartuj :shock: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie żartuj :shock:

 

Nie żartuje...lepiej zadzwoń i sie dowiedz. :!:

AK

 

Dzięki, zaraz dzwonie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale jest to dublowanie wątku na temat opon do subaru :twisted:.

 

Rozumiem, że esencją tego akurat wątku jest ankieta, dlatego proponuję rozwiązanie polubowne: dam Ci jeszcze parę dni na zebranie wyników ankiety, ale potem wątek ląduje w wątku o oponach do subaru :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakieś doświadczenie z poniższymi letnimi?

 

Continental 4x4Contact 205/70R15 96 T

BFGoodrich MACADAM T/A 205/70R15 96 H

Semperit TOP - LIFE 205/70R15 95 T

 

Niestety oferta w tym rozmiarze jest ograniczona, powyższe znalazłem na oponeo w cenie ok. 300pln/sztuka. Będą jeżdzone wyłacznie na asfalcie, dosyć powolna jazda (forek żony) :smile: Z uwagi na nazwę skłaniałbym się do continentala, ale będę wdzięczny za rekomendacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREGG , Mont Od roku jeżdzę, a w zasadzie dziewczyna na tych oponach:

BFGoodrich MACADAM T/A 205/70R15 96 H

Moja opinia: może być, chociaż na mokrym mogło by być lepiej. Aha, uwagi dotycza jazdy po czarnym.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,

Za namową Carfit zakupilem Firestone SZ80 - go GT99.

Opona NAPRAWDĘ zaje..sta.

Doskonale trzyma w zakrętach , trakcja super , na mokrym bardzo dobrze.

Zaskoczony bylem jak dobrze sie zachowywała podczas chwilowych opadów śniegu w Warszawie oraz w blocie pośniegowym.( oczywiscie jak na taka opone ) :roll:

DOSKONALY kompromis ceny i jakości.

Cena ponizej 400 pln / szt

 

Nie jezdzilem jeszcze na torze ale to bez znaczenia.

POLECAM!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup felgi 16 a ja mam opony w dobrej cenie

 

to jeszcze załatw mi nowe felgi w dobrej cenie i sprzedaż starych felg w jeszcze lepszej :mrgreen:

 

Gazik, dzięki, może być - znaczy się wchodzą w grę... ale poczekam do jutra jeszcze, może mi ktoś potwierdzi continentala albo semperita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam do jutra jeszcze, może mi ktoś potwierdzi continentala albo semperita

 

Tu są dwie, sprzeczne opinie o Conti :)

Szukam gum w takim samym rozmiarze jak Ty i coraz bardziej skłaniam się do Macadam.

Dla mnie teren oznacza jazdę polną drogą czy przez rozkopaną ulicę więc nie wiem czy ma sens łasić się na BFgoodrich Long Trail czy Dunlop Grandtrek.

Terenowe opony to i hałas większy i gorsze właściwości jezdne na asfalcie (a może i większe zużycie paliwa ??).

 

Obecnie jeżdżę na Bridgestonach Dueler A-T 694 ale nie mam ich od nowości więc nie mogę ani zaprzeczyć, ani potwierdzić zasłyszanych opinii o ich wysokiej ścieralności.

Autko ma przejechane 80tys. więc tak chyba należy liczyć ich przebieg (minus sezon zimowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continental produkuje Uniroyale

 

ale nie nazywa ich continental :mrgreen:

 

Obecnie jeżdżę na Bridgestonach Dueler A-T 694 ale nie mam ich od nowości więc nie mogę ani zaprzeczyć, ani potwierdzić zasłyszanych opinii o ich wysokiej ścieralności.

Autko ma przejechane 80tys. więc tak chyba należy liczyć ich przebieg (minus sezon zimowy).

 

Mont ja szukam czegos wylacznie na asfalt + polna droga do domu dla żonki stad wszelki wynalazki terenowe odpadaja (na pewno gorsze na asfalt, mieksza guma, inny bieznik itd). Te Bidgestone Dueler o ktorych piszesz ona ma od nowości - stad mysle ze to byl fabryczny poprzednik yokohamy geolandar w forku, sa w miare OK, u niej przejechane ponad 100k km (minus zima) bez problemow, mysle ze inne nie wytrzymaja wiecej - tyle ze takich teraz i tak nie mozna kupic (przynajmniej nie znalazłem...). conti maja dobra opinie ale te bardziej standardowe modele jak np. conticontact2 (nie dalej jak wczoraj wygraly test w motorze). Jak jutro nie wygrzebie nic nowego zamawiam BF goodrich macadam i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o:

- Yokohamach Geolander G900 (w jaki byly wyposazane niektore Subaraki)

- Yokohamach Geolander GO35

 

czy naprawde sa takie kiepski i nie nadaja sie do spokojnej jazdy ? Ktore z powyzszych sa lepsze ?

Niby tutaj nie maja az tak tragicznych opini. Na forum znalazlem negatywne opinie ale bez zadnych konretow :razz: .

Czy moze lepiej pomyslec nad czym takim, czyli Kumho :?:

Szukam czegos taniego ale i komfortowego zarazem do mojego Outbacka, za to nie musi spelniac wymagan sportowej jazdy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...