Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Adam12, Continental produkuje. Muszę zobaczyć na oponie.

 

Pytam po jest tam napisane 0908 co by wskazywało na 9 tydzień 2008 roku a to jest miedzy 25 lutego a 2 marca. Szybko trafiły do Polski świeżutki towar :grin:

Zgadza się. :cool:

Jeszcze gorące były jak je pakowałem do forka. :mrgreen:

Wstępnie zarezerwowane do środy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparłem się na toyo R888 do Gt-eka na seryjne felgi 16cali wysokie i 7 cali szerokie, i mam takie oto przemyślenia i pytania z tym związane:

1. rozmiar 195/50/16 – fajna cena , bo poniżej 500pln. Tylko czy nie za wąska na tę felgę?

Dodam że jeżdżę na zimówkach w tym rozmiarze i na jazdę miejsko – podmiejską spisują się dobrze a w koleinach wprost rewelacyjnie.

 

2. 205/55/16 cena tez dość atrakcyjna bo ok. 500pln. Tylko czy nie za wysoka?

Dodam że zawias to spręzyna eibach +AGX.

 

3. 215/50/16 – cena 540 pln. Będą nieco niższe od poz. 2 , ale czy nie za szerokie? Czy na 7 calowej feldze nie wygną się w „żarówkę”?

 

I to by było na tyle. Bardzo proszę o Wasze opinie, bo kasa nie mała a szkoda potem sobie pluć w brodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. 215/50/16 – cena 540 pln. Będą nieco niższe od poz. 2 , ale czy nie za szerokie? Czy na 7 calowej feldze nie wygną się w „żarówkę”?

Mam własnie takie...Rewelka. Nic nie obciera.

 

[ Dodano: Pią Mar 28, 2008 12:04 am ]

EDIT:

Dodam że zawias to spręzyna eibach +AGX.

Jak u mnie :mrgreen:

Miałem podobny dylemat, ale taki jeden gość z Nowegą Sącza :wink: przekonał mnie, że nie warto oszczędzać pare groszy i kupić szersze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Potenzy RE070, Toyo R888, Pirelli Pzero Corsa da się o którymś z tych modeli powiedziec że jest najlepszy z tej trójki. ?? Chodzi mi o rozmiar 225/45/17 .

 

Pozdrawiam

 

wszystko zalezy do jakiej jazdy, R888 na co dzień to średnia decyzja, RE070 lepiej , Corsa do dupowozu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, właśnie sobie uświadomiłem, że mi na przeglądzie po 30k km musieli ustawić geometrię wg. instrukcji, bo mi strasznie 070 zjadło po bokach... :roll:

 

Czy przy dobrze ustawionej "asfaltowej" geometrii jest szansa, że opona będzie się zużywać w pełni równomiernie, czy tylko bardziej równomiernie, niż przy "seryjnej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Potenzy RE070, Toyo R888, Pirelli Pzero Corsa da się o którymś z tych modeli powiedziec że jest najlepszy z tej trójki. ?? Chodzi mi o rozmiar 225/45/17 .

 

Pozdrawiam

 

wszystko zalezy do jakiej jazdy, R888 na co dzień to średnia decyzja, RE070 lepiej , Corsa do dupowozu :lol:

 

 

Co to znaczy do dupowozu ? ?

 

 

Cholera z tymi oponami to zawsze jest problem. W serwisach oponiarskich polecaja michelin, goodyear, pirelli, pozniej jak sie czyta fora to sie okazuje ze najwyzszy model pirelli jest do dupowozu, ze goodyeary szajs a michelin przereklamowany (nawet w testach ADAC nie wypada najlepiej),continentale sie szybko zużywają, bridgestone śliskie itd, itp...Człowiek sobie pózniej kupi klebery i jest zadowolony :) hehe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele mi pomogliście jak dotąd :(

Przyjżałem się ofercie w rozm.205/70R15 i pozostały do wyboru :

BFGoodrich Macadam T/A (95%droga 5% teren)

Pirelli Scorpion STR

czy ma sens rozważać BFGoodrich Long Trail jeśli jazda w terenie ogranicza się do kilku km w tygodniu?? jakość naszych dziurawych dróg skłania mnie do przemyślenia jakiegoś "mocniejszego" modelu choć ucierpi na tym kompfort...

 

Mój Foryś to zaledwie 125KM więc muszę brać to pod uwagę. Pomożecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie tanie opony 205/50R16 jak :

 

1) Barum Bravuris 305 zł/szt

2) Fulda Carat Exelero 321 zł/szt

3) Kormoran Gamma 2 272 zł/szt

 

wykazują jakieś pozytywne własciwości eksploatacyjne w warunkach drogowych czy nadają się jedynie na kwietniki.

 

Uprasza się o nieużywanie brzydkich słów.

 

PS. Wiem , że kosztują 50% TOP-owych gum. I nie przypadkowo te wybrałem. Chodzi o najtańszy segment po prostu. Jeździł ktoś na tym bo przyznam,że mało zalezy mi na opinii tylko po cenie a bardziej o opiniach z eksploatacji.Nizawsze najtańszy segment jest zły a najdroży super.W oponach też tak ma prawo być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Barum Bravuris 305 zł/szt

Jeżeli chodzi o tą oponę to możesz mieć problem z jej kupieniem bo w sprzedaży jest już Bravuris 2 z nowym asymetrycznym bieżnikiem i z wymienionych przez Ciebie tą bym polecał.

Ps. Poprzedni Bravuris miał kierunkowy bieżnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie tanie opony 205/50R16 jak :

 

1) Barum Bravuris 305 zł/szt

2) Fulda Carat Exelero 321 zł/szt

3) Kormoran Gamma 2 272 zł/szt

 

wykazują jakieś pozytywne własciwości eksploatacyjne w warunkach drogowych czy nadają się jedynie na kwietniki.

 

Uprasza się o nieużywanie brzydkich słów.

 

PS. Wiem , że kosztują 50% TOP-owych gum. I nie przypadkowo te wybrałem. Chodzi o najtańszy segment po prostu. Jeździł ktoś na tym bo przyznam,że mało zalezy mi na opinii tylko po cenie a bardziej o opiniach z eksploatacji.Nizawsze najtańszy segment jest zły a najdroży super.W oponach też tak ma prawo być.

JackyX, przeciez juz pisalem: KUMHO ECSTA SPT KU31 (279,7 PLN za 205/50-R16 87W), naprawde niezla opona

 

ale jezeli szukasz naprawde tanich opon, to radze spojrzec na NANKANG NS-2 (jakies 198,4 PLN za 205/50-R16 87V)

wiele, bardzo wiele osob, dosc pozytywnie wyraza sie o tej oponie... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie czyta fora to sie okazuje ze najwyzszy model pirelli jest do dupowozu

pewien pogląd na jakość tych opon może dać informacja, że obecnie dla Pirelli produkcja opon wcale nie jest corn-businessem. Wiecej zarabiają na kalendarzu i jego promocji (płatne zaproszenia na prezentacje) niż na samych gumach. Tej zimy sprzedali w Polsce niecałe 1,5k kpl zimowek i zrealizowali plan sprzedażowy. :) Po co więc mają się wysilać... ale zawsze są lepsze od contiEcoContact, Barum czy Dębicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4

 

Tego posta wyżej napisałem,zanim uzyskałem od Ciebie tą pozytywną i co by nie mówić ekonomiczną odpowiedź.Jaby nie patrzeć może zostać dobre 150-600zł !

 

Tylko co z tym zrobić bo jesli kiedykolwiek się spotkamy to prawdopodobnie przyjedziemy samochodami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie tanie opony 205/50R16 jak :

 

1) Barum Bravuris 305 zł/szt

2) Fulda Carat Exelero 321 zł/szt

3) Kormoran Gamma 2 272 zł/szt

 

wykazują jakieś pozytywne własciwości eksploatacyjne w warunkach drogowych czy nadają się jedynie na kwietniki.

 

Uprasza się o nieużywanie brzydkich słów.

 

PS. Wiem , że kosztują 50% TOP-owych gum. I nie przypadkowo te wybrałem. Chodzi o najtańszy segment po prostu. Jeździł ktoś na tym bo przyznam,że mało zalezy mi na opinii tylko po cenie a bardziej o opiniach z eksploatacji.Nizawsze najtańszy segment jest zły a najdroży super.W oponach też tak ma prawo być.

 

Te opony które wymieniłeś , są słabe i moim zdaniem, wyrzucone pieniądze w błoto, czy nie lepiej dołożyć do kompletu ok 200zł i cieszyć się dobrymi parametrami i bezpieczeństwem ? to raptem 1 bak paliwa !

Nie musisz kupowac opon topowych, ale możesz wybrac naprawde dobrą oponę za rząd wielkości ≈ 350zł

Jak chcesz moge Ci zamówic nowe opony w tym rozmiarze za 170 zł :shock: brutto :razz: , tylko po co :?:

Te Kuhmo o których mówił Eddie, rzeczywiscie najgorsze nie sa :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...