Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Za około 430 pln można mieć Goodyear EXCELLENCE 225/55 R16 99W XL....

 

pzdr.

 

 

Zgodnie z zaleceniami kolegów jestem po zmianie z serii na powyższe do mojego OBK. Różnica bardzo widoczna. Co prawda uwypuklona przez zimówki ale i tak w prowadzeniu dwa różne światy.

Felgi seryjne od MY06. Bez problemu weszły.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carfit

Czyli konkretnie co byś polecił w segmencie economy ?

 

np.

Firestone SZ80

Falken FK-452

Kuhmo KU31

Uniroyal 550

Hankokk K105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie oponki RE 050a. Pierwsze wrażenia bardzo dobre :smile:

Po dokładnym przeczytaniu napisów na boczkach, znalazłem jeden bardzo ciekawy: Made in Poland :shock: No i teraz nie wiem - dobrze to, czy źle? :???: Ma ktoś jakiś komentarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie oponki RE 050a. Pierwsze wrażenia bardzo dobre :smile:

Po dokładnym przeczytaniu napisów na boczkach, znalazłem jeden bardzo ciekawy: Made in Poland :shock: No i teraz nie wiem - dobrze to, czy źle? :???: Ma ktoś jakiś komentarz?

 

Fabryka Bridgestona w Polsce koło Poznania, to jedna z najnowoczesniejszych fabryk tego koncernu, nie masz sie co obawiac o jakośc tej opony :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie oponki RE 050a. Pierwsze wrażenia bardzo dobre :smile:

Po dokładnym przeczytaniu napisów na boczkach, znalazłem jeden bardzo ciekawy: Made in Poland :shock: No i teraz nie wiem - dobrze to, czy źle? :???: Ma ktoś jakiś komentarz?

 

Fabryka Bridgestona w Polsce koło Poznania, to jedna z najnowoczesniejszych fabryk tego koncernu, nie masz sie co obawiac o jakośc tej opony :cool:

Nooo, to kamień spadł mi z serca :wink:

Swoją drogą ciekawy jest fakt, że moje opony, sprowadzone z Beneluxu, są znacznie tańsze, niż u najtańszego dealera w Polsce. Widocznie tanieją wprost proporcjonalnie do pokonanego między fabryką i sprzedawcą dystansu :lol:

W tej sytuacji pewnie w Portugalii byłoby najtaniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Paradzie, stosunkowo tania i niezła.

 

 

Tylko na bardzo mokrym nie jest fajnie, ale to chyba podobnie do RE070?

 

Ale chyba nie ma Parady 225/45, jest 215/40 więc chyba trochę za niski profil do WRXa, a na dodatek przez to jest zajebiście twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, najprościej mieć dwa komplety. Jeden do codziennej jazdy (o ile jeździsz na codzień) a drugi do zabawy.

 

Ale wtedy, to RE050A na codzień, a R888 na tor.

 

[ Dodano: Nie Mar 30, 2008 4:26 pm ]

Jedynie co może przemawiać bardziej za RE070 to cena.

 

 

Jest też duża różnica w 17" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tak skacze jak foreksz pisal wyzej

okazalo sie pozniej, ze przepompowali mi kola.. na zimnym jakies ponad 3,4bara plus mialem koncertowo skoszona geometrie - dokladniej w zaleznosci od kola byla zbieznosc oraz rozbieznosc, negatyw oraz pozytyw. z innych uzytkowych obserwacji potwierdzam jeszcze wypowiedz Kuby z 23 Lutego. to dobra opona za te cene. gdyby kosztowala tyle, co kilka lat temu, na pewno bym szukal alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, smigasz na codzien na Sport Cupach?

 

Tak, guma jest bardzo teges ale musi być powyżej 5 stopni inaczej ciężko ją nagrzać.

 

Ile juz przejechales na nich i jak z bieznikiem.

 

Nowa guma nie ma go zbyt dużo bo coś koło 6mm. Ja juz na swoich zrobiłem koło 10 k km i jeszcze istnieją :mrgreen:

 

To prawda ze jest pancerny, w sensie ze nie tak szybko sie niszczy.

Wszystko zależy od stylu jazdy ale podobnie jest z nią jak z RE070 lub Toyo R888. Ja mam zamiar zrobić na nich koło 24k km. Na zabawy mam jeszcze S-03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, najprościej mieć dwa komplety. Jeden do codziennej jazdy (o ile jeździsz na codzień) a drugi do zabawy.

 

no faktycznie prosta sprawa :twisted::twisted:

 

Ale, m.in dlatego juz kupuje nowy komplet, bo moje RE050 jeszcze sa OK do jazdy.

 

Potrzebujesz opone do zabawy czy na co dzień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, zdecydowanie na codzien. Do destrukcji zostawilbym sobie stara RE050

 

To moim zdaniem żadna z powyższych :cool:

Wojtek poczekaj kilka dni, jutro zakładam Yokohame SDRIVE , tydzień temu zakładałem koledze do EVO 9 , on też jest killer opon, i mówił że fantastyczna :lol: , Jutro ją zakładam i jade na nie śmigać do Słomczyna we wtorek to Ci powiem jak sie zachowuje generalnie w każdych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...