Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA! - zgodnie z zapowiedzią, scaliłem do tego wątku wątek Wojtka K dot. wyboru pomiędzy RE070 a Sport Cupami. Za wynikłe z tego powodu ewentualne zamieszanie z góry przepraszam, informując jednocześnie, że gdyby nie dublowanie wątków, to by takich akcji nie było :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Geolandar poleciały odrazu do na wymianę, Teraz mam Exellency 225/55 w porownaniu do 215/60 na których pojeździłem tydzień jest odczuwalna różnica.

 

Wczoraj jazda do Wrocławia srednia predkość 180 km/h ( tempomat ) przyczepność idealna i super sterowność. Na 215 zdarzało sie że następował lekki uślizg przy 225 tego juz niema .

 

hmmm, ciekawe ilu u nas użytkowników osiąga średnią 180/h... (tak tak zaraz sie okaze ze 90% :wink: ). Ja nie mam gdzie, więc mi geolandary starczają i mysle ze do spokojnej jazdy sa OK (srednia jednak < 180 :smile: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Geolandar poleciały odrazu do na wymianę, Teraz mam Exellency 225/55 w porownaniu do 215/60 na których pojeździłem tydzień jest odczuwalna różnica. (...) Na 215 zdarzało sie że następował lekki uślizg przy 225 tego juz niema .

Nie ma to jak byc mądrzejszym od skośnookich inżynierów, co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę wymieniał opony w swoim subaru jeep (tribeca :) zapytam was o opinie, ale mam tez inne samochody. Znacie może jakieś strony gdzie działa takie forum z fachowymi opiniami. Są testy ADAC i inne. Tylko są różne opinie na temat tych testów (np. że są nieobiektywne). Jak macie coś takiego to dajcie linka.

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek okołooponiarski: założyłem ostatnio nowe RE070. Stare były łyse. I odnoszę wrażenie, że te stare były 17 razy twardsze, niż te nowe. To złudzenie, czy ta zewnętrzna powłoka z bieżnikiem jest rzeczywiście miękka...?

Żadne złudzenie im wyższy bieżnik tym jego klocki są mniej stabilne i na suchym będziesz odczuwał mniejszą stabilność opony. Do tego dochodzi gorsze odprowadzanie ciepła w oponie z wysokim bieżnikiem , więc znowu jest bardziej miękka na wskutek wyższej temperatury, a dodatkowo niestabilne wysokie klocki poruszając się powodują także dalsze nagrzewanie się opony. Tak więc w tych samych warunkach temperatura opony nowej i zużytej może różnić się nawet o kilkanaście stopni. Z ciekawostek mogę Ci jeszcze powiedzieć , że im wyższy bieżnik tym szybciej się zużywa , a jak jest już na wykończeniu to zużycie jest wolniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek okołooponiarski: założyłem ostatnio nowe RE070. Stare były łyse. I odnoszę wrażenie, że te stare były 17 razy twardsze, niż te nowe. To złudzenie, czy ta zewnętrzna powłoka z bieżnikiem jest rzeczywiście miękka...?

 

czemu akurat 17 razy :?: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek okołooponiarski: założyłem ostatnio nowe RE070. Stare były łyse. I odnoszę wrażenie, że te stare były 17 razy twardsze, niż te nowe. To złudzenie, czy ta zewnętrzna powłoka z bieżnikiem jest rzeczywiście miękka...?

 

czemu akurat 17 razy :?: :grin:

bo od 6 zaokragla sie w gore. bylo 16,61 :mrgreen:

przemeq - wiecej miesa wiekszy komfort, mniej sztywnosci/bezposredniosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carfit

Czyli konkretnie co byś polecił w segmencie economy ?

 

np.

Firestone SZ80

Falken FK-452

Kuhmo KU31

Uniroyal 550

Hankokk K105

 

Kupiłem Uniroyale 550.Jakieś było moje zdziwienie , kiedy dostałem opony "RAIN TYPE" ? Zrobiłem duże oczy. Zwykle opony letnie to były letnie,raczej nie zdarzyło mi się używać opony oznaczanej jako deszczowa choć w naszej szerokości desz i aquqplaning obcy nie jest.

Zobaczymy jak się będzie sprawować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, mimo ostrzeżeń gumiarza przed ząbkowaniem Firestone SZ80, właśnie takie zamówiłem. A sprzedawca bardzo chciał mi wcisnąć Uniroyale 550 (mieli na stanie), mówiąc że na mokrym będą sprawowały się dużo lepiej (w to mogę uwierzyć), ale i na suchym będą lepsze (a w to już wolę nie wierzyć ;-)

 

Optycznie mnie bieżnik Uniroyala nie przekonał - wygląda właśnie jak guma na mokre, która jest stanowczo za mocno pocięta jak na suche - jednak to prawda, że się kupuje oczami :-)

 

Po mokrym i tak jeżdżę ostrożnie, bo zupełnie nie rozumiem tej nawierzchni, to może nie będzie mi to przeszkadzało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Uniroyale 550.Jakieś było moje zdziwienie , kiedy dostałem opony "RAIN TYPE" ? Zrobiłem duże oczy.

 

To dość dziwne, szczególnie, gdy spojrzy się na logo Uniroyala. Ono powinno być bardzo dobrą wskazówką :mrgreen:. Albo hasło firmy.

 

Dla niewtajemniczonych: http://www.uniroyal.de/generator/www/de ... ex_de.html

 

PS Uniroyal to "deszczowa" marka Continentala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Subaru z napędem na cztery koła może fajnie wyglądać na takim bieżniku. Przyczepności chyba nie braknie przy szerokości 205 nawet jak jest zdrowo pociśta lammelami.

 

PS. Chya,że ktoś stanowczo powie,że eksploatacja jakiego wzoru jest bez sensu w Polsce.

 

Kupiłem ją ze względu na indeks 240 . Konkurencja miał indeks do 270 i to trochę było śmieszne w wolnym ssaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, mimo ostrzeżeń gumiarza przed ząbkowaniem Firestone SZ80, właśnie takie zamówiłem.

Takowe już posiadam od tygodnia. Jeździ się fajnie... warto jednak pamiętać, że faktycznie jak się rozgrzeją to trzymają nieco lepiej - ten sam zakręt pokonywany rano na ciepłych oponach okazał się być zupełnie inny gdy potem pokonywałem go na oponach zimnych - ale krawężnik na szczęście nie zdążył dobiec do auta, a mocno się starał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...