Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych których nie chcą wydawać kasy na drogie opony z górnej półki jest bardzo dobra alternatywa. Opona Firestone Firehawk SZ90u lub w mniejszych rozmiarach np. do GT. o symbolu FHSZ80. Troche wiecej o tej oponie , bo mało kto o tym wie :cool:

Firestone jak ogólnie wiadomo nalezy do Bridgestone, kiedyś była produkowana taka opona jak Bridgestone Potezna RE720 , pewnie niektórzy co na niej jeżdzili pamietają, jak była fenomenalna. Ale że była produkowana kilka lat i miała małą wadę trochę głośna ( opona kierunkowa) a świat idzie na przód, konkurencja nie śpi, wyprodukowali Bridgestona RE050 i RE050A i to był strzał w dziesiątkę, bo opona super, ale równolegle nie mogli ich produkowac , bo to było by bez sensu. Tą opone zaczeli produkowac po nazwa Firestone FHSZ80, i w tym roku SZ90u. Jest to praktycznia dokładnie ta sama opona co Potezna RE720, ma ten sam kord, ta sama miesznka, troszkę inny kształt bieznika, i cena z drugiej ligi.

Sam bede ujezdzał w 18" na tej oponie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, czy któraś z tych opon jest w rozmiarze 195/60R15? Bo stwierdziłem, że zmiana na 16" u mnie nie ma sensu (za słaby silnik) ale jakieś gumy na lato potrzebne. Z zimówek jestem zadowolony, więc zdaję się teraz na Twoje wskazanie letniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, czy któraś z tych opon jest w rozmiarze 195/60R15? Bo stwierdziłem, że zmiana na 16" u mnie nie ma sensu (za słaby silnik) ale jakieś gumy na lato potrzebne. Z zimówek jestem zadowolony, więc zdaję się teraz na Twoje wskazanie letniej :)

 

są obydwie czyli Firestone SZ80 i Bridgestone ER300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Jam mam na obydwu Foresterach ( seryjne felgi 7) założone na jednym 225/55r16 na drugim 225/50r17 i jest ok, róznica na + bardzo odczuwalna. Jest zdecydowanie lepiej w zakrętach, poprawia się droga hamowania, na koleinach jest pomijalna róznica pomiedzy seryjną.

A najważniejszą rzecza jest to że opona Bridgestone RE050A występuje w rozmiarze 225/50R17 , i jest to opona fenomenalna :cool:

 

225/55/16 to jakiej firmy ? Pytam bo jeśli masz dostępne to chętnie nabędę komplet do mojego OBK.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

czy ma znaczenie w przypadku subaru, czy opona jest z symetrycznym bieżnikiem, czy wręcz przeciwnie? Który rodzaj wybieracie i polecacie? :roll:

Z góry dziękuję za poważne potraktowanie mojego pytania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

czy ma znaczenie w przypadku subaru, czy opona jest z symetrycznym bieżnikiem, czy wręcz przeciwnie? Który rodzaj wybieracie i polecacie? :roll:

Z góry dziękuję za poważne potraktowanie mojego pytania. :wink:

niech mnie ktos poprawi, ale to chyba bez znaczenia... letnie opony mam kierunkowe, zimowe sa asymetryczne... i te, ir te spisuja sie dobrze :razz:

 

 

btw, czy ktos spotkal sie z taka opona?

 

Federal 595RS (semi-slick)

 

cena w przypadku 205/50-R16 87W to 131 EUR/szt. (z dostawa do domu :razz: ) albo 465,2 PLN/szt. z dostawa w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Wykopałem w internecie RE040 225/55/16 V w dość konkurencyjnej cenie.

Ma ktoś doświadczenia z tą oponą ? W necie znalazłem diametralnie różne opinie. Podobno jest twarda i dobrze trzyma na suchym ale głośnia.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie .

Mam już nowe opony ( Carfit Thx :grin: ) Firestone sz80 W w seryjnym rozmiarze dla GT.

Nic narazie nie pisze bo przejechalem dopiero 25 km.

Opinia po przejechaniu 100 i jakimś deszczyku .

 

 

Pierwsze wrażenie fajne ale..... moje stare kapcie to juz byla kompletna padaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avon ZZR 225/45/R17 Semi-slick http://www.nie-ASO.pl/katalog/index.php? ... cts_id=199

Bridgestone Potenza RE070 (225/45/R17 90W) http://www.nie-ASO.pl/katalog/index.php? ... cts_id=280

 

proszę o jakieś konkretne opinie jeżeli ktoś miał doczynienia, jak się spisują na suchym, mokrym i wczasie okazjonalnego upalania. Opony będą złożone do WRX którym jeżdżę na codzień ale dosyć agresywnie :twisted:

ewentualnie czy możecie coś innego polecić?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dużo i na jednych i na drugich. Moim zdaniem avony nie nadają się do codziennej jazdy (hałas, twardość, zachowanie na mokrym), natomiast RE070 są do tego w sam raz. Nawet teraz jeżdżę evo na 070 i nie ma dramatu (no, zimówka to to nie jest, ale daje radę).

Podczas upalania czysto asfaltowego avony będą "szybsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Małe pytanko , co szanowne towarzystwo poleca na lato do Forestera XT ?? Jedno lato na Geolandar`ach w zupełności wystarczy. Z góry dziekuję za odpowiedzi .

 

Wyboru w standartowym rozmiarze nie ma za wiele, co można polecić to napewno Bridgestone ER300, Continental PremiumContakt2,

Jak przejdziesz na rozmiar 225/50r17 jest większy wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o jakieś konkretne opinie jeżeli ktoś miał doczynienia
jeszcze na tej samej stronie masz konkretne podane onformacje o 070. dodam dzis tylko, ze przemeq nie zartowal z jezdzeniem na okraglo. po 4-5 przejazdach po 4min. w ulezy na suchym asfalcie opona jest zupelnie lysa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Małe pytanko , co szanowne towarzystwo poleca na lato do Forestera XT ?? Jedno lato na Geolandar`ach w zupełności wystarczy. Z góry dziekuję za odpowiedzi .

 

Ja zdecydowałem się na Bridgestone ER300 za namową Carfit-a, musze jedynie sprzedać swoje nowe geolandery :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam dzis tylko, ze przemeq nie zartowal z jezdzeniem na okraglo. po 4-5 przejazdach po 4min. w ulezy na suchym asfalcie opona jest zupelnie lysa.

 

I to jest podstawowa wada RE070... :roll:

 

Ale cóż - coś za coś :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie .

Mam już nowe opony ( Carfit Thx :grin: ) Firestone sz80 W w seryjnym rozmiarze dla GT.

Nic narazie nie pisze bo przejechalem dopiero 25 km.

Opinia po przejechaniu 100 i jakimś deszczyku .

 

 

Pierwsze wrażenie fajne ale..... moje stare kapcie to juz byla kompletna padaka.

 

Tylko pamietaj o jednym , rano jak ta opona jest zimna i a temp teraz ok 5 st. , żebyś sie nie zdziwił jak nieoczekiwanie zapniesz boka :shock: :lol:

Opona letnia w takich temp, powinna sie trochę zagrzać zanim zacznie trzymac , trzeba o tym pamietac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano jak ta opona jest zimna i a temp teraz ok 5 st. , żebyś sie nie zdziwił jak nieoczekiwanie zapniesz boka :shock: :lol:

Opona letnia w takich temp, powinna sie trochę zagrzać zanim zacznie trzymac , trzeba o tym pamietac :lol:

 

potwierdzam powyższe w 100%. założyłem (zgodnie z sugestią carfit`a :arrow: dzięki !) do forestera 225/50/R17 RE050A. wyjechałem z warsztatu przy +4st. pierwsze wyjście z zakrętu było bokiem. zdziwiłem się :oops: . potem było już tylko lepiej.

 

pomimo, że przejechałem na RE050A około 50km to jedno mogę stwierdzić - różnica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano jak ta opona jest zimna i a temp teraz ok 5 st. , żebyś sie nie zdziwił jak nieoczekiwanie zapniesz boka :shock: :lol:

Opona letnia w takich temp, powinna sie trochę zagrzać zanim zacznie trzymac , trzeba o tym pamietac :lol:

 

potwierdzam powyższe w 100%. założyłem (zgodnie z sugestią carfit`a :arrow: dzięki !) do forestera 225/50/R17 RE050A. wyjechałem z warsztatu przy +4st. pierwsze wyjście z zakrętu było bokiem. zdziwiłem się :oops: . potem było już tylko lepiej.

 

pomimo, że przejechałem na RE050A około 50km to jedno mogę stwierdzić - różnica jest kolosalna.

 

Dokładnie tak, opona zaraz po założeniu jest mega śliska, ma tzw powłokę fabryczna , która zabezpiecza oponę przed warunkami atmosferycznymi w trakcie przechowywania, póki ta warstwa sie nie zetrze, opona jest bardzo śliska. wystarczy 20-30 km. przejechac i jest ok. :cool:

Teraz jak założyłes te opony, to dopiero zobaczysz jak Forek sie prowadzi w zakretach, bedziesz naprawde zaskoczony :shock: , Zmiana opon z seryjnych, daję nieprawdopodobna róznice, sam byłem zdziwiony że az taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...