Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Adam., chciałbym ale myślałem żeby się zmieścić w 1500zł za komplet w rozmiarze 215/45/17

A Uniroyal RainSport? To opona deszczowa, ale moze lepsza od np. Nankang?

No i "darmowe" koszty! 451PLN brutto, a to zawsze Uniroyal...

 

EDIT: O! Albo Goodyear Excellence za 372 PLN :!: :!: :!: .

Tyle, ze 225/45/17 - moze beda dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED, skłaniam się raczej do Falkenów, bo po pierwsze to jest japońska firma, po drugie właśnie sobie czytałem w necie że jest to koncern bardzo zaangażowany w sport wyczynowy w Japonii i zbiera świetne opinie, po trzecie stosunek jakości do ceny rewelacyjny bo kosztują ok. 380-400zł. Kolega ma Falkeny w Evo8 i bardzo zachwalał - tyle że na suchym asfalcie szybko się zużywają ale jak ma się kleić to musi się zużywać.

 

[ Dodano: Sob Gru 15, 2007 1:42 pm ]

Tyle, ze 225/45/17 - moze beda dobre?
niestety 225 do GT-ka są za szerokie. Żeby to normalnie jeździło to max.215.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skłaniam się raczej do Falkenów

Na pewno dobra opona, ale widze, ze ich cena jest ok. 500PLN za model FK-451.

 

No właśnie mnie to zastanawia, bo następczyni FK-451, czyli nowy model FK-452 kosztuje już ok.380-400zł a nie wydaje się ustępować poprzedniczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, śnieg jeszcze nie zagościł na dobre, ale lepiej się przygotowac mentalnie :wink: . Na lato chce założyć 225/60R16 w indeksie W/V. Według ADAC Uniroyal Rallye 550 i Bridgestone Tourenza ER300 są tak samo dobre, ale ceny są różne: Rallye550 można dostać już za 428 , a ER300 za 580.

 

 

Wielu pisało już ER300, o Uniroyalu też, ale nie o tym modelu, ma ktoś z was jakiś doświadczenia z tą oponą ?

 

Lepiej dopłacić parę złotych i kupic ER300, fantastyczna opona :lol: jak zmieniłem w Forku z Goelanderów , zrobił sie inny samochód

 

no że ER300 "fantasticzne so" to już wielu pisało, aczkolwiek carfit po geolanderach to na każdej gumie "zrobi się inny samochód" :twisted: , ale może ktoś organoleptycznie :mrgreen: sprawdzał te Uniroyalki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy model FK-452 kosztuje już ok.380-400zł

Ale cene sugerowana maja taka sama: 530 PLN, a 452, jak byly w "promocji", to kosztowaly 382 PLN.

 

Ceny ktore podaje, sa z www.oponeo.pl - kupowalem tam juz 4 razy i nikt nie byl w stanie przebic ich oferty.

 

[ Dodano: Sob Gru 15, 2007 3:22 pm ]

Jezeli Falken na lato to tylko Azenis RT-615

Podobno tak:

re_070_1.jpg

vs

azenis_szerokosc_1.jpg

 

Tyle, ze ich chyba nie ma w PL w ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Uniroyal RainSport? To opona deszczowa, ale moze lepsza od np. Nankang?

bez mocnego napadania po zakretach bardzo ok, szczegolnie np na polskie "trasy" i stojaca wode.

do dynamicznej jazdy po probach raczej slaby wybor, bo boki to unimil ma sztywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny ktore podaje, sa z www.oponeo.pl - kupowalem tam juz 4 razy i nikt nie byl w stanie przebic ich oferty.

 

Sprawdziłem tam cenę zimówek Nokiana WR G2 205/55R16 94 V XL, które ostatnio sobie kupiłem i ..... koszmarnie droga jest ta strona! :shock:

Ja z montażem zaplaciłem 54 zł mniej za oponę niż tam oferują. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cholera je wie...

 

Jak jakiś czas temu trochę sypnęło, to byłem jeszcze na re070. Założyłem szybko zimówki i śnieg zniknął natychmiast! :evil:

Więc nie miałem jak sprawdzić.

 

A na asfalcie, jak na każdej zimówce, dupiato...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z montażem zaplaciłem 54 zł mniej za oponę niż tam oferują.

No, to nie badz taki - podaj adres/kontakt, bo zamierzam nabyc komplet letni!

koszmarnie droga jest ta strona!

Tos mnie zaszokowal!

 

EDIT:

Czy ktos uzytkowal GOODYEAR EXCELLENCE ? Bo w necie opinie uzytkownikow sa skrajnie rozne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej poprosze...

Genearalnie szybko się kończą to po pierwsze.

W w tym roku nabyłem po raz ostatni zimowe opony tej firmy, wcześniej jeszcze uważałem że zimówki mają przyzwoite, ale zakładając je żeby wyważyć to po 100-250 gram na koło cieżarków musieliśmy zakładać, choć próbowaliśmy również z odbijaniem opony i obracaniem na feldze i nic to nie zmieniało, zawsze wychodziło powyżej 100 gram.

Coraz częściej od innych też słyszę że Goodyear to zło, więc to nie tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładając je żeby wyważyć to po 100-250 gram na koło cieżarków musieliśmy zakładać, choć próbowaliśmy również z odbijaniem opony i obracaniem na feldze
od innych też słyszę że Goodyear to zło

To wlasnie potwierdza te opinie z netu...

Chyba jednak nabede Uniroyal RainSport...Mialem je w WRX i bylo bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...