Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

po co przeplacac? :razz:

na stronie www.oponytanio.pl kosztuja 364 PLN bez zadnej promocji :!: :mrgreen:

Czytalem pare niekorzystnych opinii o tej firmie - problem z dostepnoscia modeli + problemy z otrzymaniem FV. A jak Twoje wrazenia?

 

EDIT: a do tego opona mnie interesujaca, jest tam drozsza niz w oponeo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co przeplacac? :razz:

na stronie www.oponytanio.pl kosztuja 364 PLN bez zadnej promocji :!: :mrgreen:

Czytalem pare niekorzystnych opinii o tej firmie - problem z dostepnoscia modeli + problemy z otrzymaniem FV. A jak Twoje wrazenia?

mialem do czynienia z tylko ich firma-matka, tj. www.reifendirekt.de, i moje wrazenia sa jak najlepsze (oponytanio.pl, afaik, nie dostarczaja opon poza granice Polski)

 

EDIT: a do tego opona mnie interesujaca, jest tam drozsza niz w oponeo....

wlasnie dlatego uwazam, ze nie trzeba sugerowac sie opiniach dotyczacych drogosci/taniosci jakiejs firmy, a patrzec na cene konkretnego produktu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, dzięki :wink: Foto zapodam jak będą na aucie. Co do opon to na razie mam na wykończenie letnie Micheliny Pilot Primacy, a potem pewnie Falken FK-452, bo jest bardzo korzystny stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja w dorku na lato mam pirelli P6 215/60/16 sa dosyc glośne ale bardzo wytrzymałe oczywiscie sa w xl-u.a na zime założyłem też pirelli snowsporty i są ciche bardzo w porównaniu do letnich :shock:

bardzo mocne opony dostaja bardzo w kość :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam w bliskim sąsiedztwie przedstawiciela Michelin, dla gościa cena o 100zł wyższa na sztuce nie gra roli i ciągle forsuje temat opon tej właśnie marki :roll: .

Z tańszych a godnych uwagi w rozmiarze 215/65R16 są jeszcze

Goodyear, Brigestone P684 i jakieś Yokohama.

 

Wiadomo też, że Foryś o mocy 125kM nie poszaleje :cool: ale komfort i skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni jest również ważna. Co Waszym zdaniem wybrać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mont napisał/a:

Goodyear

 

Tej firmie mówimy nie

 

Właśnie miałem Was zapytać bo chciałem wybrać pomiędzy Goodyear Excellence a Dunlop SP Sport 01..........ale widzę że opinie o Goodyerze sa jednoznaczne :mrgreen: podpowiedzcie chociaż czy ten Dunlop bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie ostatnie wątki podobają :wink: :lol: Micheliny dobre, Dunlop tez lub nie, Goodyaer faja itd. :cool: , nie mozna wrzucać wszystkiego do jednego worka, to jest tak jak byśmy mówili jaki mam samochód ?- odp. SUBARU :cool: tylko że może być Justy , a może być Tribeca czy STI , a to chyba różnica, podobnie jest z oponami tej samej firmy jedna jest faja a druga rewelacja np. Yokohama Geoelander ( wypsażenie Forestera ) a Yokohamama z serii ADVAN

czy Michelin Energy, a Michelin Sport Cup itd , itd

Po za tym kazdy z nas oczekuje czego innego od opony, jeden chce żeby była maksymalnie żywotna, drugi żeby żeby była dobra na śliskim , a trzeci żeby było 3w1 itd,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie ostatnie wątki podobają :wink: :lol: Micheliny dobre, Dunlop tez lub nie, Goodyaer faja itd. :cool: , nie mozna wrzucać wszystkiego do jednego worka

Ale co do Goodyeara to z jakąkolwiek miałem do czynienia to była beznadziejna, czasami już na etapie wyważania, więc jak chodzi o produkty tej firmy to jaki by on nie był to odradzam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym kazdy z nas oczekuje czego innego od opony, jeden chce żeby była maksymalnie żywotna, drugi żeby żeby była dobra na śliskim , a trzeci żeby było 3w1 itd,

więc załóżmy, że chciałbym by dobrze prowadziła na mokrej nawierzchni :cool:

Coś poniżej 400zł/szt.

Foryś 125kM, więc bez szaleństwa.

I rozmiar 205/70R15, a nie jak wcześniej pisałem :oops:

Z góry dziękuję za sugestie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do Goodyeara to z jakąkolwiek miałem do czynienia to była beznadziejna, czasami już na etapie wyważania, więc jak chodzi o produkty tej firmy to jaki by on nie był to odradzam :razz:

 

To wypisz tu te beznadziejne,z którymi miałeś do czynienia i napisz czemu były beznadziejne ?

Zawsze się przyda to info.

 

Bardzo mi sie ostatnie wątki podobają :wink: :lol: Micheliny dobre, Dunlop tez lub nie, Goodyaer faja itd. :cool: , nie mozna wrzucać wszystkiego do jednego worka, to jest tak jak byśmy mówili jaki mam samochód ?- odp. SUBARU :cool: tylko że może być Justy , a może być Tribeca czy STI , a to chyba różnica, podobnie jest z oponami tej samej firmy jedna jest faja a druga rewelacja np. Yokohama Geoelander ( wypsażenie Forestera ) a Yokohamama z serii ADVAN

czy Michelin Energy, a Michelin Sport Cup itd , itd

Po za tym kazdy z nas oczekuje czego innego od opony, jeden chce żeby była maksymalnie żywotna, drugi żeby żeby była dobra na śliskim , a trzeci żeby było 3w1 itd,

 

Lepiej tego nie dało się podsumować :smile: Mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat.Każda z firm zrobi jakąś kiche - jedna częściej,druga rzadziej.Ja generalnie omijam z daleka wszystkie dunlopy,ponieważ nie jeździłem jeszcze na oponie tej firmy,która spełniła by moje oczekiwania.Zawsze miałem jakieś ale,czy to były slicki czy cywilne.Testowałem Falkeny FK 451 (215/40/16) i według mnie nie ma żadnej rewelacji (jeśli chodzi o FWD i jazdę po torze).Wygląd może i fajny tylko jakie to ma znaczenie ? O opiniach z internetu już kiedyś pisałem - ludzie piszą o oponach w różnych rozmiarach,co może kogoś czasem wprowadzić w błąd,więc nie ma sie co sugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dorzucając w temat, każda opona cywilna to jest pewien kompromis pomiedzy róznymi parametrami i oczekiwaniami klientów, mie ma idealnej opony na każde warunki, jezli by tak było zespoy rajdowe jeździły by na jednej oponie, a jak wiemy oni maja każda oponę na różne warunki, temperaturę itd.

Może sie Wam to wydawac dziwne ale ja w tej chwili na co dzień ( ze względu na pogodę ) jeżdze na letnich i to slickach :lol: (intermediate) i jest super w porównaniu z zimówka to niebo a ziemia. Jak oczywiście zmieni się aura oczywiście zmienie na zimowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wypisz tu te beznadziejne,z którymi miałeś do czynienia i napisz czemu były beznadziejne ?

Zawsze się przyda to info.

Choćby ostatni zakup do Mazdy. Żeby wyważyć musieliśmy na każdą zakładać po 100-300gram ciężarków (UltraGrip Performance), poprzednie z jakimi miałem styczność też nie były lepsze. Poza tym dość szybko traciły swoje właściwości (Eagle Ventura i F1). Jest to nie tylko moja opinia, bo paru znajomych też podziela tą opinię. Na forum też od paru osób usłyszałem że mają takie samo zdanie o oponach tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek dam Ci dobra rade ......

zmień wulkanizatora

 

Po pierwsze co do opon letnich Goodyeara , fakt sa słabe , a zimowe wręcz odwrotnie sa bardzo dobre. Ultra Grip Performance to jedna z lepszych opon na rynku :!: Az mi se wierzyć nie chce żeby takie odwazniki trzeba było dawać, a zdrugiej strony nie powodu żeby Ci nie wierzyć. Ale jeżeli taka sytuacja zaistniała że nie da sie wywazyć opon ( za duzo odwazników ) trzeba ścignąć oponę i przełożyc względem felgi. Na niektórych oponach ( UGP chyba ma) sa zanaczone punkty gdzie w przypadku za dużej liczby odwazników ( powyżej 50g) przekłada sie tak oponę względem felgi , aby zaznaczony punkt był w miejscu wentyla ( podajże czerwony kolor) . Jezeli wyważarka jest wyposażone w funkcję optymalizacji felg, wyznacza Ci specjalny punkt na feldze , i tak powinienes założyć oponę aby punkt (kolor biały) pokrywał sie z punktem zaznaczonym na feldze.

Opony typu UHP sa wyważane i znaczone na etapie produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az mi se wierzyć nie chce żeby takie odwazniki trzeba było dawać, a zdrugiej strony nie powodu żeby Ci nie wierzyć. Ale jeżeli taka sytuacja zaistniała że nie da sie wywazyć opon ( za duzo odwazników ) trzeba ścignąć oponę i przełożyc względem felgi. Na niektórych oponach ( UGP chyba ma) sa zanaczone punkty gdzie w przypadku za dużej liczby odwazników ( powyżej 50g) przekłada sie tak oponę względem felgi , aby zaznaczony punkt był w miejscu wentyla ( podajże czerwony kolor

Opony parokrotnie odbijaliśmy, przestawialiśmy o 180 i o 90 stopni, robiliśmy to z ustawieniem na numer seryjny jak i na pkt. na oponie, żadne z tych położeń nie dawało zejść poniżej 100 gram na stronę, a na którejś feldze mam chyba 250 :shock: Więc chyba wszystko co się dało zrobić, zrobiliśmy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
mi sottozero gina z poranka na poranek

 

właśnie wczoraj naszła mnie podobna myśl, że jeszcze trochę i moje nowe nokiany będą za chwilę wspomnieniem :sad:

 

ale jak tak dalej pójdzie to w sumie zimówki przestaną być u nas potrzebne, druga z kolei zima-bez-zimy, 4x4 na letnich załatwi sprawę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak tak dalej pójdzie to w sumie zimówki przestaną być u nas potrzebne, druga z kolei zima-bez-zimy

Takich może być i kilka pod rząd, już się tak zdarzało (i wtedy nikt nawet nie wspominał efektu cieplarnianego), takie uroki naszego położenia geograficznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich może być i kilka pod rząd

 

tylko bądź tu mądry człowieku i jasnowidzący...

 

ja już wtopiłem bo zimówki nabyłem :smile: ale chyba zmienię w przyszłym tygodniu bo parę dni temu pan kret w tv zapowiedział 3 tygodnie powyżej 0 :smile: potem w zasadzie już marzec nawet jak coś przysypie na chwilę to z 4x4 powinno się przeżyć

 

[ Dodano: Sro Lut 06, 2008 8:10 pm ]

wtopiłem w tym sensie że można było w ogole odpuścić na tą zimę i ewentualnie w październiku 2008 pana kreta oglądnąć co na następny rok zapowie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...