Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Spraw dotyczy outbacka 2006r,obecnie mam 215/55/17 (czyli seria) , myślę nad zmianą na 225/55/17 , będzie dużo wyższa ? użytkuje kto outbacka na takich oponach ? 

możesz sobie bardzo łatwo policzyc o ile będzie wyższa na jakims kalkulatorze opon

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dlaczego idiotyczna 205/50-17?

co prawda nei w Imprezie, a Civicu zmienilem 225/45 na 205/50 i jest o niebo lepiej - bardziej komfortowo, mniej nerwowo na koleinach, jak dla mnie same plusy (ktore z kozera rekompensuja ciut wyzsza cene)

Bo to drogi i rzadki rozmiar. Porównaj ilość ofert i popularność.

215/55R17 to też rzadki rozmiar :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dlaczego idiotyczna 205/50-17?

co prawda nei w Imprezie, a Civicu zmienilem 225/45 na 205/50 i jest o niebo lepiej - bardziej komfortowo, mniej nerwowo na koleinach, jak dla mnie same plusy (ktore z kozera rekompensuja ciut wyzsza cene)

Bo to drogi i rzadki rozmiar. Porównaj ilość ofert i popularność.

215/55R17 to też rzadki rozmiar :(

No nie wiem, kilka lat temu bez problemu znalazlem ContiSportContact3 w tym rozmiarze za normalna kase i jest to chyba najlepsza letnia "cywilna" opona z jaka mialem do czynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale o czym Ty mowisz?

215/55r17

 

i S001 czyli następcy RE050A 


 

 

do cywila bierz te opony, sa swietne: https://www.reifendi...rn&typ=R-158542

i walczyć na koleinach? nie dziękuję. Mam teraz RE050A i nie wiedziałem ze to są tak wyśmienite opony. nie wiem na czym polega różnica, ale na BS wogóle nie mam problemu z koleinami w darmowozie przy 215/45R17 czego nie można powiedzieć o pirelli P zero nero czy continentalu. a na dodatek na continentalu sięraz rozwaliłem bo nie zahamowala w deszczu (jedynu nie wyhamowałem) więc uznaje niemieckie testy, niemieckich opon za niewiarygodne. Kiedyś równolegle robił testy adac i szwedzi i oczywyście adac 1 miejsce dla conti, a u szwedów już nie bo dalsze typu 3 lub 4  a wygrało pirelli.

 

no i S001, jest tylko w niskiej nośności co nie jest wielkim problemem ale wolę xl ze względu na brak zapasowej

 

OPONA POTENZA S001 NIE PASUJE DO WYBRANEGO PRZEZ CIEBIE ROZMIARU (205/50R 17 93 W), 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale o czym Ty mowisz?

215/55r17

 

i S001 czyli następcy RE050A

do cywila bierz te opony, sa swietne: https://www.reifendi...rn&typ=R-158542

i walczyć na koleinach? nie dziękuję. Mam teraz RE050A i nie wiedziałem ze to są tak wyśmienite opony. nie wiem na czym polega różnica, ale na BS wogóle nie mam problemu z koleinami w darmowozie przy 215/45R17 czego nie można powiedzieć o pirelli P zero nero czy continentalu. a na dodatek na continentalu sięraz rozwaliłem bo nie zahamowala w deszczu (jedynu nie wyhamowałem) więc uznaje niemieckie testy, niemieckich opon za niewiarygodne. Kiedyś równolegle robił testy adac i szwedzi i oczywyście adac 1 miejsce dla conti, a u szwedów już nie bo dalsze typu 3 lub 4 a wygrało pirelli.

 

no i S001, jest tylko w niskiej nośności co nie jest wielkim problemem ale wolę xl ze względu na brak zapasowej

 

OPONA POTENZA S001 NIE PASUJE DO WYBRANEGO PRZEZ CIEBIE ROZMIARU (205/50R 17 93 W),

Podlinkowane S001 sa RF, wiec nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

z pewnością nie - RU daje tylko siłę roboczą

 

btw, szukałem opon do darmowozu i kupiłem GOODYEAR EXCELLENCE 215/45R17 91W

 

pewnie mi zaraz napiszecie, że to i tamto ale za komplet opon z 2008r zapłaciłem 599.

 

wolę starsze niż chińskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakie macie doświadczenia z oponami Nokian zLine ? Szukam przyzwoitych opon do codziennej jazdy? 

 

też się nad nimi zastanawiałem. Gdzieś wyczytałem, że podobno w Oponeo jest sporo reklamacji na te opony i trafiają się wadliwe sztuki, a z racji tego że dużo sprzedawanych opon w internecie jest made in russia to odpuściłem je. 


 

 

Miał ktoś do czynienia z Daytonami? Na letniej feldze mam parę opon do wymiany i parę jednosezonowych Dayton D320. Dobre są i dokupić parę?

 

nie chce wprowadzać w błąd ale czy w aucie 4x4 nie powinny najlepiej być wszystkie tego samego typu opony (V, H, W) i ze zbliżoną ilością bieżnika dla żywotności napędu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzieś wyczytałem, że podobno w Oponeo jest sporo reklamacji na te opony i trafiają się wadliwe sztuki, a z racji tego że dużo sprzedawanych opon w internecie jest made in russia to odpuściłem je. 

 

To, że są Made in Russia nie ma żadnego znaczenia. To jest podobno najnowocześniejsza fabryka Nokiana. Natomiast też czytałem te negatywne opinie i dlatego pytam też tutaj,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ależ to jest męczący wątek, 50 stron i jestem wykończony :)

 

Panowie poradźcie - potrzebne 205/55/16 na lato do Imprezy.

 

Wymagania mam proste: chciałbym żeby dobrze trzymały, nie kładły się i nie pływały na zakrętach na suchym, na mokrym nie hamowały jak PKP i pociągnęły parę sezonów.

 

Mam jakieś tam typy, ale na żadnej nie jeździłem:

- Toyo T1-R

- Dunlop SP Sport Blueresponse

- Bridgestone Turanza T001

 

Dotąd jeździłem na Michelin Pilot Primacy i były w dechę, ale ich stan i wiek już raczej nie pozwala im ufać.

 

Skłaniam się ku Toyo, w drugim aucie mam też kierunkowe GoodYear F1 i fajnie się prowadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ależ to jest męczący wątek, 50 stron i jestem wykończony  

 

Hahahahaha

 

No to widac ze kolega nie odwiedzal jeszcze "watku olejowego" :biglol:  :yahoo:  :biglol:  


 

 

też się nad nimi zastanawiałem. Gdzieś wyczytałem, że podobno w Oponeo jest sporo reklamacji na te opony i trafiają się wadliwe sztuki, a z racji tego że dużo sprzedawanych opon w internecie jest made in russia to odpuściłem je.

 

Tez to slyszalem ale wszystkie nokiany jakie kupowalem przez Opo... (a bylo tego "az" 5 kpl.)  nie mialy zadnych wad technicznych ale ktos pisal na forum ze ma problemy z zLinami od Nokiana (PR7EMEK).

 

 

 

nie chce wprowadzać w błąd ale czy w aucie 4x4 nie powinny najlepiej być wszystkie tego samego typu opony (V, H, W) i ze zbliżoną ilością bieżnika dla żywotności napędu?

 

 

W manualu do FXT '13 bylo ze maja byc wszystkie takie same .... w zamysle ten sam producent, typ, model 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taką rozkminkę mam. Szykuję się na letni sezon i zakupiłem taką oto felgę w rozmiarze 17".

 

 

Y95dLBNm.jpg

 

Z tego co wyczytałem zaleca się tam 215/45. Poczytałem trochę tego wątku i poszedł bym w Bridgestone Potenze. Ale tak się zastanawiam czy nie wsadzić 225/45 - jest sporo tańsza od 215 o dziwo - ale dlaczego?

 

Coś podobnego ewentualnie w tym pułapie cenowym? Poprzednio jeździłem na Uniroyal rainsport 3 i w deszczu i po mokrym rewelacja, a nie chciałbym zakładać gorszej opony na mokre - czy ta Potenza daje radę po mokrym?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena opon jest mocno zależna od popularności, a 225/45r17 jest bardzo popularna.

 

P.s.

Pomysł o zachowaniu na kolejkach. Potenaza jest ok

 

Co do stosunku jakość cena, to w raz z impreza dostałem Barum bravuris 3 i pomimo, że to ultra pasztetowo tania opona zaskoczony jestem jak dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pomysł o zachowaniu na kolejkach. Potenaza jest ok
 

 

To fakt, wiem że może się pojawić taki dyskomfort lekki. Inna sprawa że po miejscówkach gdzie jeżdżę na co dzień nie ma kolein:)

Zerknę też na tą Barumkę w takim razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sredniaq

Tak, moje nokiany made in russia są wadliwe, a zanim to odkryłem, to wymieniłem prawie całe zawieszenie w aucie. Co do samych opon, to gdyby nie to, że straciłem zaufanie do ruskich produktów tej firmy (dziwnym trafem problemy były głównie z oponami z tej najnowocześniejszej fabryki), to kupiłbym kolejny komplet. Przy okazji ten "krzywy" jest do oddania w dziale "sprzedam" ;)

Edytowane przez PR7EMEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, moje nokiany made in russia są wadliwe
 

 

Bez przesady, ja kupiłem też z ruskiej po czym poleciłem ojcu i znajomemu. Zero problemów. Oponka świetna.

 

I nauczyłem się zakładać opony tam gdzie robią test drogowy od razu - zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...