Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

@ Fala

 

w Sturbo miałem 225/50/17

Dzięki - jednak zostaję przy ori 16 i 215/60/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę

 

p.s. u mnie skrajności - było 225/50/17, jest 205/70/15, ale teraz jest to żonowóz do jazdy po mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja dzis kupilem yokohamki 205/55/16 i maja dobra przyczepnosc wszystkoit tylko troszke buja

ja kupiłem taki rozmiar do Hawka N/A RainSport3 ale jednak auta za bardzo pływa na zakrętach. Na chwilę obecną żałuję, że nie zostałem przy 205/50/16  ;) Same opony są bardzo dobre tylko trochę profilu za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

szukam opon w rozmiarze 215/45/R17 do WRX'a, w 100% cywilna jazda, bez większych szaleństw, 70% miasto, 30% trasa.

Na oku mam:

1. Uniroyal Rainsport 3 (rant)

2. Toyo T1R

3. Fulda SportControl

4. Nenkang NS-2

5. Federal 595 RS-R

 

Skłaniam sie ku Uniroyal lub Toyo, bardzo proszę Was o pomoc, chciałbym je zamówić jeszcze dzisiaj. Może polecacie coś innego w tej cenie?

 

Dzięki,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do cywilnej jazdy lepsza jest Fulda niż Toyo. Fulda też ma rant ochronny. (Miałem obie gumy w Mondeo 2004)

Osobiście Fulda mi nie leży. Z wymienionych Uniroyal lub Toyo, w zależności czy chcesz mieć lepiej na mokrym czy suchym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Według mnie do cywilnej jazdy lepsza jest Fulda niż Toyo. Fulda też ma rant ochronny. (Miałem obie gumy w Mondeo 2004)

Osobiście Fulda mi nie leży. Z wymienionych Uniroyal lub Toyo, w zależności czy chcesz mieć lepiej na mokrym czy suchym :)

 

czy fulda już hamuje na mokrym czy jak kiedys odrazy wpada w poślizg i leci :toobad:  :toobad:  :toobad: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili do GTka rozmiar 205/55/16 (taki akurat bo wyzszy profil mi się czasami przydaje)

 

Myślę nad:

 

1. Bridgestone Adrenaline RE002

2. Dunlop Sport Blueresponse

3. Falken ZE914

4. Coś innego?

 

Zależy mi mega na twardej ściance, nie lubie jak mi się opona kładzie na zakrętach i dobrej przyczepności. Opony nie muszą wytrzymac 50tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega jezdzil na rainsporcie3 nie pamietam dokladnego rozmiaru, ale 18 felga, po sezonie opona wyzabkowana :/ miesa duzo ale jezdzic sie nie da..
osobiscie jezdze na yokohamie a520 teraz, swietna na suchym, jezdzilem tylko na r888 ktora robila lepiej. Niestety na mokrym trzeba sie pilnowac, wyjezdzanie przodu zdaza sie za czesto :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ Fala

 

w Sturbo miałem 225/50/17

 

Dzięki - jednak zostaję przy ori 16 i 215/60/16

Kupiłem nowe Hankook Kinergy 215/60/26 do S-turbo.

Po ok. 500km - subiektywnie pozytywnie, ciche, na tyle na ile Forkiem da się szybko w zakrętach - nawet trzymają tor jazdy, hamowanie na suchym OK, na mokrym raczej przewidywalnie. Mam też cale nowe zawieszenie, wiec zrobiło się naprawdę komfortowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop bluresponse 205/60/15 przejechane ok 6kkm, bardzo dobre oponki, trzymają bardzo dobrze, na suchym super, awaryjne hamowanie na mokrym- rewelacja, wgryzają się w asfalt jak dzikie. na szybkich zakrętach precyzja prowadzenia , ciche . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop bluresponse 205/60/15 przejechane ok 6kkm, bardzo dobre oponki, trzymają bardzo dobrze, na suchym super, awaryjne hamowanie na mokrym- rewelacja, wgryzają się w asfalt jak dzikie. na szybkich zakrętach precyzja prowadzenia , ciche . 

 

Co do szybkich zakrętów, u mnie na takim profilu czy nawet trochę mniejszym na 15" po sezonie miałem opony do wyrzucenia, bo przód się ściął na rantach :(

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was jeździł na Michelin CrossClimate?

Potrzebuję opon uniwersalnych: i do miasta, i na trasę, i na niezbyt ekstremalny offroad - po lesie i po błocie. Poradzą sobie? Co byście założyli? To rozmiar 225/55/17. Wybieram między:

 

Michelin CrossClimate

Michelin Latitude Cross

Yokohama Geolandar g95a

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...