Jump to content

lehu

Użytkownik
 • Content Count

  137
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

About lehu

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Kwidzyn
 • Auto
  Była zielona turbo-lodówka...
  Był Forester SH wolnyssak...

Recent Profile Visitors

777 profile views
 1. Tekstylne ostatnio widziałem w akcji - radziły sobie.
 2. Duży zasięg na zbiorniku, dlatego kupiłem pierwszego diesla, po latach jeżdżenia benzyna + lpg. Zdarzało mi się 4 razy tankować gaz w ciągu dnia x 15 minut na stacji = godzina w plecy. btw, diesel to nie SBD, więc śpię spokojnie.
 3. Kiedyś miałem w forku Goodyear'y Vector 4Seasons, polecam. btw, z Nokinanami mam takie sobie doświadczenia - co prawda inna opona, ale zaczęły mocno hałasować po 2 latach. Zimówki Continental były cichsze niż letni Nokian.
 4. lehu

  Gasnie

  @ tzd, tak to mogą być zawory. Miałem to samo, skończyło się na regulacji zaworów.
 5. Gdybym miał taki samochód to bym przedłużał gwarancję, koledze silnik padł 2 miesiące po gwarancji, 90 000 km przebiegu.
 6. Tu masz trochę informacji: Jeżeli szukasz samochodu na autostrady to Forek nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli jeździsz po drogach krajowych i wojewódzkich to Forek zda egzamin, przyzwoicie sprawdza się także w mieście.
 7. tak, to była przyczyna - zatarte łożysko sprężarki klimatyzacji. Efektem był brak ładowania przez alternator, pomimo, że to były 2 osobne paski. W nocy, jak mi się choinka zaświeciła, nie byłem taki mądry.... Rano został zdjęty pasek od sprężarki i trochę jeszcze pojeździłem bez klimatyzacji zanim znalazłem zakład, który dał gwarancję na całość układu klimatyzacji za rozsądne ( jak na Subaru ) pieniądze.
 8. Nie było sygnałów ostrzegawczych. Sprężarka się zatarła w nocy, zaliczyłem wymuszony nocleg w hotelu. Pierwszy samochód, którym nie wróciłem do domu z trasy zgodnie z planem
 9. Po regeneracji jak nówka, z roczną gwarancją. Czyszczenie układu etc. Jakieś 1500 zł brutto + wizyta we Wrocławiu + samochód zastępczy, bo forka musiałem zostawić na cały dzień.
 10. No to rozrząd wrzuć od razu na listę. btw, to jest fajny samochód.
 11. Jeżeli kod silnika to EJ20F - wersja z utwardzonymi gniazdami zaworów, to regulacja nie musi być tematem nr 1. U mnie padła wiskoza, sprężarka klimatyzacji i była naprawiana skrzynia biegów, wszytko około 200-210 kkm. Przelatane jakieś 110 kkm na lpg BRC - bez jakichkolwiek problemów z silnikiem. Sprawdź kiedy był rozrząd robiony, bo to koszt mniej więcej od 1500 zł w górę.
 12. lehu

  Kubica w F1

  No, ale co? trzymają równy poziom, stabilizacja jest najważniejsza, później przyjdzie czas na szlifowanie detali...
 13. U mnie działał. Serwis zasugerował zmianę na lato na 5W30 i tak już zostało. Poprzedni właściciel ( w Niemczech ) lał 0W20 i też tak stosowałem przez 30-40 tys, bez problemów. tzn Forek zrobił pewnie 180-190 tys km na 0W20. Z drugiej strony 0W20 nie zmieni zużycia paliwa w trasie. Tu aerodynamika trochę nowszej lodówki zrobi swoje i forek weźmie swoje. Jedyny sens na stosowanie tego oleju widzę w mieście, przy dużej ilości krótkich tras na niedogrzanym silniku, ale to dla ewentualnego dobra silnika, a nie ekonomiki.
×
×
 • Create New...