Jump to content

lehu

Użytkownik
 • Content Count

  135
 • Joined

 • Last visited

About lehu

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Kwidzyn
 • Auto
  Była zielona turbo-lodówka...
  Był Forester SH wolnyssak...

Recent Profile Visitors

509 profile views
 1. Kiedyś miałem w forku Goodyear'y Vector 4Seasons, polecam. btw, z Nokinanami mam takie sobie doświadczenia - co prawda inna opona, ale zaczęły mocno hałasować po 2 latach. Zimówki Continental były cichsze niż letni Nokian.
 2. lehu

  Gasnie

  @ tzd, tak to mogą być zawory. Miałem to samo, skończyło się na regulacji zaworów.
 3. Gdybym miał taki samochód to bym przedłużał gwarancję, koledze silnik padł 2 miesiące po gwarancji, 90 000 km przebiegu.
 4. Tu masz trochę informacji: Jeżeli szukasz samochodu na autostrady to Forek nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli jeździsz po drogach krajowych i wojewódzkich to Forek zda egzamin, przyzwoicie sprawdza się także w mieście.
 5. tak, to była przyczyna - zatarte łożysko sprężarki klimatyzacji. Efektem był brak ładowania przez alternator, pomimo, że to były 2 osobne paski. W nocy, jak mi się choinka zaświeciła, nie byłem taki mądry.... Rano został zdjęty pasek od sprężarki i trochę jeszcze pojeździłem bez klimatyzacji zanim znalazłem zakład, który dał gwarancję na całość układu klimatyzacji za rozsądne ( jak na Subaru ) pieniądze.
 6. Nie było sygnałów ostrzegawczych. Sprężarka się zatarła w nocy, zaliczyłem wymuszony nocleg w hotelu. Pierwszy samochód, którym nie wróciłem do domu z trasy zgodnie z planem
 7. Po regeneracji jak nówka, z roczną gwarancją. Czyszczenie układu etc. Jakieś 1500 zł brutto + wizyta we Wrocławiu + samochód zastępczy, bo forka musiałem zostawić na cały dzień.
 8. No to rozrząd wrzuć od razu na listę. btw, to jest fajny samochód.
 9. Jeżeli kod silnika to EJ20F - wersja z utwardzonymi gniazdami zaworów, to regulacja nie musi być tematem nr 1. U mnie padła wiskoza, sprężarka klimatyzacji i była naprawiana skrzynia biegów, wszytko około 200-210 kkm. Przelatane jakieś 110 kkm na lpg BRC - bez jakichkolwiek problemów z silnikiem. Sprawdź kiedy był rozrząd robiony, bo to koszt mniej więcej od 1500 zł w górę.
 10. lehu

  Kubica w F1

  No, ale co? trzymają równy poziom, stabilizacja jest najważniejsza, później przyjdzie czas na szlifowanie detali...
 11. U mnie działał. Serwis zasugerował zmianę na lato na 5W30 i tak już zostało. Poprzedni właściciel ( w Niemczech ) lał 0W20 i też tak stosowałem przez 30-40 tys, bez problemów. tzn Forek zrobił pewnie 180-190 tys km na 0W20. Z drugiej strony 0W20 nie zmieni zużycia paliwa w trasie. Tu aerodynamika trochę nowszej lodówki zrobi swoje i forek weźmie swoje. Jedyny sens na stosowanie tego oleju widzę w mieście, przy dużej ilości krótkich tras na niedogrzanym silniku, ale to dla ewentualnego dobra silnika, a nie ekonomiki.
 12. Jeździłem na 0W20 Motula w Forku SH. Bez problemów przez 1 rok. Później za namową nie-aso zmieniłem na 5W30 ze względu na charakter użytkowania - dłuższe trasy, zwłaszcza latem miało być to lepsze niż 0w20. Samochód wczoraj miał fajny przebieg - 255 555, do tej pory praktycznie nie bierze oleju, kupuję 5 litrów Motula, wchodzi 4,5 l. Po 6-7 tys. dolewam 0,5 l i wymieniam przy 10-12 tys. Gdyby samochód miał jeździć na krótkich trasach w mieście pozostałbym pewnie przy 0W20. btw, nie odnotowałem zwiększonego zużycia 0W20 na autostradach. Jedynie paliwo się szybciej kończyło ...
 13. To jest najfajniejsze - liczysz, przewidujesz, planujesz, podejmujesz decyzje, a w trakcie roku ktoś "zoptymalizuje" przepisy. No risk, no fun, czy jakoś tak
×
×
 • Create New...