Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie halo: stare, zjechane, spalone na pojeżdzawce, prawie łyse CPC2 trzymały lepiej niż nowe RE002. Po prostu się nie kleją. Jakieś, nie wiadomo jakie Fuldy były porównywalne.

 

RE050 były fajne, wprawdzie w nie moim Mondziaku, ale zawsze, i chyba przy nich bym został, o ile to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem posiadaczem Legacy III. Mam mozliwosc kupna w dobrej cenie opon o rozmiaze 215/65r15 standardowo mam opony 195/60r15, wiem ze predkosciomiez bedzie sporo przeklamywal,zastanawiam sie tylko czy auto bedzie sie dobrze prowadzilo na tak duzych oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że ContiPremiumContact bardzo dobrze się klei ale też wyjątkowo szybko zużywa. Miałem Conti 3 i mimo, że dość szybko się skończyła (trochę ponad 2 lata, jakieś 45 kkm), chciałem zostać przy tych oponach. Mój oponiarz powiedział, że zużywają się wyraźnie szybciej od poprzednich wersji i wszyscy na to narzekają. Jednemu z klientów starczyła na 25 tys.km (podobno w normalnym użytkowaniu). Też słyszeliście takie opinie?

Ja tym razem wybrałem Bridgestone Turanza T001. Mój Syn ma takie i po 2 sezonach bardzo zadowolony. Zobaczymy jak się w Forku spiszą  :)

Edytowane przez piotruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zakupu. Obecnie jeżdzę na Yokohama Advan sport V103 w 215/45R17 Y91. według mnie rewelacyjna opona. Trzyma na suchym i mokrym...wystarczyła na około 40kkm. Tylko ta cena... :krecka_dostal: 850pln/szt...

W tym momencie zastanawiam się nad (w kolejności w której ja bym kupił):

  1. Dunlop SP SportMaxx RT
  2. Uniroyal Rainsport 3 
  3. Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 
  4. Bridgestone RE050A
  5. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 

 

Główny parametr - mają trzymać pewnie na mokrym, bo na suchym przy N/A to większość będzie się sprawowała poprawnie. Dodam, że nie jeżdżę przepisowo (czasami nawet bardzo). Dobrze żeby miała rant ochronny...i z tego co widzę to Rainsport 3 chyba nie ma?

Edytowane przez zaj0nc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zakupu. Obecnie jeżdzę na Yokohama Advan sport V103 w 2015/45R17 Y91. według mnie rewelacyjna opona. Trzyma na suchym i mokrym...wystarczyła na około 40kkm. Tylko ta cena... :krecka_dostal: 850pln/szt...

W tym momencie zastanawiam się nad (w kolejności w której ja bym kupił):

  1. Dunlop SP SportMaxx RT
  2. Uniroyal Rainsport 3 
  3. Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 
  4. Bridgestone RE050A
  5. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 

 

Główny parametr - mają trzymać pewnie na mokrym, bo na suchym przy N/A to większość będzie się sprawowała poprawnie. Dodam, że nie jeżdżę przepisowo (czasami nawet bardzo). Dobrze żeby miała rant ochronny...i z tego co widzę to Rainsport 3 chyba nie ma?

2015/45 Panie ! i się dziwisz, że kosztuje tyle za taką szerokość ?? :D

 

A tak serio to też mam v103 i faktycznie jest rewelacyjna. Zobacz, że 225 już są o połowę tańsze - problem w tym, że 215 to mało popularny rozmiar, dlatego taka cena. 

Nie znam się to się wypowiem. Rainsport 3 wg. mojego kolegi na deszczu jest boska - ma przednionapędówkę. RE050A daje radę, chociaż ja miałem ją już prawie bez bieżnika, ale podobno jest lepsza na mokrym od RE002. Reszty nie znam, ale plotki noszą, że F1 też dobra ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zmieniłem rozmiar z "walca" na prawidłowy 215...z drugiej strony przeglądam teraz internetowe sklepy i znalazłem te yokohamy w cenie 450 zł/szt. Nie wiem czym się różnią, pewnie datą produkcji, być może jakimiś oznaczeniami, ale na litość boską 2-krotna różnica w cenie...nawet za roczne leżaki.

 

@wojtek_gdynia

boki maja być twarde ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale myślę, że te parametry w większości opon się wzajemnie znoszą, tj. opony bardziej miękkie i "delikatne" będą lepiej trzymać na mokrej nawierzchni.

Podobnie jest z Dunlop Blueresponse. Opona bardzo dobra na mokrym ale ma boki delikatne.

Edytowane przez wojtek_gdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SOpEL

Jeździłem na Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 w Civicu i V40. To bardzo dobra opona, trudno mi znaleźć jakiś słaby punkt. Zastanawiam się nad taką do STi, więc nie może być źle, prawda? ;) RE002 są wg. mnie lepsze od RE050, a mam porównanie na co dzień. Co prawda czuć wyraźniej różnicę mokre/suche, ale to pewnie dlatego, że na suchym RE002 trzyma lepiej od RE050 :)

Edytowane przez PR7EMEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się :) . Ktoś jeździł na Yokohama Geolandar G98C?. Bieżnik dość asfaltowy (a tam spędzam 99 % czasu), nie mam pojęcia czy jednak sobie radzi na asfalcie. Nie wiem czy jeździć czy sprzedać póki nowe.

 

Do osobówek polecam Falken ZIEX ZE 914. Miałem w 140 konnej przednionapędówce i mam w XV 2.0 B.

Fajnie się prowadzą na suchym i mokrym. Wystarczą na przynajmniej 50 tyś. km.

Nie jest to Michelin (na założonych fabrycznie zrobiłem 100 tyś z groszami) ale cena bardzo przyzwoita.

Choć w sumie to się na tym nie znam więc proszę się nie sugerować :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem Legacy III. Mam mozliwosc kupna w dobrej cenie opon o rozmiaze 215/65r15 standardowo mam opony 195/60r15, wiem ze predkosciomiez bedzie sporo przeklamywal,zastanawiam sie tylko czy auto bedzie sie dobrze prowadzilo na tak duzych oponach

Nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponeo wypatrzyłem sobie dwie opony i nie wiem które wybrać. Maja być do imprezy gt  w rozmiarze 205 50 16 chyba ze coś lepszego jesteście mi w stanie wskazać.Opony maj być na miasto  ale tez raz czy dwa razy w miesiącu robię trasę 750 km . Chciał bym  by się dobrze zachowywały w deszczu .

Będę bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedzi .

 

Uniroyal  rainsport 3

 

Toyo Proxes  T1-R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej na rozmiar 225 45 17

Nokian Z line

Uniroyal Rainsport 3

Bridgestone potenza adrenaline Re 002 ?

Pod jakim względem lepiej? Dla jednego lepiej to taniej, dla innego ma wpływ wygląd itd. :)

Do jazdy na codzień miałem RE002 i byłem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubexx Jeśli zdecydujesz się na Nokiany, pamiętaj, żeby nie kupować z fabryki w Rosji. Nie ze względów politycznych, ale po prostu coś tam nie halo z jakością - moje zLine były krzywe i auto wibrowało przy ok. 120km/h. Czytając opinie w internecie można zauważyć taką prawidłowość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...