Skocz do zawartości

wojtek_gdynia

Użytkownik
  • Postów

    86
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wojtek_gdynia

  1. Ja rozwiązałem problem w taki sposób, że sprzedałem auto Swojego czasu wymieniłem oba zawory ale problem powrócił. Następnie szlag trafił pompę powietrza wtórnego. Do środka dostała się woda i kumotator silnika umarł. To była walka z wiatrakami.
  2. Pomaga podobno adaptacja przepustnicy- cokolwiek miałoby to znaczyć. Mnie się kiedyś przepustnica parokrotnie zawiesiła a objawiało się to tym, że obroty osiągały poziom około 2 tys. i przy okazji nie było żadnej reakcji na pedał gazu. Niezbyt fajna sytuacja z dzieckiem w samochodzie na środku skrzyżowania. Na szczęście pozbyłem się tej padaczki w postaci 2.0 DOHC.
  3. Silnik 2.0 DOHC jest fajny do momentu, w którym wysypią się zawory EGR, pompa powietrza wtórnego i dopadnie go znany problem opóźniania zapłonu w związku z wykrywaniem fałszywego spalania stukowego
  4. Jeżeli doszło do głębokiego rozładowania ( poniżej 9,1 V) to prawdopodobnie akumulator uległ zasiarczeniu i jest nieodwracalnie zniszczony. Napięcie w 12V akumulatorze nie powinno być niższe niż 10V.
  5. Sewa, nie łam się. Na forum jakiś czas temu podczas dyskusji o awaryjności SBD, ktoś proponował, że odkupi w dobrych pieniądzach takie samochody ponieważ wszystko jest cacy.
  6. Co ma katalizator do spalin przenikających do środka samochodu? W imprezie miałem kiedyś podobny problem ze smrodem spalin w środku. Okazało się, że winowajcą był układ EGR a dokładnie odcinek pomiędzy zaworem EGR a pompą powietrza wtórnego. Dotyczyło to silnika 2.0 DOHC. Nie wiem jak zbudowany jest ten układ w Twoim przypadku.
  7. "Wygrać" z układem EGR w NA DOHC jest chyba jednak trudno. Jak nie jeden zawór to drugi, jak nie drugi to kumotator pompy pływa w wodzie z powodu nieszczelności pompy i tak w koło macieju. Te zawory są tak skonstruowane, że nie mają prawa długo działać w środowisku w którym działają.
  8. wojtek_gdynia

    ile wam pali ?

    Ile pali Legacy V 2,5 CVT ?
  9. Wiem wiem, ale myślę, że te parametry w większości opon się wzajemnie znoszą, tj. opony bardziej miękkie i "delikatne" będą lepiej trzymać na mokrej nawierzchni. Podobnie jest z Dunlop Blueresponse. Opona bardzo dobra na mokrym ale ma boki delikatne.
  10. Jeżeli wierzyć parametrom dotyczącym oporów toczenia i przyczepności na mokrej nawierzchni- bardzo dobrze wypada Goodyear Efficientgrip Performance ale one mają miękkie boki.
  11. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  12. Tak więc jest ten problem czy go nie ma? W wypowiedzi Dyrekcji wnioskuję, że nie ale tak? Skoro problem jest marginalny tzn., że mimo wszystko jest. Czyli?
  13. wojtek_gdynia

    LPG w Subaru

    Jako, dzieki za info. Powiedz jeszcze proszę czy ten silnik w Forku 3 gen o mocy 150 KM jest sterowany komputerem Hitachi i czy występuje tam podobny układ EGR jak w przypadku silników 158, 160 i 165 KM.
  14. Mam to samo, nie zawsze ale wystepuje. Prawdopodobnie oslony kolektora wydechowego. Olej to. Da sie z tym zyc. Wystepuje przy 3-3,5 tys. obr.
  15. wojtek_gdynia

    LPG w Subaru

    Czy silnik w Foresterze 3 generacji 2,0 150 KM jest konstrukcyjnie tym samym silnikiem, który siedzi w wolnossących Imprezach, Legacy i Forkach 2 generacji odpowiednio o mocach 160, 165 i 158 KM?
  16. wojtek_gdynia

    LPG w Subaru

    Jak wygląda eksploatacja Forestera III 2,0 LPG? To jest DOHC czy SOHC? Regulacja zaworów wiąże się z wyciąganiem silnika? Jakieś szczególnie słabe strony LPG w tym modelu?
  17. Piszecie, że po zalaniu pod sam korek, wywala CE. Jakie dokładnie błędy?
  18. Cześć, Muszę kupić zdalnie nowe żarniki do powyższego modelu auta a nie mam obecnie możliwości sprawadzenia, jaki typ żarówek tam występuje. Pomożecie?
  19. Mnie się wydaje, że gdyby ważność vouchera wynosiła np. miesiąc, to mogłoby zostać odebrane jako zła wola, że za krótki termin( być może celowo taki krótki , etc.), żeby się zorganizować i wybrać ale skoro był rok to było chyba dość czasu, że voucher zrealizować. Po to są terminy, żeby ich przestrzegać, w szczególności, że czasu było dużo. Sam fakt, że był to okrągły rok jest ukłonem i dobrą wolą organizatora. Zazwyczaj jednak jest tak, że im więcej czasu na coś mamy tym trudniej nam się koniec końców zorganizować a życie pokazuje, że najczęściej spóźniają się ci, którzy tego czasu mają jak najwięcej ( nie jest to przytyk w stronę kol. Krogulec bo przyczyny są różne) i są najmniej "zdyscyplinowani".
  20. Mam podobny kłopot. Czasami na nierównościach coś głucho huknie. W zawieszeniu nie ma kompletnie żadnych najmniejszych luzów, tłumienie amortyzatorów jest na poziomie 85%. Podejrzewam, że kolega radeklwh ma tu rację.
  21. Czy mógłbyś rozwinąć myśl, jaka jest zależność pomiędzy owalizacją tulei a konstrukcją bloku? Ponawiam pytanie, czy ktoś mógłby ustosunkować się do tezy postawionej przez kol. maciek1006, jaki jest związek pomiędzy konstrukcją bloku a owalizacją tulei. Czy nie jest tak, że to praca korbowodu w jednej płaszczyźnie powoduje owalizację a w przypadku boksera dodatkowo siła grawitacji działająca na cały układ korbowo-tłokowy niż sama konstrukcja bloku?
  22. Czy mógłbyś rozwinąć myśl, jaka jest zależność pomiędzy owalizacją tulei a konstrukcją bloku?
  23. "Szwedzkie remonty", czyli tylko wymiana pierścieni, często się tak kończą, że wpada się z deszczu pod rynnę w kwestii "brania oleju". Prawdopodobnie problemem jest owalizacja tulei. Jaki jest przebieg silnika?
  24. Z tego, co widzę na prędkościomierzu jest fizyczny ogranicznik na wysokości "zera", na którym wskazówka się opiera. Na obrotomierzu powinno być chyba analogicznie? Czy źle widzę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...