Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o homologacje to rozmawiałem kiedyś z diagnostą, chciałem swego czasu wyrzucić koło zapasowe na klape. Generalnie wszystko co mocowane z przodu musi mieć homologacje. Hak o tyle że ciągniesz przyczepę. Ale np platformę na rowery możesz sobie sam wyspawać, grunt żeby miała miejsce na tablice i oświetlenie.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Panzerpferd napisał:

Belka ochroni mi tylny zderzak przed wyrwaniem na zjazdach a nic więcej niż dziś nie będzie mi wystawało.

to olej wszystko i montuj dobry hak, bez cudowania z kątami. Foresterem i tak dużych kątów nie zrobisz, a złącze haka będzie Ci robiło za ślizg jak przesadzisz.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odgrzybic klime, wpsikałem całą puszkę wurth'a do parownika do otworu po ściągnięciu wężyka pod schowkiem, czuć jeszcze smród po włączeniu samej wentylacji. Jak dostać się do nagrzewnicy? Ona jest tam gdzie parownik czy w innym miejscu? Forester SG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odgrzybic klime, wpsikałem całą puszkę wurth'a do parownika do otworu po ściągnięciu wężyka pod schowkiem, czuć jeszcze smród po włączeniu samej wentylacji. Jak dostać się do nagrzewnicy? Ona jest tam gdzie parownik czy w innym miejscu? Forester SG
Miałem podobny problem w innym samochodzie. Pomogło dopiero psikniecie za wentylator (włączony) tak aby on rozdmuchał wurth'a po kanałach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewemarkam napisał:
6 godzin temu, yaroz napisał:
Postanowiłem odgrzybic klime, wpsikałem całą puszkę wurth'a do parownika do otworu po ściągnięciu wężyka pod schowkiem, czuć jeszcze smród po włączeniu samej wentylacji. Jak dostać się do nagrzewnicy? Ona jest tam gdzie parownik czy w innym miejscu? Forester SG

Miałem podobny problem w innym samochodzie. Pomogło dopiero psikniecie za wentylator (włączony) tak aby on rozdmuchał wurth'a po kanałach.

Wentylator też popsikałem, pojachalem jeszcze do sklepu i kupiłem piankę z plaka do klimy "ocean breeze" :D, powtórzyłem operacje z parownikiem, dodatkowo popsikałem nad wentylator w kierunku wlotu powietrza od podszybia, wszystkie kartki wraz z wylotami pod szybą i bawiłem się regulacja nawiewów na załączonej klimie i wentylacji, i tak sobie cykałem no i narazie jest spokój;)

Edytowane przez yaroz
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, klev napisał:

Chłopaki ratunku ! Wczoraj w trasie straciłem moc (na autostradzie). Po powrocie okazało się, że zgubiłem ten element co trzyma wg, już wcześniej ta zawleczka jakaś taka luźna była.

Poratuje mnie ktoś ?

 

Ale jak cię ratować? Chcesz tylko te elementy? Szukałbym najtańszego zajechanego turbo może trafi się że one będą akurat ok. Powinno też dać się dorobić... Może ktoś ma z jakiegoś wraka?

Będziesz miał trochę zabawy z wystrojeniem tego...

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje tylko tej srubki z oczkiem do wg i zawleczka.....  każdy kto ma wymieniane turbo może mieć ten element... ja jak wymieniłem na większe dostałem bez gruszki niestety.
@Oktan @skwaro może wy coś pomożecie ?
 
Jutro się przypomnij to spojrzę czy mam coś. Mam jakieś luźne wg ale nie wiem czy regulowane. Tę końcówkę musisz mieć z TD04/05 bo turbiny IHI nie mają tego oczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, klev napisał:

@Oktan w tobie jedyna nadzieja....

Jak trwoga wkracza Oktan zapomoga :biglol:

PW

  • Dzięki! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 11:17, klev napisał:

w dobrym zakładzie za około 200zł dorobią ci łącznie z immobilajzerem (taki jaki dasz to ci skopiują)

ok, tylko gdzie kupić kluczyć aby dorobić grot i aby miał elektronikę w środku? bo obudowy są ale bez bebechów w środku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko gdzie kupić kluczyć aby dorobić grot i aby miał elektronikę w środku? bo obudowy są ale bez bebechów w środku :/
ASO, albo używany i obudowę wymienić na nową. I tam wsadzić pastylkę z immo. Ewentualnie kupić centralny z kluczykami typu scyzoryk. Dorobić groty i pastylki przełożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...