Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, GREGG napisał(a):

Dzisiaj oryginalny aku padł :( Prawie mu się udało do 5 lat dociągnąć, ale na ostatniej prostej nie wyrobił ;) 

U mnie jeszcze działa, za pięć tygodni też stuknie pięć lat jak go mam. Chyba pójdę podpiąć prostownik na noc :D tak na wszelki wypadek. W sumie start-stop u mnie działa (a na słabym akumulatorze raczej nie chce). Tak mi się wydaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aflinta napisał(a):

U mnie jeszcze działa, za pięć tygodni też stuknie pięć lat jak go mam. Chyba pójdę podpiąć prostownik na noc :D tak na wszelki wypadek.

 

Nie zaszkodzi podpiąć, inteligentna ładowarka ma też program regeneracji i może słabujący akumulator trochę ożywić na jakiś czas 

Mogłem też z moim powalczyć jeszcze, ale szkoda zachodu dla paru złotych, także od dzisiaj Bosch zastąpił Panasonica   

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, buc niskopienny napisał(a):

Mój panasonic wytrzymał ponad 9 lat (ale prawie wcale nie używałem SS). Nowy natomiast mimo tego że trochę o niego dbam już podczas swojej pierwszej zimy miał raz problem po krótkim postoju...

A ten nowy to jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Po nie udanej wymianie żarówek na led-y lub z innego powodu. W moim XV padł tryb hybrydy. Drzwi zamykają się "ręcznie" pilot nie działa. Wywala błędy w wycieraczkach, czujnikach cofania. "Błąd maski nie prawidłowy obwód" i takie komunikaty jak na zdjęciach

 

 

 

333737581_905120964145056_2162862247129730270_n.jpg

333753166_597818918887432_4793868871924919651_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Nahorny84 napisał(a):

Witam Panów.

Po nie udanej wymianie żarówek na led-y lub z innego powodu. W moim XV padł tryb hybrydy. Drzwi zamykają się "ręcznie" pilot nie działa. Wywala błędy w wycieraczkach, czujnikach cofania. "Błąd maski nie prawidłowy obwód" i takie komunikaty jak na zdjęciach

 

 

 

333737581_905120964145056_2162862247129730270_n.jpg

333753166_597818918887432_4793868871924919651_n.jpg

Po co wymieniałeś żarówki. W XV są halogeny i tylko takie mają racje bytu. Inne wstawianie żarówek typu chińskiego pali całą instalacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chudy87 napisał(a):

Po co wymieniałeś żarówki.

Co za bzdura. Nic się nie pali. Akumulator działa. Wymieniłem wszystkie żarówki na led z wyjątkiem kierunków. Wszystkie wewnątrz, cofania, podświetlenie rejestracji. Wszystko gra i buczy. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nahorny84 napisał(a):

Kierunki tył i wsteczny. Z Przodu nic nie ruszałem

Jakie żarówki wykorzystałeś? Czy takie, które współpracują z CAN? Z polaryzacją czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 21:03, buc niskopienny napisał(a):

Mój panasonic wytrzymał ponad 9 lat (ale prawie wcale nie używałem SS). Nowy natomiast mimo tego że trochę o niego dbam już podczas swojej pierwszej zimy miał raz problem po krótkim postoju...

A mój Panasonic ma 11 lat I to w dieslu i nadal żyje 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na 80 000 km:

Oleje, płyny, klocki, tarcze - czyli typowa eksploatacja.
Jedynie wszystkie gumowe elementy zawieszania dość szybko padły i musiałem wymienić, ale poza tym powiedziałbym: „so far, so good” :ok:

6030A746-3DD9-46CF-9B65-7D97C25DA3B7.jpeg

 

P.S. Sorki za widok kurzu na desce, ale wiosna idzie ... ;) 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w XV 138 kkm przebiegu od nowości  10 lat eksploatacji minęło w lutym 2013, akumulator Panasonic padł po ponad 9 latach użytkowania - teraz mam nowy . Przez ostatni rok przejechałem około 7000 km .  Zostawię mojego XV na następny rok - to bardzo dobre auto jest  :).

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 15:57, aflinta napisał(a):

U mnie jeszcze działa, za pięć tygodni też stuknie pięć lat jak go mam. Chyba pójdę podpiąć prostownik na noc :D tak na wszelki wypadek. W sumie start-stop u mnie działa (a na słabym akumulatorze raczej nie chce). Tak mi się wydaje.

 

U mie tez padł po 6 latach, kupiłem nowy, w Salonie Subaru w Lodzi, 2 lata niecałe i kosz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dorfo napisał(a):

U mie tez padł po 6 latach, kupiłem nowy, w Salonie Subaru w Lodzi, 2 lata niecałe i kosz. 

A jakie przebiegi rocznie robisz? Trasy, miasto?

5 minut temu, Blixten napisał(a):

A co potem ? Kolejne XV ? :rolleyes:

Niedawno widziałem opis, że XV to taki mni Outback. W sumie, jakby poprawić wyciszenie, to coś w tym może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, aflinta napisał(a):

Niedawno widziałem opis, że XV to taki mni Outback. W sumie, jakby poprawić wyciszenie, to coś w tym może być :)

 

W sumie to deski rozdzielcze i wnętrza mają niemal identyczne - jak wsiadłem do nowego Outbacka, to czułem się bardzo swojsko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2023 o 10:17, aflinta napisał(a):

A jakie przebiegi rocznie robisz? Trasy, miasto?

cholera, bardzo mało. ze 3-4 tys rocznie ostatnio tylko wyjazdy ) w zeszlym roku z 7 tys w tym jedna podroz pod Nordkapp ( 5 tys ), wiec moze dlatego. Hm fakt. Teraz na liczniku mam 86 tys a auto 2014.

 

Edytowane przez dorfo
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, dorfo napisał(a):

cholera, bardzo mało. ze 3-4 tys rocznie ostatnio tylko wyjazdy ) w zeszlym roku z 7 tys w tym jedna podroz pod Nordkapp ( 5 tys ), wiec moze dlatego. Hm fakt. Teraz na liczniku mam 86 tys a auto 2014.

To nic nie poradzisz, albo zmieniasz częściej akumulator, albo podpinasz go co dwa tygodnie do ładowarki :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...