Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

Mojemu XV trafiła się ciekawa przypadłość: przy ok. 90 kkm padła przedkładnia kierownicza :unsure:

Samochód jeździł (przejeździłem tak ponad 2 kkm, zanim części przypłynęły z Japonii), ale zachowywał się podejrzanie - trochę jak jakaś Syrenka, cały czas trzeba było kierownicą kontrować, bo myszkował sobie po drodze. Plus jakieś dziwne stuki itp.

Importer (Subaru AT) zachował się przyzwoicie i zapłacił za części (1500 EUR), ja pokryłem koszty robocizny w ASO (500 EUR) - też "co nieco", ale jednak mniej bolało.

Różnica w prowadzeniu gigantyczna, znowu jeździ się przyjemnie.

 

Z ciekawostek: jako zastępcze auto, na czas naprawy trafił mi się... Lanos. Znaczy Impreza 3gen z 2010. Auto "wiecznie zastępcze", z niedużym, mimo 13 lat na karku, przebiegiem 108 kkm. Silnik 2.0, 150 KM.

Muszę powiedzieć, że pod kątem prowadzenia to bardzo fajne auto! Sporo lżejsze od XV, więc te 150 KM już jako tako je napędza. Niższe zawieszenie powoduje, że nie wychyla się tak na zakrętach. Za to jakość wnętrza... woła o pomstę do nieba! Takich trzasków nie słyszałem chyba w żadnym aucie wcześniej :D

No i na koniec spalanie: jednak coś Subaru poprawia w tej kwestii, bo w miejskiej jeździe XV zimą pali mi 10-11, a ta Impreza miała ogromny problem z zejściem poniżej 14 :o No smok straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Skodziarz napisał(a):

No i na koniec spalanie: jednak coś Subaru poprawia w tej kwestii, bo w miejskiej jeździe XV zimą pali mi 10-11, a ta Impreza miała ogromny problem z zejściem poniżej 14 :o No smok straszny.

Silniki z serii EJ nigdy oszczędne nie były. Do serii FB, szczególnie na wtrysku bezpośrednim nie ma nawet co porównywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przegląd 75kkm za mną, 1572,87 PLN z mojego rachunku też za mną. Karta Klubu Subaru pozwoliła na udzielenie prawie 400 PLN rabatu, w jakichś 50% na "robociznę" czyli na 3,5 godziny pracy ASO. Udzielony rabat opłacił Kartę Klubu Subaru, na przyszły rok chyba też ;) .

 

Oleju weszło tym razem 4,4 ltr, wykryto "mikropęknięcia na tylnych tulejach wahaczy przednich", z którymi można jeździć do następnego przeglądu. Chyba że posypią się wcześniej :biglol: .

 

Po przejechaniu od po szkodowej naprawy ponad 3kkm, sprawdzenie poprawności wykonania jej wykonania według kosztorysu ASO, nie wykazało błędów. Brawo @Mitcar D i P Krasnodebski S.J. .

Edytowane przez Szürkebarát
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szürkebarát napisał(a):

wykryto "mikropęknięcia na tylnych tulejach wahaczy przednich", z którymi można jeździć do następnego przeglądu. Chyba że posypią się wcześniej

A jednak, standard w Subaru. W moim XV pierwszej generacji wymieniałem je przy przebiegu 72 tys. km. I to pomimo zerowego przebiegu w jeździe terenowej. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szürkebarát napisał(a):

ASO, nie wykazało błędów. Brawo

Gdzie robiłeś przegląd i czy polecasz? A i jeszcze mam pytanie jaki jest próg tolerancji daty wykonania przeglądu by zachować gwarancję? Jak wygląda kwestia dostępności terminów?

Edytowane przez dine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FanSub napisał(a):

A jednak, standard w Subaru. W moim XV pierwszej generacji wymieniałem je przy przebiegu 72 tys. km. I to pomimo zerowego przebiegu w jeździe terenowej. 

Podobnie i u mnie - tylko przejazdy po większych nierównościach drogi. Kiedyś Oplem też je pokonywałem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Przegląd 75kkm za mną, 1572,87 PLN z mojego rachunku też za mną. Karta Klubu Subaru pozwoliła na udzielenie prawie 400 PLN rabatu, w jakichś 50% na "robociznę" czyli na 3,5 godziny pracy ASO. Udzielony rabat opłacił Kartę Klubu Subaru, na przyszły rok chyba też ;) .

 

Oleju weszło tym razem 4,4 ltr, wykryto "mikropęknięcia na tylnych tulejach wahaczy przednich", z którymi można jeździć do następnego przeglądu. Chyba że posypią się wcześniej :biglol: .

 

Po przejechaniu od po szkodowej naprawy ponad 3kkm, sprawdzenie poprawności wykonania jej wykonania według kosztorysu ASO, nie wykazało błędów. Brawo @Mitcar D i P Krasnodebski S.J. .

Co trzeba zrobić by mieć Kartę Klubu Subaru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Przegląd 75kkm za mną, 1572,87 PLN z mojego rachunku też za mną. Karta Klubu Subaru pozwoliła na udzielenie prawie 400 PLN rabatu, w jakichś 50% na "robociznę" czyli na 3,5 godziny pracy ASO. Udzielony rabat opłacił Kartę Klubu Subaru, na przyszły rok chyba też ;) .

...

Tak, Karta Klubu Subaru to przydatny kawałek plastiku. Przy przeglądzie za 3,3k PLN, rabat pokryje parę kolejnych lat Klubu :thumbup:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chudy87 napisał(a):

No właśnie zauważyłem, że Olsztyna nie ma :(

Niemal pewne, że zapłacisz mniej za przegląd, niż w wielu innych serwisach Subaru uczestniczących w programie lojalnościowym. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 09:48, chudy87 napisał(a):

Czy wie ktoś czy Subaru w Olsztynie woj.Warminsko-mazurskie honoruje kartę klubu Subaru?

Kupowałem u nich samochód i biorąc pod uwagę poziom obsługi przedsprzedażowej, to nie oddał bym im pod opiekę torby z zakupami z biedronki, o samochodzie nie wspominając. Od pół roku czekam na kontakt w sprawie serwisowej, a akcja jaką odegrali z książką serwisową... szkoda gadać. Jadę do Warszawy. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FanSub napisał(a):

Niemal pewne, że zapłacisz mniej za przegląd, niż w wielu innych serwisach Subaru uczestniczących w programie lojalnościowym. 

"Niemal pewne" to jest, że w warmińsko-mazurskim to tak może ze 3-4 sztuki subaru może jeżdżą :) 

  • Zmieszany 1
  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dine napisał(a):

"Niemal pewne" to jest, że w warmińsko-mazurskim to tak może ze 3-4 sztuki subaru może jeżdżą :) 

Kilka razy w roku osobiście przejeżdżam Szarym Mnichem przez woj. warmińsko mazurskie i bywa, że jadąc S7 spotykam różne Subaru. Jestem przekonany, że gdybym zjechał z głównej drogi to też bym Subaru spotkał.

 

Więcej optymizmu!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FanSub napisał(a):

Niemal pewne, że zapłacisz mniej za przegląd, niż w wielu innych serwisach Subaru uczestniczących w programie lojalnościowym. 

No właśnie. Trzeba najbliżej jechać do Gdańska. Tylko np. przegląd większy czyli wymiana oleju w CVT i dyfrach trochę czasu zajmuje i nie wiem czy w ciągu jednego dnia to zrobią 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudy87 napisał(a):

To ciekawe gdzie dobrze robią? Olsztyn odpada, Gdansk tez:( jak żyć ?

Najwięcej subaru jest w Warszawie, bo są one modne wśród osób, które pomykają w markowych ciuchach z second handu typu "Patagonia" etc :) Jak to mawia mój ojciec "warszawskie cudaki". Pochodzę z pojezierza brodnickiego lecz mieszkam pod Warszawą. Auto należy do rodziców lecz ja je wybierałem i ja dokonałem transakcji. Na serwis pójdzie do Warszawy właśnie ze względu na to, że tam mają największe doświadczenie. 
 

Edytowane przez dine
  • Zmieszany 2
  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Jestem przekonany, że gdybym zjechał z głównej drogi to też bym Subaru spotkał.

Owszem, można spotkać na drogach warminsko-mazurskiego subaru lecz w 99% rejestracja będzie zaczynała się od "W" :) 

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dine napisał(a):

Kupowałem u nich samochód i biorąc pod uwagę poziom obsługi przedsprzedażowej, to nie oddał bym im pod opiekę torby z zakupami z biedronki, o samochodzie nie wspominając. Od pół roku czekam na kontakt w sprawie serwisowej, a akcja jaką odegrali z książką serwisową... szkoda gadać. Jadę do Warszawy. 

Twój wybór oczywiście, podobnie jak czekanie od pół roku na kontakt. Widać bardzo pilna sprawa, która pozwala na takie wyczekiwanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FanSub napisał(a):

Twój wybór oczywiście, podobnie jak czekanie od pół roku na kontakt. Widać bardzo pilna sprawa, która pozwala na takie wyczekiwanie...

 

6 godzin temu, dine napisał(a):

Najwięcej subaru jest w Warszawie, bo są one modne wśród osób, które pomykają w markowych ciuchach z second handu typu "Patagonia" etc :) Jak to mawia mój ojciec "warszawskie cudaki". Pochodzę z pojezierza brodnickiego lecz mieszkam pod Warszawą. Auto należy do rodziców lecz ja je wybierałem i ja dokonałem transakcji. Na serwis pójdzie do Warszawy właśnie ze względu na to, że tam mają największe doświadczenie. 
 

 

9 godzin temu, chudy87 napisał(a):

To ciekawe gdzie dobrze robią? Olsztyn odpada, Gdansk tez:( jak żyć ?

Zdaje się, że generalnie chodziło o zniżkę na usługę na kartę Klubu Subaru? Można z niej nie korzystać wybierając ASO w Olsztynie oferujące usługę w cenie ze zniżką za to blisko domu.

 

Mam doświadczenie już z trzema ASO Subaru w Warszawie, taki ci ze mnie "warszawski cudak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...