Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... i Panie ;-)

 

czy według Was jeśli na baku przejade od 238km do 280km to jest normalne :mrgreen::mrgreen: czasami chce zobaczyć czy spali mniej i jezdze wolno :roll: :wink: "on" spala tyle samo :roll: :neutral: :evil:

 

:mrgreen:

spalanie normalne bo ja GT na baku zrobie z 300km (jak sie spieszyc nie bede za bardzo) Vampeer swoim STI 2,5 MY04 robil chyba tylko kolo 200km po miescie z tego co pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... i Panie ;-)

 

czy według Was jeśli na baku przejade od 238km do 280km to jest normalne :mrgreen::mrgreen: czasami chce zobaczyć czy spali mniej i jezdze wolno :roll: :wink: "on" spala tyle samo :roll: :neutral: :evil:

 

:mrgreen:

 

mi tez jak czasem pojade wolniej pali tyle samo. na baku (~45l) robie do 130mil

chyba jezdzimy szybciej niz amerykanie bo oni pisali ze do 300 mil da sie zrobic...

 

ile ma bak w sti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STI 06 jest bardzo ekonomiczny w porównaniu do STI 04 przykład tor kielce 52litry na 152 km cały czas po torze i jazda naprawde ostra, czyli wynik 34L, mój stary STI w podobnych warunkach spalił 56l na 112 km czyli 50L. tylko był lekko dłubnięty :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160-180km/h bo przeciez 80% MUSI jechac lewym pasem jakos ok 11L

 

no a mówia ze to ja jestm mistrzem jazdy o kropelce i mnie baby z chrustem pogamiają :wink:

 

u mnie dalej wszystko po staremu.Ostatnie 400 km 70% traska 30 % miasto i wysło 12,5l na 100 :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, dzisiaj tankowałem i... 9,89. Dolałem do full i zobaczę do jakiego minimum da się zejść ;) Na krótkich odcinkach jak zejdę do +- 9 to będzie dobrze :) Na trasie wg moich przypuszczeń, wonym ssakiem da sie do ok 8-8,5l/100. 8,5 już kiedyś miałem, ale tylko 1 raz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote, przed szkoleniem w kamieniu slaskim, pod korek v-pover 100.

po powrocie do krakowa mialem na liczniku 224km, weszlo 47 litrow, czyli 21/100.

znajac apetyt autostradowy (~160) mojego auta wychodzi mi, ze na przejechanie

~50km po lotnisku potrzebowalem ~26 litrow. wychodzi ponad 50/100 w czasie szkolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy, czy przy spokojnej jeździe czy przy upalaniu, ale generalnie 11 to naprawdę max jakie potrafi chyba spalić. 11 nie przekroczyłem ostatnio. Przy takiej raczej spokojnej do 8 da się zejść, przy przeważającej szybkiej +-10,5. Na samym początku, jeszcze na dotarciu palił więcej, ale to tak jak każde inne auto. Biorę przeważnie średnie zużycie z całego baku.

 

Cześć

 

jak długo go docierałeś ?

Mi pali (właśnie pierwszy przegląd 15 000 km 4miesiące jazdy) na trasie około 10-11l w mieście 12 i więcej. Trasa z prędkościami do 150/160 km/h. Raczej dynamicznie.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote, przed szkoleniem w kamieniu slaskim, pod korek v-pover 100.

po powrocie do krakowa mialem na liczniku 224km, weszlo 47 litrow, czyli 21/100.

znajac apetyt autostradowy (~160) mojego auta wychodzi mi, ze na przejechanie

~50km po lotnisku potrzebowalem ~26 litrow. wychodzi ponad 50/100 w czasie szkolenia.

 

to by sie zgadzalo w miare, ja w slomczynie zatankowane pod korek mialem i zrobilem 88 km do rezerwy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie: Kraków, Nowy Sącz, 2 x Nowy Sącz - Wierchomla - Nowy Sącz, Kraków, plus ok. 10 km po mieście w Nowym Sączu i ok. 70 km po mieście w Krakowie, przy w miarę dynamicznej (nie przekraczałem 130 km/h), ale za to płynnej jeździe, Forek spalił mi średnio 9,769 l/100 km (z boksem na dachu, bagażem łikendowym i czterema osobami na pokładzie) :shock:

Muszę chyba iść się leczyć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pytanie co sie dzieje, jade sobie megaspokojnie, typowa Polska droga (do 120km/h) spalanie 10L/100, nastepnie zalalem do pelna i jazda autostradowa 150-170km/h spalanie 11L :shock: czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pytanie co sie dzieje, jade sobie megaspokojnie, typowa Polska droga (do 120km/h) spalanie 10L/100, nastepnie zalalem do pelna i jazda autostradowa 150-170km/h spalanie 11L :shock: czy to normalne?

 

sądzę że to normalne... na zuzycie paliwa ma wpływ tak prędkość jak i płynność jazdy. na autostradzie, mimo, że jedziesz szybciej to prawdopodobnie także zdecydowanie płynniej bez konieczności ciągłego rozpedzania sie z 50 km/h do tych 120km/h :twisted:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pytanie co sie dzieje, jade sobie megaspokojnie, typowa Polska droga (do 120km/h) spalanie 10L/100, nastepnie zalalem do pelna i jazda autostradowa 150-170km/h spalanie 11L :shock: czy to normalne?

 

Bardzo normalne, nie raz zanotowalem takie spalanie w WRXie. A obecnie powiem Wam ze przestalem liczyc od kilkunastu tankowan i jest pieknie :mrgreen: Wrazenia z jazdy bezcenne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...