Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

kurde po moich ostatnich wyliczyniach w miescie spalil mi 13 litrow. Jak ja to zrobilem???? Fakt ze nie szalalem ale zeby 13? Skandal! Ostatnio ponizej 15 nie schodzilem a 16.9 to byla srednia!
Wstydziłbyś się tego ja to bym się na twoim miejscu nie przyznawał!!! :wink: Zlinczować i do poprawki! A żebyś poniżej 15l/100 nie zeszedł!! :razz: :mrgreen:

 

Poprawilem sie, 15,3 dzisiaj! Hurra, jestem normalny!!!!

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pierwsze tankowanie, wyszlo 36,4 l na 315 km, czyli niecale 11,6 l/100km . Przebieg mieszany, miasto, poza miastem, autostrada max 160 km/h, duzo krotkich odcinkow, nie jezdzilem ani oszczednie ani ostro... Ciekawe czy benzyna 98 by cos dala...

 

Spróbuj na Statiol, nie wiem czy to przypadek ale na tej benzynie spalanie mi wychodzi ok 1L mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przynajmniej połowę dystansu zaliczę w trasie to 10 styka i nie jest to wolna jazda a miasto 12-14. Nie jest źle ale jak miałem chwilowo zdjęty zawór upustowy to zawsze było bliżej 14 :shock:

A żeby sprawdzić minimalne spalanie to raczej nie jest to możliwe, 3/4 zbiornika człowiek się męczy z gazem a i tak się trafi jakiś zawodnik co to ma ochotę się poganiać i psuje warunki laboratoryjne :mrgreen:

Oczywiście uwolnienie wydechu troszkę chyba pomogło w oszczędnościach na paliwku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pierwsze tankowanie, wyszlo 36,4 l na 315 km, czyli niecale 11,6 l/100km . Przebieg mieszany, miasto, poza miastem, autostrada max 160 km/h, duzo krotkich odcinkow, nie jezdzilem ani oszczednie ani ostro... Ciekawe czy benzyna 98 by cos dala...

 

Spróbuj na Statiol, nie wiem czy to przypadek ale na tej benzynie spalanie mi wychodzi ok 1L mniej.

 

Mi na Statoilowskiej Supermie 98 jedyny raz Forester 2,0 spalil 16 L/100km :))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!! To i ja wtrące swoje trzy grosze... GT w trasie Wrocław-Olsztyn z jazdą...nie smiejcie się proszę!!! Max 100km/h i z pedalem gazu jak z jajkiem 8l/100km!!! Mniej niz moje Clio 1.8 16V!!! Ale tak normalnie to spalanie rzędu 17l/100km.. o miescie nie wspominam... przestalem zwracac na to uwagę.... z uwagi na fakt, że po miescie się nie jezdzi tylko stoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje kolege Bergena" Tak się właśnie zastanawiam, skąd się koledze mtalowi to 14 litrów wzięło... Może mu się lampy w kalkulatorze przepaliły...? "

 

Kolego BERGEN nie obrażaj ludzi. Mialem automata z tym samym silnikiem co ty(1.8), i palilo mi to zawsze w granicach 12-16litrow i jak ty mi mowisz ze ci pali 8 to ja sie z tego smieje i powiem ze chyba na holu. A moje "lampy w kalkulatorze" są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ciekawa rzecz - jak lezy snieg i jest slisko, to auto pali jakies 6 - 8 litrow wiecej niz normalnie, zauwazyliscie?

 

Ciekawe dlaczego tak jest... :twisted:

Też się mad tym zastanawiałem! Ale najbardziej dziwią miny przechodniów jak się koło nich przejeżdża! Nie wiem czy też ktoś to zauważył!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się mad tym zastanawiałem! Ale najbardziej dziwią miny przechodniów jak się koło nich przejeżdża! Nie wiem czy też ktoś to zauważył!?

 

Może nie podoba im się to, że dostają śniegiem w twarz zarówno z przednich jaki z tylnych kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy, czy przy spokojnej jeździe czy przy upalaniu, ale generalnie 11 to naprawdę max jakie potrafi chyba spalić. 11 nie przekroczyłem ostatnio. Przy takiej raczej spokojnej do 8 da się zejść, przy przeważającej szybkiej +-10,5. Na samym początku, jeszcze na dotarciu palił więcej, ale to tak jak każde inne auto. Biorę przeważnie średnie zużycie z całego baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy, czy przy spokojnej jeździe czy przy upalaniu, ale generalnie 11 to naprawdę max jakie potrafi chyba spalić. 11 nie przekroczyłem ostatnio. Przy takiej raczej spokojnej do 8 da się zejść, przy przeważającej szybkiej +-10,5. Na samym początku, jeszcze na dotarciu palił więcej, ale to tak jak każde inne auto. Biorę przeważnie średnie zużycie z całego baku.

mi chodzilo o spalanie przy upalaniu i dosc dynamiczne jezdzie po miescie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...