Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

zależy, czy przy spokojnej jeździe czy przy upalaniu, ale generalnie 11 to naprawdę max jakie potrafi chyba spalić. 11 nie przekroczyłem ostatnio. Przy takiej raczej spokojnej do 8 da się zejść, przy przeważającej szybkiej +-10,5. Na samym początku, jeszcze na dotarciu palił więcej, ale to tak jak każde inne auto. Biorę przeważnie średnie zużycie z całego baku.

Tyle to mi palił focus 1.6 100KM :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E500, Twoje autko tak mało spala? To kurcze H6 potrafi w mieście więcej łyknąć, a kucy ma setkę mniej i litrów też dwa brakuje :)

 

 

Eee... Bo auta właścicieli Mercedesów to się nie psują, mało palą, szybko jeżdżą i bezpieczne są, nie to co jakieś Subaru ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy, czy przy spokojnej jeździe czy przy upalaniu, ale generalnie 11 to naprawdę max jakie potrafi chyba spalić. 11 nie przekroczyłem ostatnio. Przy takiej raczej spokojnej do 8 da się zejść, przy przeważającej szybkiej +-10,5. Na samym początku, jeszcze na dotarciu palił więcej, ale to tak jak każde inne auto. Biorę przeważnie średnie zużycie z całego baku.

Tyle to mi palił focus 1.6 100KM :?:

 

A mnie tyle palił Cienki Sporting 1.1 54KM :cool: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to mi palił focus 1.6 100KM

hehe miałem golfa 1.6 16v 105km i palił do 9 ;) A tu mówię autentycznie 12 jeszcze przy upalaniu nie przekroczyłem a normalnie ok10,5

 

Doświadczenie kolegi : 2.0RS MY06 trasa W-wa - Katowice - ile można praktycznie w każdej chwili - spalanie 22l/100.

I to nie jest żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to mi palił focus 1.6 100KM

hehe miałem golfa 1.6 16v 105km i palił do 9 ;) A tu mówię autentycznie 12 jeszcze przy upalaniu nie przekroczyłem a normalnie ok10,5

Coś ci chyba źle wyświetla wartości spalania! A ilu kolegów miałeś żeby Ci tył nad rzucali i pchali auto? :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje kolege Bergena" Tak się właśnie zastanawiam, skąd się koledze mtalowi to 14 litrów wzięło... Może mu się lampy w kalkulatorze przepaliły...? "

Kolego BERGEN nie obrażaj ludzi. Mialem automata z tym samym silnikiem co ty(1.8), i palilo mi to zawsze w granicach 12-16litrow i jak ty mi mowisz ze ci pali 8 to ja sie z tego smieje i powiem ze chyba na holu. A moje "lampy w kalkulatorze" są ok

Nie dziwię się Bergenowi, że on w to nie bardzo może uwierzyć. Silnik 1.8 N/A z automatem (który de facto dodatkowo obniża opory toczenia w stosunku do MT) i spalanie 12-16litrów?? Kup sobie GTka, to Ci się koszty eksploatacji Imprezy obniżą :mrgreen: Chłopie, albo miałeś pasztet w silniku albo jakoś dziwnie jeździsz.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xitram, ale to jest wolnossący motorek, 125KM i 2 literki tylko, no to ile to może spalić?? No przecież co mi zależy bajki pisać? Rzecz jasna, jak pojedziesz cały czas na jedynce i na 6.ooo obrotów to spali 25. Zresztą spalanie to rzecz względna i zależąca od paru czynników. Jednemu na tej samej trasie/upalaniu wyjdzie 15 a drugiemu 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xitram, ale to jest wolnossący motorek, 125KM i 2 literki tylko, no to ile to może spalić?? No przecież co mi zależy bajki pisać? Rzecz jasna, jak pojedziesz cały czas na jedynce i na 6.ooo obrotów to spali 25. Zresztą spalanie to rzecz względna i zależąca od paru czynników. Jednemu na tej samej trasie/upalaniu wyjdzie 15 a drugiemu 20.

 

Mój SUBAREK nie zejdzie poniżej 11,4l/100 w trasie tocząc się jak ciota i też jest wolnossący 2.0. więc nie wiem jakim cudem twój SUBAREK może mniej łyknąć w trasie niż 8l/100 :?: a co dopiero na uapalaniu 11l/100! Może masz coś nie teges z ECU że tak mało spala! :razz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xitram chyba się trochę za bardzo zasugerowałeś obiegową opinią o spalaniu Subaru, w głównej mierze stworzoną przez silniki zaturbione. Spalanie o którym mówisz w Twoim przypadku, z takim silnikiem i przy takim stylu jazdy, o którym piszesz, uważałbym za jakieś nieporozumienie. Mój średnio pali ok. 9l/100 (na trasie ca. 8/100) przy normalnej dynamicznej jeździe, Mondeo mojego ojca nawet trochę mniej (FWD). Są to wartości normalne dla silnika 2litrowego N/A. Radziłbym sprawdzić u Ciebie kilka spraw typu przepływka, termostat, czujnik temp. bo spalanie masz jakby ECU non-stop diagnozowało u Ciebie niedogrzany silnik.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mowi Seb@. Razem jechalismy do Wawki na Barbórke jego autem i sam na wlasne oczy widzialem ile spalił. A trase pokonywalismy sredniodynamicznie. Napewno nie jak emeryt. I spalanie faktycznie wyszlo takie jak mowi.

 

Moj uturbiony na trasie bierze 10 to czemu N/A mialby nie brac mniej? Jakies nieporozumienie chyba...

A moze to poprostu problemy z matematyka macie? Jak tak to dzwońcie 0-601-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.3] :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xitram, ja wyżej napisałem o 8 litrach w tym sensie jako dolnej granicy, a nie że poniżej 8. 8,3 mi już wychodziło bez nadmiernych problemów, a wiem że jak bym się postarał to bym spalił ciutkę mniej. Kiedyś jak pojadę gdzieś dalej to spróbuję zrobić test o kropelce ile wyjdzie minimum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taka impreze 2.0 i jadac na trasie trzeba bylo liczyc 9-9,5 mniej jadac normalnie sie nie dalo, a w miescie (Krakow a nie woski) wychodzilo mi 12-12,5 (lato). Byc moze byla to wina radutkora nie wiem, dla porowniania GT pali przynajmniej 14,5-15 (zima) w miescie i mniej sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...