Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis pierwsze tankowanie, wyszlo 36,4 l na 315 km, czyli niecale 11,6 l/100km . Przebieg mieszany, miasto, poza miastem, autostrada max 160 km/h, duzo krotkich odcinkow, nie jezdzilem ani oszczednie ani ostro... Ciekawe czy benzyna 98 by cos dala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje, ze turdzigt ostatnio, jak przez chwile byl snieg,

odnotowal cos kolo 30/100. czyli wszystko dobrze i z nim i z autem

 

dobrze dobrze ostatnio kręcę sie po mieście i łapie notoryczne 15stki wiec chyba nawet bardzo dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam astrę (I) 97 2,0 16V 136KM na gazie sekwencyjnym (instalka polskiej produkcji za 2300zł KME) chodzi rewelacyjnie w trasie przy predkości 120 - 130 potrafi zejść poniżej 8 LPG, średnio spala 9,5 LPG.

Na Imprezę chcę przeznaczyć około 45 tys + 5 tys na LPG. Napewno ja zagazuję - nie będę traktował jak niektórzy - impreza to swietość której nie wolno profanować zkładając LPG. Impreza oczywiście ma być ze sprężarką i klimą. Nie lubię katować samochodu jeżdżę raczej normalnie ale lubię mieć zapas mocy. Auto bedzie służyło na dojazd do pracy - żona (bo ona będzie nią jeździć) robi około 50 km dziennie, miesięcznie robimy około 3000 km. Przy normalnej jeździe spodziewam się średniego spalania na poziomie 14-15 L LPG/100km - czy to realne ?

(Przy spalanu 12 L benzyny i 15 gazu przy obecnych cenach miesięcznie zyskuje około 450 - 500 zł na korzyść LPG) Zakładam że za 5 tys. instalka będzie idealnie dostrojaona do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe zaleca sie zakladac instalacji LPG do silnikow Turbo w Subaru, sa one bardzo wrazliwe na spalanie stukowe, sklad mieszanki i przegrzanie. Szczegolnie moment przelaczania miedzy benzyna a LPG i na odwrot moze doprowadzic do problemow. Lepiej kupic auto z silnikiem 2.5 N/A do LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy96, co nie zmienia faktu, że takich subarek na forum jest dość sporo i jeżeli zestrojone są poprawnie to problemów brak :)

zibi1976, do rozmów o LPG mamy osobny wątek: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=102284

a witamy się tu: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=101962

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kiedys pisał na forum, że po remapie potrafi auto mniej palić. Kompletna bzdura.

Jezdziłem z remapowanym, teraz jeżdzę serią 2.5 która pali o wiele mniej :!:

W moim starym robiłem na trasie od 180-250km MAX., w nowym robie w granicach 300km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim starym robiłem na trasie od 180-250km MAX., w nowym robie w granicach 300km

 

Bo nowy jeszcze na dotarciu?:D:D

carfit, Ty nie jesteś miarodajny tak samo jak i Az

 

Juz jezdzę normalnie :razz: ten egzemplarz szybko sie dociera :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziękuję JAKO za regulację LPG. Pali mi 17-17.5 benzyny w mieście i gazu idealnie tyle samo. :lol::lol::lol:

Heh, no to już wiem dlaczego auto Ci pali tyle samo LPG co benzyny, na benzynie jest regularnie przelewane, przez co to benzynę spala w zbyt dużych ilościach :) Jakby go dobrze zestroić wtedy spalanie benzyny by spadło, natomiast LPG by się utrzymało i miałbyś różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde po moich ostatnich wyliczyniach w miescie spalil mi 13 litrow. Jak ja to zrobilem???? Fakt ze nie szalalem ale zeby 13? Skandal! Ostatnio ponizej 15 nie schodzilem a 16.9 to byla srednia!
Wstydziłbyś się tego ja to bym się na twoim miejscu nie przyznawał!!! :wink: Zlinczować i do poprawki! A żebyś poniżej 15l/100 nie zeszedł!! :razz: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zima nie popisała sie więc człapiąc się spokojnie z prędkosciami odpowiadającymi srednim z ruchu (tyle samo aut mnie łyka co i ja łykam) Justynka zadowala się średnio 7,4l/100. połowa przebiegu w dojazdach do pracy (cholerne człapanie sie w korkach po centrum) a połowa w trasie. kurcze a to tylko 68 koników z 1.3 i przy masie 945kg. tak patrząc na to z boku to Impreza pali chyba mniej odnosząc do mocy i masy :)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...