Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągnął średnią arytmetyczną i podał wynik w przybliżeniu

 

Taaaaaa. Mój znajomy zatankował na Orlenie 42 litry do zbiornika 40 l. kiedy nie paliła mu się nawet rezerwa

 

So What!, mniej wiecej o to mi tez chodzilo :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem zrobić test ekonomicznej jazdy. Pech chciał, że w drodze powrotnej ze Słupska do Gdańska już na wstępie wyprzedził mnie jadący z ponaddźwiękową WRX i...wszystkie obliczenia w łeb wzięły. No w końcu trzymamy się razem czy nie? Ok. 80-100km przeleciałem 150-160km/h, potem jeszcze ze 100km po mieście i wyszło...9,5 :lol: Gdyby nie ta zabawa w gonitwę za znikającym punktem, to podejrzewam, że byłoby sporo poniżej 8l/100.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm czy u was tez tak jest, ze przejezdzacie 5km po miescie i wskazowka poziomu paliwa opada o 1 podzialke? Albo jest na danym poziomie i wyprzedzi sie kogos z butem w podlodze, patrzy sie na wskaznik, a tu poziom o dzialke nizej. I co gorsza po jakims czasie wcale nie wraca na swoje miejsce =(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze Forester ma dosc niedokladny wskaznik poziomu paliwa. Zdarzalo sie ze po ponownym odpaleniu auta bylo wiecej niz przed zgaszeniem silnika.Wiem juz tez ze jak wskazowka lezy juz E to w baku jest jeszcze ok 5 litrow.

Moje spalanie to 12L/100km ,minimalnie udalo mi sie spalic 9,0L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja ostatnio zrobiłem sobie mały rekord w jeździe o kropelce, 350km na 33l paliwa, oczywiście wszystko poza miastem. A jako że mi się totalnie nie śpieszyło to utrzymywałem prędkość 90-100km/h. Jednak Impreza potrafi jeździć prawie ekonomicznie jak co poniektóre diesle :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja ostatnio zrobiłem sobie mały rekord w jeździe o kropelce, 350km na 33l paliwa, oczywiście wszystko poza miastem. A jako że mi się totalnie nie śpieszyło to utrzymywałem prędkość 90-100km/h

 

to cos duzo bo mi przy takiej jezdzi spalil 8,7 :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo 200km po krajowej osemce (ogolnie spokojnie, choc na wspanialych 10km S8 troche pogonilem) + dojazd rano do pracy (w sporych korkach). W sumie przejechalem troszke ponad 200km. No i wyszlo ok 10l/100km, moze nawet minimalnie mniej... na LPG. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja ostatnio zrobiłem sobie mały rekord w jeździe o kropelce, 350km na 33l paliwa, oczywiście wszystko poza miastem. A jako że mi się totalnie nie śpieszyło to utrzymywałem prędkość 90-100km/h

 

to cos duzo bo mi przy takiej jezdzi spalil 8,7 :mrgreen: :wink:

No bo jakieś 10km miałem jazdy po piachu na wsi gdzie byłem na pogrzebie w sobotę..., co jest najgorsze przy takiej jeździe to utrzymywanie prędkości, obroty około 2-2,2tys, poprostu i stres i jazda relaksująca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_WAWA, dlatego na pogrzeby i innr kondukty/kolumny/korowody najlepszy jest reduktor :)

 

raffi24, strasznie mało Ci to auto pali, mój po mieście to bez łaski wciąga 14-15 litrów, przy prędkości 170-180km/h w deszczu spalał 16-18 litrów LPG na 100km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...