Jump to content

Olleo

Użytkownik
 • Content Count

  3527
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

About Olleo

 • Rank
  ..:: Forumus maximus ::..
 • Birthday 12/06/1978

Profile Information

 • Skąd
  Wrocław
 • Auto
  Forester S-turbo
 • Zainteresowania
  Ekonomia, polityka

Contact Methods

 • Website URL
  http://olleo.salon24.pl

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A właśnie. Co zrobiłeś z zegarkiem? Tylko to, co w radiu?
 2. To skąd wziąć ramkę, a właściwie te mocowania boczne z uszami na blachowkręty po skosie?
 3. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Czy daszek jest z ramką? Dużo monet w ASO chcą? Myślałem, żeby używać seryjne radio jako odtwarzacz CD - może podłączyć jako AUX do tego androidowego? Znasz te radia? Pumpkin czy Joying? Różnią się w ogóle czymś? Jeszcze jedno. Google mówi, że H0010SA950ML jest do 2003-2005. Do polifta też pasuje?
 4. "Center eliminuje uciążliwe "buczenie" w trasie" Jesteś pewien? Miałem Forestera s-turbo (seryjnie w centerpipe ma tylko kryzę, bez tłumika) z backboxem prodrive i bardzo ładnie, choć cicho, ale czysto bulgotał. Teraz mam 2.5XT z przelotowym downpipe, seryjnym centerpipe i backboxem prodrive - na wolnych obrotach lub stałych podczas jazdy (dość cicho) właśnie buczy zamiast bulgotać. Dopiero jak się depnie, to warczy jak V8. Wydaje mi się, że to buczenie, to kwestia przelotowego downpipe'a, a centerpipe tylko tłumi.
 5. Chciałbym wstawić takie chińskie radio na androidzie w miejsce schowka na desce rozdzielczej Forestera SG. Przeprowadzał ktoś taką operację? Skąd wziąć daszek? Jaki maks rozmiar ekranu (7"? 8"?) wejdzie? Jak przeciągnąć kable od radia do schowka? Czy da radę mieć podłączone oba naraz? O taki manewr mi chodzi: http://joyingaudio.blogspot.com/2017/05/good-review-on-subaru-forester-2006.html?m=1 https://youtu.be/7j0_XInuWOY
 6. Ktoś ma jakieś inne doświadczenia? Jak sprawdzić, czy mój stary seryjny downpipe ma dobre katy?
 7. Mam pytanie. Mam Forestera 2.5XT z backboxem prodrive i przelotowym Downpipem. Podejrzanie cicho jest na niskich obrotach i raczej burczy, zamiast bulgotać. Lepiej, jak się depnie na biegu - odzywa się takim trochę V6-V8 bardziej, niż boxerem. Potrzebuję wstawić katalizator (ekologia, spaliny etc. - nie podlega dyskusji), ale zastanawiam się nad wariantem: - wstawić seryjny downpipe + centerpipe prodrive od imprezy - wstawić downpipe + centerpipe prodrive od imprezy - wstawić downpipe prodrive i zostawić seryjny centerpipe z środkowym tłumikiem
 8. W marcu 2012 do s-turbo z SLS wsadziłem sprężyny KYB RA5761 pod zwykłe amortyzatory KYB, bo mimo wymiany SLS na kupione w Mapteku z przebiegiem 5kkm (to był kwiecień 2008, przebieg 163kkm, zaczęły dobrze amortyzować i podnosić tył) auto stało krzywo - lewy bok był niżej o 2cm względem prawego. Zaczęła mnie ta krzywizna denerwować i kupiłem sprężyny za namową Niedźwiedzia. Po założeniu sprężyn tyłek w górę, nawet wyżej niż seria i równo bokami, a charakterystyka jazdy dobrze. To był przebieg 205kkm. Tak jeździłem głównie po mieście do lipca 2015, przebieg 227kkm, kiedy wylał prawy amor. Wymieni
 9. W układzie samopoziomowania? Czyli w dobrą stronę kombinuję - założyć sprężyny grubsze, a jak część amortyzująca też padnie, to amortyzatory KYB?
 10. Zaraz... Moment... Przecież trzymają poziom - podnoszą się po paruset metrach.
 11. A KYB RC6431 + SLS? Amory mam jeszcze ok, ale sprężyny już deko siedzą. Po paruset metrach SLS podnoszą i auto jest poziomo, ale jak postoi trochę, to znów siada. Myślę, że jakiś czas jazdy takiego męczenia SLSów i w końcu padną, ale nie chcę kupować sprężyn oryginalnych, bo też nie wiadomo, ile pojeżdżą SLSy. Czy taka praca na wysuniętych ich szybciej nie dobije? W s-turbo tak zrobiłem - sprężyny KYB, amory SLS i dwa razy mi prawy pociekł, po kilkudziesięciu tysiącach km. Do danego końca stał tył wysoko.
 12. W sturbo chyba jest w środkowym.
 13. No właśnie problem w tym, że nie ja robiłem mody - poprzedni właściciel robił w gc8.pl A ma sens ten kat do centerpipe wspawać?
 14. Nie rozumiem porady - chodzi Ci o hamowanie po założeniu? Tak, myślałem o dwusetce w miejsce tłumika centralnego, ale po pierwsze, czy się da, po drugie, jak to wpłynie na przepływ spalin, a po trzecie na dźwięk?
×
×
 • Create New...