Skocz do zawartości

Olleo

Użytkownik
 • Zawartość

  3527
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Olleo

 • Tytuł
  ..:: Forumus maximus ::..
 • Urodziny 06.12.1978

Profile Information

 • Skąd
  Wrocław
 • Auto
  Forester S-turbo
 • Zainteresowania
  Ekonomia, polityka

Contact Methods

 • Website URL
  http://olleo.salon24.pl

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Olleo

  2-DIN android radio w "daszku" Forestera

  A właśnie. Co zrobiłeś z zegarkiem? Tylko to, co w radiu?
 2. Olleo

  2-DIN android radio w "daszku" Forestera

  To skąd wziąć ramkę, a właściwie te mocowania boczne z uszami na blachowkręty po skosie?
 3. Olleo

  2-DIN android radio w "daszku" Forestera

  Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Czy daszek jest z ramką? Dużo monet w ASO chcą? Myślałem, żeby używać seryjne radio jako odtwarzacz CD - może podłączyć jako AUX do tego androidowego? Znasz te radia? Pumpkin czy Joying? Różnią się w ogóle czymś? Jeszcze jedno. Google mówi, że H0010SA950ML jest do 2003-2005. Do polifta też pasuje?
 4. Olleo

  Wydech do Forestera

  "Center eliminuje uciążliwe "buczenie" w trasie" Jesteś pewien? Miałem Forestera s-turbo (seryjnie w centerpipe ma tylko kryzę, bez tłumika) z backboxem prodrive i bardzo ładnie, choć cicho, ale czysto bulgotał. Teraz mam 2.5XT z przelotowym downpipe, seryjnym centerpipe i backboxem prodrive - na wolnych obrotach lub stałych podczas jazdy (dość cicho) właśnie buczy zamiast bulgotać. Dopiero jak się depnie, to warczy jak V8. Wydaje mi się, że to buczenie, to kwestia przelotowego downpipe'a, a centerpipe tylko tłumi.
 5. Chciałbym wstawić takie chińskie radio na androidzie w miejsce schowka na desce rozdzielczej Forestera SG. Przeprowadzał ktoś taką operację? Skąd wziąć daszek? Jaki maks rozmiar ekranu (7"? 8"?) wejdzie? Jak przeciągnąć kable od radia do schowka? Czy da radę mieć podłączone oba naraz? O taki manewr mi chodzi: http://joyingaudio.blogspot.com/2017/05/good-review-on-subaru-forester-2006.html?m=1 https://youtu.be/7j0_XInuWOY
 6. Olleo

  Wydech do Forestera

  Ktoś ma jakieś inne doświadczenia? Jak sprawdzić, czy mój stary seryjny downpipe ma dobre katy?
 7. Olleo

  Wydech do Forestera

  Mam pytanie. Mam Forestera 2.5XT z backboxem prodrive i przelotowym Downpipem. Podejrzanie cicho jest na niskich obrotach i raczej burczy, zamiast bulgotać. Lepiej, jak się depnie na biegu - odzywa się takim trochę V6-V8 bardziej, niż boxerem. Potrzebuję wstawić katalizator (ekologia, spaliny etc. - nie podlega dyskusji), ale zastanawiam się nad wariantem: - wstawić seryjny downpipe + centerpipe prodrive od imprezy - wstawić downpipe + centerpipe prodrive od imprezy - wstawić downpipe prodrive i zostawić seryjny centerpipe z środkowym tłumikiem Po tym oczywiście remap. Który wariant jak brzmi? Chodzi mi zarówno o buldog, jak i głośność - nie chcę by na jałowym już wzywał niebieskich z pomiarem dB z połowy miasta, ale trochę głośniej, jak np. S-turbo z prodrive backbox i reszta seria (był prawie 2x głośniejszy, niż ten mój).
 8. Olleo

  Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08

  W marcu 2012 do s-turbo z SLS wsadziłem sprężyny KYB RA5761 pod zwykłe amortyzatory KYB, bo mimo wymiany SLS na kupione w Mapteku z przebiegiem 5kkm (to był kwiecień 2008, przebieg 163kkm, zaczęły dobrze amortyzować i podnosić tył) auto stało krzywo - lewy bok był niżej o 2cm względem prawego. Zaczęła mnie ta krzywizna denerwować i kupiłem sprężyny za namową Niedźwiedzia. Po założeniu sprężyn tyłek w górę, nawet wyżej niż seria i równo bokami, a charakterystyka jazdy dobrze. To był przebieg 205kkm. Tak jeździłem głównie po mieście do lipca 2015, przebieg 227kkm, kiedy wylał prawy amor. Wymieniłem na sprawny używany, który wytrzymał niecałe 2 lata i jakieś 15kkm. Układ taki jak widać działał, choć niewykluczone, że przyczynił się do szybszego zużycia SLSów, które przejechały u mnie 64kkm, z tego 22kkm z grubymi sprężynami.
 9. Olleo

  Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08

  Co masz na myśli, że nie będzie pracował?
 10. Olleo

  Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08

  W układzie samopoziomowania? Czyli w dobrą stronę kombinuję - założyć sprężyny grubsze, a jak część amortyzująca też padnie, to amortyzatory KYB?
 11. Olleo

  Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08

  Zaraz... Moment... Przecież trzymają poziom - podnoszą się po paruset metrach.
 12. Olleo

  Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08

  A KYB RC6431 + SLS? Amory mam jeszcze ok, ale sprężyny już deko siedzą. Po paruset metrach SLS podnoszą i auto jest poziomo, ale jak postoi trochę, to znów siada. Myślę, że jakiś czas jazdy takiego męczenia SLSów i w końcu padną, ale nie chcę kupować sprężyn oryginalnych, bo też nie wiadomo, ile pojeżdżą SLSy. Czy taka praca na wysuniętych ich szybciej nie dobije? W s-turbo tak zrobiłem - sprężyny KYB, amory SLS i dwa razy mi prawy pociekł, po kilkudziesięciu tysiącach km. Do danego końca stał tył wysoko.
 13. Olleo

  Wydech do Forestera

  W sturbo chyba jest w środkowym.
 14. Olleo

  Wydech do Forestera

  No właśnie problem w tym, że nie ja robiłem mody - poprzedni właściciel robił w gc8.pl A ma sens ten kat do centerpipe wspawać?
 15. Olleo

  Wydech do Forestera

  Nie rozumiem porady - chodzi Ci o hamowanie po założeniu? Tak, myślałem o dwusetce w miejsce tłumika centralnego, ale po pierwsze, czy się da, po drugie, jak to wpłynie na przepływ spalin, a po trzecie na dźwięk?
×