Skocz do zawartości

2-DIN android radio w "daszku" Forestera


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wstawić takie chińskie radio na androidzie w miejsce schowka na desce rozdzielczej Forestera SG. Przeprowadzał ktoś taką operację?

 

Skąd wziąć daszek? Jaki maks rozmiar ekranu (7"? 8"?) wejdzie? Jak przeciągnąć kable od radia do schowka? Czy da radę mieć podłączone oba naraz?

 

O taki manewr mi chodzi:

http://joyingaudio.blogspot.com/2017/05/good-review-on-subaru-forester-2006.html?m=1

 

ZouuOqE.jpg&key=69a614257e6798458abc688b483c09af95578a86611754bc75cc5a4e1c2a4fa6

 

 

 https://youtu.be/7j0_XInuWOY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daszek kupisz w subaru, numer części to H0010SA950ML

 

Maks ekran to 7" co wciśniesz.

 

Forkowy  2 din  ma wymiar  172mmx97mm  a chińczyki maja przeważnie 178mmx100mm tak wiec albo przytulasz ekran do wewnętrznej strony  daszka  (tak jak w przypadku montażu tabletu )

i krawędzie będą zasłonięte oraz ekran będzie zagłębiony około 8mm albo rzeźbisz dremelkiem lub innym ustrojstwem  żeby zrobić daszek cieńszy w miejscu styku.

Można by było pewnie próbować powiększać  okno daszka  ale to raczej niewykonalne  raz że górne narożniki są praktycznie na łuku daszka a dwa że ciężko zrobić to estetycznie.

 

Przewody do schowka przeciągniesz bez problemu , jak rozbierzesz daszek i zdemontujesz schowek to wszystko widać.

 

Oba urządzenia na raz ? ale jak ? słuchać muzyki ?

Bo jeżeli chcesz używać  chińczyka do nawigacji i np yanosika to najlepszym wyjściem moim zdaniem jest dołożenie niedużego głośnika

ukrytego gdzieś  np za obudową pod kierownicą  żeby słyszeć komunikaty i ostrzeżenia a do słuchania muzy czy oglądania filmów dorobić AUX w forkowym radiu.

 

 

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Czy daszek jest z ramką? Dużo monet w ASO chcą?

Myślałem, żeby używać seryjne radio jako odtwarzacz CD - może podłączyć jako AUX do tego androidowego?

Znasz te radia? Pumpkin czy Joying? Różnią się w ogóle czymś?

Jeszcze jedno. Google mówi, że H0010SA950ML jest do 2003-2005. Do polifta też pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem przez to w poprzednim forku. Daszek kupiłem w USA, poszerzałem otwór, żeby było 2DIN - żmudna robota, ale jakoś wyszło i nie kłuje  w oczy.  ;)

Parę fotek znajdziesz w wątku "Obieżyświat...." w dziale Nasze Subaru

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daszek nie posiada ramki.

 

Nie wiem ile kosztuje w ASO ale najtaniej będzie z USA.

 

Pasuje do polifta bez problemu.

 

Nie miałem do czynienia z podanymi markami także nie pomogę.

 

Można by pewnie podłączyć w taki sposób jaki podajesz ,wszystko zależy od preferencji użytkownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Są w zestawie z daszkiem. 

 

 

Daszek wraz z dolną  "tacką" zamiast zegarka tworzą otwór, którego wymiary są nieco mniejsze niż typowe 2DIN (były podane powyżej). Trzeba trochę porzeźbić, ale jest to do zrobienia. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...