Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja roznia sie wodotryskami. Wrazenia z jazdy sa takie same tylko ze w wersji Platinum dostaje sie lepsze audio, nawigacje, odpalanie na guzik, okno zamiast dachu - mialem w poprzednim Forku i jakos mi nie podpasowalo, system klucza dotykowego i cos tam jeszcze.

 

to nie mało ;) -jak na niewielką różnicę w cenie; wszystkie te "wodotryski" mam w legacy i mnie ciężko byłoby się z nimi rozstać.Człowiek a przynajmniej ja,do dobrego przyzwyczaja się szybko.A czy przypadkiem w platinum nie ma skóry?

Jest skóra i są jeszcze chyba szyby przyciemniane z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wczoraj polatalismy troche Izotomowym XT.... bryka jest genialna. ;). Moje wszelkie obawy dotyczace skrzyni CVT, a raczej braku przyjemnosci z jazdy zostały rozwiane. CVT jest świetnym rozwiazaniem do tego silnika.

 

Zajmując wygodna pozycje za kierownica, po przesiadce jestem w stanie bez problemu usiasc z tylu i zalozyc noge na noge. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersji Platinum dostaje sie lepsze audio, nawigacje, odpalanie na guzik, okno zamiast dachu - mialem w poprzednim Forku i jakos mi nie podpasowalo, system klucza dotykowego i cos tam jeszcze
Najbardziej z tego wszystkiego to podoba mi sie okno dachowe. Reszta dodatków bez szału, ale okno wywołuje u mnie zdecydowanie 'efekt wow' :D Chyba jednak nie starczy mi cierpliwości czekać do zimy i kupię jesienią 'comfort' -_- .Ale i tak wiem że sie z nowym Forkiem polubimy ;) , i wybaczę mu brak tego okna! :D Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie szkoda nerwów. TyrTyr wie wszystko najlepiej i ten typ tak ma.

 

Proszę nie wzywać imienia mego na daremno. ;)

 

Poza tym uważam, że wszystkie obliczenia są błędne, ponieważ nie uwzględniliście współczynnika rozszerzalności cieplnej blachy lewego błotnika oraz grawitacyjnego oddziaływania Księżyca i Jowisza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę miałem okazję przetestować nowego xt - zgodnie z żoną stwierdziliśmy że to była jedna z najlepszych jazd na jakich byliśmy a trochę ich odbyliśmy szukając następcy forestra II. Na pewno duża w tym zasługa osoby która siadła " na prawym" czyli Pana Jarosława Barana (kompetencja i rzeczowość na najwyższym poziomie) który przed i w czasie jazdy dużo poświęcił czasu na omówienie ważniejszych nowych rozwiązań łącznie ze skrzynią tak aby można było z niej wycisnąć co można, a można i tym co się wahają z czystym sumieniem mogę polecić to rozwiązanie. Naprawdę autko daje radę i tak jak się zastanawiałem nad crv czy cx5 po jazdach tamtymi samochodami tak teraz muszę przyznać iż biorąc pod uwagę zawieszenie i silnik konkurencja wypada bladziutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno duża w tym zasługa osoby która siadła " na prawym" czyli Pana Jarosława Barana

 

W końcu to wieloletni Mistrz Polski jako pilot rajdowy ;). Potwierdzam, fantastyczny człowiek, pełen pasji, któremu płynie wysokooktanowa benzyna w żyłach. Zresztą cała ekipa we wrocławskim ASO jest OK.

 

Co zaś tyczy się skrzyni to podczas jazd testowych Forkiem XT dałem się przejechać kilku znajomym i nagle wszyscy pokochali CVT w wydaniu Subaru. Naprawdę działa to znakomicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, patrzę a tam mordka jakaś taka znajoma ⇒ Wygraj weekend z Subaru Foresterem

 

Heh, nie da się ukryć ;)

 

Jeżeli ktoś jest z Wrocławia i okolic to zachęcam do udziału w tej akcji, nagroda jest bardzo atrakcyjna. Swoją drogą na stronie głównej http://www.dobreprogramy.pl mamy teraz fajną skórkę promującą nowego Forka - zobaczy ją kilka milionów osób, mam więc nadzieję, że przełoży się to na większą obecność nowego Forka na ulicach ;)

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, jeździłem... Gdyby kogoś interesowało to we Wrocławiu w salonie jest 2.0 benzyna wolnossąca oraz diesel. Jako demówka XT no i wolnossący. Nie wiem czy sprzedane, nic nikt na ten temat nie wspominał. ;)

 

Btw, dopiero teraz uświadomiliście mnie z kim miałem przyjemność jeździć. :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako demówka XT no i wolnossący.
Fajnie macie. W Gdańsku jest jedynie XT. Wiem, że jest super i fajnie sie nim przejechać, ale dzięki jeździe próbnej chciałbym miec okazję pojeździć i troche bliżej poznać samochód który kupię. Mam nadzieje, że i u nas wkrótce pojawią się jako dema benzynka n/a i SBD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowales w pl ASO? Ja czekam na swojego platinum aż dopłynie, a w aso nic o dacie nie wiedzą i to jest nie fajne bo nic nie potrafią na to zaradzić. Skusili mnie data na polowe maja ale zadnej informacji poza "transport morski" nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Taki mało niebieski jest , ale obleci.

 

Kupowales w pl ASO? Ja czekam na swojego platinum aż dopłynie, a w aso nic o dacie nie wiedzą i to jest nie fajne bo nic nie potrafią na to zaradzić. Skusili mnie data na polowe maja ale zadnej informacji poza "transport morski" nie maja.

Odpowiedź nie na to forum.

 

Właśnie uświadomiłem sobie że muszę zmienić swój profil. Wydaje mi się że wygląda dobrze.Jestem pod wrażeniem insrukcji obsługi. Mam ją tylko na płycie i liczy ona 527 stron, a producent zaleca przeczytanie jej całej przed użyciem auta., ale mam czas. Szkoda że nie mogę na razie podzielić się innymi wrażeniami. Cierpliwości! :yahoo:

Edytowane przez Zujki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem mojego XT platinum

 

Gratulacje :) Robiłeś jakieś fotki, mógłbyś wrzucić? Sam zastanawiałem się nad niebieskim, ale we Wrocławiu nie można było zobaczyć na żywo tego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem mojego XT platinum :D

 

Gartulacje :)

 

A ja ciągle nie mogę uwierzyć, że ludzie tak chwalą tą skrzynię automatyczną.

No nic trzeba się przejść do Subaru Bielsko-Biała i zrobić jazdę testową nowym XT, lecz szczerze wątpię żeby był lepszy od mojego obecnego. ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche filozofii: CVT. Bezstopniowa. Automatyczna kojarzy sie z normalnymi "zebatkami" przelaczanymi jakims tam mechanizmem. Nastaw sie na dosc dziwna prace tej skrzyni niz w Twoim Mohikaninie. Oczywiscie w trybie I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...