Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Była przecież akcja z silniczkami wycieraczek.

 

A co przepraszam należałoby wymienić w moim SBD?:-[

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Pojeździłem XTekiem :)

Dzięki dla Pana Michała z Technotopu za miłą jazdę :) (w międzyczasie Plejadek był na warsztacie,pozdrowienia ;) )

 

Fajne auto :)

Wiele już zostało stwierdzone w tym wątku więc z tym co się zgadzam nie chcę się powtarzać,ale to co szczególnie mi sie podobało to: zawieszenie,bo bałem się że to będzie jeszcze bardziej twarde niż w innych forkach,ale nie,zawiasy są idealne zarówno na dołach jak i na ostro pokonywanych zakrętach.Silnik mocny i cichy,jak komuś mało dźwięku to trzebaby coś przy wydechu majstrować ,ale na codzień i w trasę-super.Skrzynia: ostatnio miałem okazję jeżdzić Aklasą z 2sprzęgłową i BMW X1,więc od mercedesa jest o niebo lepsza i może jeszcze lepsza od BMW lub równie dobra.To zaznaczam jedynie moje odczucia.

Ogólnie silnik + skrzynia ciągną jak diabli a wszystkiego dopełnia odpowiednie zawieszenie :)

Palenie,no cóz,mieliśmy różne próby również na sport sharp no i średnia wyszła powyżej 13 w teście ale to chyba przy tej mocy tak być musi,jednak licząc w moim przypadku i porównując z moim SBD to jest (licząc średnio w XT nawet 12l/100) to jest miesięcznie wydatek wwiększy na benzynę o ok. 900 zł :( , to bardzo dużo.

Ale jeśli kogos na to stać i robi niewiele kilometrów miesięcznie to samochód jest naprawdę grzechu warty,niech no tylko jeszcze tylko dołożą wzorem wersji z USA podparcie lędźwiowe i będzie komplet.

 

PS.Biała perła is The Best!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia z jazdy próbnej Foresterem XT zbliżone do tych stacha1111 (przy okazji odpozdrawiam :) )

Auto jest sprężyste , nie przechyla się tak w zakrętach jak poprzednik, a jest równie komfortowe. Charakterystyka pracy duetu skrzynia CVT - silnik turbo bardzo podobna do tego co mam w Outbacku 3.6. Auto przyspiesza dynamicznie ale w środku tego nie czuć. Skrzynia wygładziła trochę narowisty temperament silnika turbo. Zmiany biegów manetkami na kierownicy chyba szybsze niż w klasycznym automacie. Podejrzewam jednak, że potencjalni właściciele po pierwszej fascynacji zaczną używać ich do redukcji aby hamować silnikiem. Przejechałem po Lublinie ponad 30 km w swoim normalnym tempie, średnie spalanie wyszło 12 l. Wydaje mi się, że to jeden z lepszych modeli Forestera wyprodukowanych do tej pory. Dwie drobne wady, które wychwyciłem podczas tej krótkiej przejażdżki to zbyt wysoko zamontowane fotele i pewnego rodzaju zwłoka na samy starcie dynamicznego przyspieszania i to mimo depnięcia w pedał. Ci wszyscy, którzy zdecydowali się na XT będą bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie - odnioslem, po zapowiedziach, wrazenie ze LEDy dookola lamp to wlasnie slynne homologowane swiatla do jazdy dziennej. Dla niektorych wies, dla niektorych super (obwodka wokol glownych lamp, jak przepraszam za wyrazenie w Audi na przyklad). Okazuje sie ze jednak nie. Dzienne to okragle halogeny na dole. A obwodka z LEDow wlacza sie jedynie jako swiatla pozycyjne w odpowiednio ustawionej WAJSZE ( :) ) od swiatel. Czyli w polskich warunkach te LEDy wogole nie beda w zasadzie wykorzystane. Tak mialo byc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Forek ma swiatla dzienne? Wow, faktycznie inzynierowie Subaru zaszaleli ;)

Jeszcze nie czytalem instrukcji ale cos mi sie kojarzy ze widzialem zakladke na wyswietlaczu kompa konfiguracje oswietlenia ... Ale nie wiem ktorego. Mozna w to wejsc na pozycji pierwszej kluczyka - bez odpalenia silnika czyli w platinum bez wcisnietego sprzegla. Moze tam cos mozna ustawic.

 

u nas Xt ek zużycia średnio 9-11 l w mieście ,jazda dosyć dynamiczna oraz jazdy próbne klientów ,paliwko 95 oraz 98

 

Tylko tyle? I to o spalaniu!? Starzejesz sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Forek ma swiatla dzienne? Wow, faktycznie inzynierowie Subaru zaszaleli ;)

Jeszcze nie czytalem instrukcji ale cos mi sie kojarzy ze widzialem zakladke na wyswietlaczu kompa konfiguracje oswietlenia ... Ale nie wiem ktorego. Mozna w to wejsc na pozycji pierwszej kluczyka - bez odpalenia silnika czyli w platinum bez wcisnietego sprzegla. Moze tam cos mozna ustawic.

 

 

I co ja mam teraz zrobic? Leciec do garazu? Czy ogladac mecz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam GO wreszcie w garażu. Odebrałem dziś rano. Przejechałem 100 km, ale o spalaniu nie powiem i już. To jest subarynka i tyle pali jak się jedzie. Gdy mu się dzisiaj przyglądałem, tak z boku ,to rozśmieszyły mnie te małe tarcze hamulców z tyłu. wygladają komicznie w tych dużych kołach. Trzeba będzie sie z tym kryć i dyskretnie odwracać uwagę oglądających go znajomych. A tak na poważnie, mam tylko instrukcję po angielsku i nijak nie mogę sprzęgnąć mojego galaxy z samochodzikiem.Ratunku!!! :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zujki radzę pamiętać o progresywnym docieraniu świeżego silniczka i wymianie oliwy po paru tysiącach, silnik się odwdzięczy.. zużycie paliwka również :)

Oczywiscie. Olej zmienię po powrocie z wakacji. Pieszczę nogą pedał gazu. Obroty max 4000 i to sporadycznie. Inni użytkownicy drogi pomstują pewnie na mnie,ale ja daję radę. Postanowiłem zrobić taki" strajk włoski" i jeżdżę dokładnie z przepisami. 40 to ja 40, 50 to ja 49. Weirzcie mi to bardzo trudne, ale dla mojego autka wszystko...wytrzymam. Po dzisijszej rannej jeżdzie coraz bardziej odczuwam potrzebę posiadania polskiej instrukcji. Na wyświetlaczu na pomarańczowo wyświetla mi się aktualny stan aktywności drugiej poduszki powietrzneji off bez pasażera, on z pasażerem. Dla mnie każda kontrolka podświetlona na pomarańczowo to sygnał że coś nie tak i że trzeba coś z fantem zrobić a tu czort wie o co chodzi. Może można to jakoś wyłączyć, a może tak ma być? Dla mnie, byłego użytkownika Forestera xt 2-ej generacji, ten to rakieta kosmiczna i trochę się gubie.Zaczynam sie czuć jak jakiś leśny dziadek. :wacko:

Edytowane przez Zujki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może można to jakoś wyłączyć, a może tak ma być?

 

Tak ma byc. Jak nikt nie siedzi to poduszka sie nie uzbraja. Jak ktos siedzi to sie uzbraja. Informacja o obydwu faktach jest pomaranczowa... :)

Wyłączyć tych komunikatów nie można? W twoim też cały czas się wyświetla?

 

I co ja mam teraz zrobic? Leciec do garazu? Czy ogladac mecz? ;)

Telewizor do garażu! :D

Edytowane przez Zujki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć tych komunikatów nie można? W twoim też cały czas się wyświetla?
Wprawdzie nadal jestem przyszłym włascicielem nowego Forka, ale musze przyznać, że odpowiedź na to pytanie bardzo mnie interesuje. O Forku 2013 czytałem juz dużo artykułów, testów ;) i zaiteresowała mnie od razu ta kontrolka, która na praktycznie wszystkich zdjeciach (pokazujących deskę rozdzielczą z 'wyświetlaczem wielofunkcyjnym') jest aktywna, sygnalizujac stan aktywny bądź dezaktywację poduszki pasażera. :huh:

Również chciałbym poznać odpowiedź na pytanie, czy ta kontrolka świeci sie zawsze, czy np. jedynie na jakimś konkretnym poziomie menu wyświetlacza, czy np. świeci jedynie przed uruchomieniem kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są tak naprawdę dwie kontrolki (jedna sygnalizuje uzbrojenie poduszki, druga jej dezaktywację) i niestety zawsze świeci jedna z nich. Nie da się tego wyłączyć, ale można się przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można się przyzwyczaić
W takim razie trzeba będzie, zresztą jak już będę go miał to stwierdzę czy (w nocy) mnie to nie denerwuje - a jakby co, to delikatnie zasłonie :P Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem na ulicy we Wro Forka kolor taki jakiś brązowy. Krótko i na temat wygląda mistrzowsko na żywo w ruchu miejskim. :bowdown: :bowdown: :bowdown: Jechałem rowerem i mogłem widzieć z boku na ulicy i mega fura. Między innymi autami wygląda na jeszcze większy niż w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Forester we wszystkich wersjach, dla tych co nie mają czasu iść do salonu żeby pooglądać na żywo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=bqV018BOPGE"]

 

PzDr

zeby jeszcze te ceny w naszych salonach takie byly...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...