Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

@@Boombastic, twojego to juz nikt nie kupi po tym co napisales to jest strasznie złkiepski i nielubiany. krecha

 

Normalnie nie będę mógł zasnąć z tego powodu. A może napiszesz coś jeszcze takiego osobistego? O mnie napisałeś, o moim samochodzie też, to może coś o mojej rodzinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilke mnie nie bylo, a tu sie watek posunal strasznie daleko, jednak chyba na moje pytanie nikt rzeczowo nie odpowiedzial.

szkoda zasmiecac watek personalnymi dyskusjami, bo dalej nie wiem, czego oczekiwac po "starszym" i "nowszym" foresterze.

ale jestem cierpliwy, bo w koncu ktos mial do czynienia z oboma czy obydwoma?

pozdrawiam

rs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Boombastic, komentarz dotyczył twojej wypowiedzi, chyba ze nie wpadłeś na to. Jeśli tak to przepraszam za brak dostosowania wyrażenia

 

Może nie załapałem o co ci chodzi. Masz na myśli silnik podatny na uszkodzenie? Przecież o tym wiadomo od wielu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem stale moze nie forkiem ale gt, wrxem06, obk 3,6, legacy diesel oraz sti'11 i tak jak pisałem - auto jest wypas.

Jedzie jak obk 3.6, nie przechyla sie przesadnie w zakretach a skrzynia jest jeszcze lepsza niz w ta z obk.

 

Zeby ktos w rozsądnej cenie chciał mojego legacy diesla to juz bym forka zamówił. Super auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@romanek05, z radze nowego. Nie ze wzgledu na wyimaginowane slabosci poprzednika. Wszystko sie rozwija i subaru tez. moim zdaniem forek poszedl o spory krok do przodu porównując te modele. Obecnie jezdze dyslem MY10 i pomijajac silnik i zawieszenie sporo sie poprawilo w nowym. Nowe CVT ponoc jest zaje fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Sa tacy co twierdza ze wlaczone swiatla to wzrost spalania.

 

Bo tak jest. Wszystkie włączane odbiorniki elektryczności zwiększają obciążenie alternatora i powodują w efekcie wzrost spalania.

 

PS. Są tacy co twierdzą, że włączona klima zmniejsza spalanie :biglol:

 

 

 

Co do odbiornikow to zgoda, Ale pod jednym warunkiem.

Ja sie zgodze wylaczyc np. swiatla dzienne i moze jeszcze kilka innych rzeczy ale w tym samym czasie kazdy nawiedzony od oszczedzania solennie zrezygnuje z uprawiania seksu. Szybciej taki oddycha i nadmiernie wydziela CO2.

Czy kiedykolwiek jakis baran od oszczedzania benzyny swiatlami policzyl ile mozna by ta metoda zaoszczedzic.

 

Aaa, mozesz tak jakos w liczbach wyrazic zrost spalania w momencie wlaczenia swiatel stopu?

 

Co do drugiego, to kto tak twierdzi? Prosze, konkretnie, kto, kiedy i gdzie?

 

PS. Są tacy co twierdzą, że włączona klima zmniejsza spalanie :biglol:

A sprawdzałeś kiedyś spalanie przy jeździe 100 km/h z otwartymi na oścież szybami - wynik może zaskoczyć ;)

 

Hahahah, nie sprawdzal bo i po co.

Ostatecznie mozna sie kisic, pocic z zamknietymi oknami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opinie.

Teraz zauwazylem ,ze u kilku roznych dealerow ceny sa tak rozne, ze np u jednego "stary" kosztuje tyle samo co u drugiego "nowy", wiec absolutnie macie racje zeby isc w nowego czyli 14stke.

Tak na marginesie dodam,ze mojej kobiecie wcale sie nie podoba ten forek, a zdecydowanie bardziej legacy, ale ja znowu po tym co czytam wiem ,ze sie jej spodoba.

rs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest. Wszystkie włączane odbiorniki elektryczności zwiększają obciążenie alternatora i powodują w efekcie wzrost spalania.

Nawet była dyskusja na poziomie parlamentu EU czy obligatoryjnie wprowadzić w całej EU nakaz jazdy na światłach. Ekolodzy udowadniali że to powoduje zwiększone spalanie i jak narazie wygrali.

 

Apropo parlamentu eurokolchozu i zaroweczek;

http://youtu.be/mcCJ8rTDUc8

 

No wlasnie o to chodzilo. Taki on, jak mowicie Hamerykanski, jak z.............

 

Nieee, kozy to zostaw z daleka ;) Czepnij się jeszcze awatara :) A kraj docelowy liczy się, na przykład względem podpórki lędźwiowej ;)

 

Po primo pierwsze, to kto mowi o czepianiu?

- drugie, to jakie kozy?

- trzecie, krajem docelowym to chyba jest Polska?

;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanek05, Boombastic dobrze gada. A decyzje sam musisz podjac. Chyba ze oczekujesz: "Ja nizej podpisany oswiadczam, ze jak sie Romankowi auto nie spodoba to mu oddam kase. Podpisano Bogus."

Jest na tym forum watek o Forku III gen wiec proponuje wejsc na niego poczytac, porownac sobie z tym co madrzy ludzi pisza na tym watku i moze sie Tobie rozjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znaczy że zimą pali więcej bo nie ma włączonej klimatyzacji? :blink:

 

Nie.

- zima pali wiecej mimo domniemanych oszczednosci z niewlaczanej klimatyzacji.

- latem pali mniej niz zima pomimo wlaczonej klimatyzacji.

 

Ale jesli ktos sie boi klimatyzacji to niech nie wlacza.

 

TyrTyr nie chce mi się grzebać we wcześniejszych postach ale Ty chyba pisałeś o różnicy 0,5l?(może się mylę) ;) więc tak sobie zapytam jaką ty metodę przyjąłeś że twoje pomiary są doskonałe a stacha NIE. Ty w zimie jeździsz dokładnie tymi samymi trasami co w lecie? Tak normalnie w zimie jeżdżę w góry, a w lato nad morze, więc może mi więcej palić w zimie, bo podpórkę ;)

 

Ja nie pisalem ile, bo uwazam ze pisanie 0.5 czy 0.2 jest bez sensu.

Ja natomiast wiem ze latem pomimo bardzo czesto (prawie zawsze) wlaczonej klimatyzacji mam mniejsze spalanie niz zima.

Moja metoda pomiarowa/twierdzenie opiera sie na nieporownywalnie wiekszej niz kolegi stacha, probce statystycznej.

I ze wzgledu na ta niebotycznie wieksza ilosc danych jest lepsza. Nie nazywal bym jej doskonala bo to przesada.

Patrzysz na wykres spalania z okresu 24 miesiace i naukowcem byc nie trzeba by zauwazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh,TyrTyr a myślałem że słowo autostrada wiele wyjaśni.No ale dobra mogłeś tamtędy nie jechać,to najprostsza,najbardziej płaska i jedna z najnowszych autostrad w Europie.jechchaliśmy tamtędy już cztery razy,w te i nazad,fajnie się jedzie tylko trzeba uważać żeby nie zasnąć -_-

jazda póznym popołudniem,nalewałem do pierwszego odbicia.Prędnkość wiatru?-NIE WIEM :mellow: :mellow: ;)

 

Rozumiem że nadal twierdzisz że klimatyzacja zmniejsza spalanie,OK niech Ci tak będzie;niech też będzie że źle wykonywałem pomiary,tylko proszę już mi nie zadawaj więcej pytań w tym temacie bo przez grzecznośc czuję się zobligowany do odpowiedzi a mi sie już nie chce :(

 

 

Jak Ci sie nie bedzie chcialo nie odpowiadaj, nie ma sprawy, ale.

 

Owszem, jak postawisz samochod na rolkach i wlaczysz klimatyzacje to spalanie wzrosnie. Zwlaszcza na poczatku......

 

Jednak jesli porownamy zime kiedy nie jedziesz na klimatyzacji i lato z klimatyzacja to bedzie odwrotnie.

I dlatego twierdze ze z klimatyzacja pali mniej.

 

Jesli idzie o wspomiana autostrade to istotnie wspinaczek tam nie ma, ale znowu ale....

Powiedzmy tak dla przykladu kawalek przed Szekesfehervar mamy 104.8m (przy drodze 7) a juz dalej przy drodze 63 jest 127m.

Troche dalej robi sie 150m, przy Bataonie 158m - 188m

Wydaje sie plasko, a tak naprawde mamy prawie 100m roznicy wzniesien.

Przepraszam, mam laboratoryjne skrzywienie i poprostu nie wierze w mozliwosc pomiaru z dokladnoscia ~ 2% tak na pistolet i "slip".

 

wow,sprawdziłeś trasę z poziomicami,teraz to naprawde jestem pod wrażeniem :o

 

Tak czy inaczej jazda tą autostradą sprawia wrażnie stołu,jedynie wjazd do Budapesztu z zachodu jest pod górę,jesli dobrze pamiętam ,potem już tylko po płaskim,to dobre miejsce do robienia doświadczeń z nudów :P

pomijając więcej czy mniej pali i tak nie wyłączę w razie potrzeby :D

 

 

Heheheh, nie. Ale wiem od drogowcow ze nie ma czegos takiego jak naprawde plaska droga.

Wiem tez juz z doswiadczenia ze 20m roznicy na odcinku 5km wzasadzie nie widac.

I znowu od ludzi od autostrad wiem ze takich wzniesien sie nie niweluje bo sie nie oplaca.

 

Aaaaa, bo zapomnialem.

W czasie wizyty w salonie ktorej celem bylo pomacanie i "ujechanie" nowego Forstera (ma byc o Foresterze nie)

na wstepie powiedzialem panu sprzedawcy by na mnie nie liczyl, ja mam jeszcze dwa lata splat wiec nie wczesniej jak za dwa lata bede klientem.

Pan na to,

- o to dobrze, bedziemy wtedy mieli nowego Outbacka

 

Jednak jesli porownamy zime kiedy nie jedziesz na klimatyzacji i lato z klimatyzacja to bedzie odwrotnie. I dlatego twierdze ze z klimatyzacja pali mniej.
Przepraszam, mam laboratoryjne skrzywienie i poprostu nie wierze w mozliwosc pomiaru z dokladnoscia ~ 2% tak na pistolet i "slip".

Jak na tak skrupulatną osobę, dziwi mnie zupełne ignorowanie warunków atmosferycznych przy pomiarze spalania. Wnioskowanie jest też lekko naciągane - bo warunki zupełnie różne dla obu pomiarów.

 

Przepraszam u kogo Cie dziwi? Kto nie uwzglednia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie pisalem ile, bo uwazam ze pisanie 0.5 czy 0.2 jest bez sensu.

Ja natomiast wiem ze latem pomimo bardzo czesto (prawie zawsze) wlaczonej klimatyzacji mam mniejsze spalanie niz zima.

Moja metoda pomiarowa/twierdzenie opiera sie na nieporownywalnie wiekszej niz kolegi stacha, probce statystycznej.

I ze wzgledu na ta niebotycznie wieksza ilosc danych jest lepsza.

 

Trzeba było od razu pisać że kolega poprostu to wie i "szlus" jak mawiała moja ś.p. Babcia Stacha(nomen omen ;) )

 

Poprosimy kolegę o źródła danych do próbek statystycznych odnośnie spalania "z" lub "bez" klimy,albo od razu link do doktoratu dla tej jakże śmiałej i nowatorskiej Teorii :biglol:

 

Celem zmniejszenia spalania proponuję obligatoryjne włączanie klimatyzacji w każdym seryjnie produkowanym samochodzie niezależnie od pory roku :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisalem ile, bo uwazam ze pisanie 0.5 czy 0.2 jest bez sensu.

Ja natomiast wiem ze latem pomimo bardzo czesto (prawie zawsze) wlaczonej klimatyzacji mam mniejsze spalanie niz zima.

Moja metoda pomiarowa/twierdzenie opiera sie na nieporownywalnie wiekszej niz kolegi stacha, probce statystycznej.

I ze wzgledu na ta niebotycznie wieksza ilosc danych jest lepsza.

 

Trzeba było od razu pisać że kolega poprostu to wie i "szlus" jak mawiała moja ś.p. Babcia Stacha(nomen omen ;) )

 

Poprosimy kolegę o źródła danych do próbek statystycznych odnośnie spalania "z" lub "bez" klimy,albo od razu link do doktoratu dla tej jakże śmiałej i nowatorskiej Teorii :biglol:

 

Celem zmniejszenia spalania proponuję obligatoryjne włączanie klimatyzacji w każdym seryjnie produkowanym samochodzie niezależnie od pory roku :yahoo:

 

No i tymi argumentami udowodniles bardzo wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisalem ile, bo uwazam ze pisanie 0.5 czy 0.2 jest bez sensu.

Ja natomiast wiem ze latem pomimo bardzo czesto (prawie zawsze) wlaczonej klimatyzacji mam mniejsze spalanie niz zima.

Moja metoda pomiarowa/twierdzenie opiera sie na nieporownywalnie wiekszej niz kolegi stacha, probce statystycznej.

I ze wzgledu na ta niebotycznie wieksza ilosc danych jest lepsza.

 

Trzeba było od razu pisać że kolega poprostu to wie i "szlus" jak mawiała moja ś.p. Babcia Stacha(nomen omen ;) )

 

Poprosimy kolegę o źródła danych do próbek statystycznych odnośnie spalania "z" lub "bez" klimy,albo od razu link do doktoratu dla tej jakże śmiałej i nowatorskiej Teorii :biglol:

 

Celem zmniejszenia spalania proponuję obligatoryjne włączanie klimatyzacji w każdym seryjnie produkowanym samochodzie niezależnie od pory roku :yahoo:

 

No i tymi argumentami udowodniles bardzo wiele.

 

I tutaj muszę się zgodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem zmniejszenia spalania proponuję obligatoryjne włączanie klimatyzacji w każdym seryjnie produkowanym samochodzie niezależnie od pory roku :yahoo:

 

Nie wiesz, że to właśnie ze względów ekologicznych wzrosła znacznie liczba aut wyposażonych w klimę? Włączasz chłodzenie-zmniejszasz spalanie-produkujesz mniej spalin i w efekcie efekt cieplarniany jest redukowany.

 

Podsumowując: włączenie klimy ochładza klimat :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dam pozywke sceptykom ale jak wszystko to wszystko o nowym forku: dzisiaj wgrano do naszego forasa update oprogramowania TCM. Ponoc jest to zalecenie dla wszystkich serwisow, z tego co zrozumialem.

powiedzieli Ci co nowe oprogramowanie dokladnie zmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dam pozywke sceptykom ale jak wszystko to wszystko o nowym forku: dzisiaj wgrano do naszego forasa update oprogramowania TCM. Ponoc jest to zalecenie dla wszystkich serwisow, z tego co zrozumialem.

TCM - to jest "transmission control module" czy cos innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dam pozywke sceptykom ale jak wszystko to wszystko o nowym forku: dzisiaj wgrano do naszego forasa update oprogramowania TCM. Ponoc jest to zalecenie dla wszystkich serwisow, z tego co zrozumialem.

powiedzieli Ci co nowe oprogramowanie dokladnie zmienia ?

 

Nie pytałem bo wiem o co chodzi: to nieszczęsne ruszanie do tyłu przy zaparciu. A czy coś jeszcze to nie zauważyłem podczas jazdy. Dyrekcja na pewno zna szczegóły zmian.

 

 

 

Teraz dam pozywke sceptykom ale jak wszystko to wszystko o nowym forku: dzisiaj wgrano do naszego forasa update oprogramowania TCM. Ponoc jest to zalecenie dla wszystkich serwisow, z tego co zrozumialem.

TCM - to jest "transmission control module" czy cos innego?

 

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zima pali wiecej mimo domniemanych oszczednosci z niewlaczanej klimatyzacji. - latem pali mniej niz zima pomimo wlaczonej klimatyzacji.

Serio próbuję nadążyć za logiką, ale nie udaje mi się.

- zima pali wiecej
,
- latem pali mniej
,

To dwa argumenty czy jeden sparafrazowany?

Porównywanie spalania zimą i latem z i bez klimy wymaga chyba "grubszych" obliczeń ze względu na różne warunki, które należy wziąć pod uwagę - jeśli oczywiście celem jest zbadanie wpływu klimatyzacji na spalanie. Czy nie lepiej porównać w tych samych warunkach (latem) z i bez klimy? Ta sama trasa, ta sama pogoda/temp, raz z klimą, raz bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...