Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Cala trasa Poznan-Berlin-Poznan 11,2 l/100 km. 2.0XT. Srednia 120 km/h, max 200 km/h, min 80 km/h. Predkosc utrzymywana najdluzej okolo 160 km/h.

 

P.S. Przepraszam za te w/w bzdury. Acha, wiatr mam w d.... bo jadlem kebaba ;)

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rumunii jeździliśmy bardzo przepisowo i wyniki spalania pozytywnie powalały ale widzę, że przy normalnej Subarowej jeździe też jest wyjątkowo oszczędnie. :rolleyes: Ciekawe czy da się ten silnik zasadzić do starej budy :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to istotne ale załączam zdjęcia z wyświetlaczy. Należy odjąć od stanu kilometrów około 40 km jazdy po Poznaniu jeszcze przed wyjazdem w trasę. W drodze powrotnej dotankowano paliwo Vervę (98).

 

P.S. Klima była włączona na 20 stopni ;)

post-3946-0-91151500-1368685230_thumb.jpg

post-3946-0-20695600-1368685238_thumb.jpg

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to istotne ale załączam zdjęcia z wyświetlaczy. Należy odjąć od stanu kilometrów około 40 km jazdy po Poznaniu jeszcze przed wyjazdem w trasę. W drodze powrotnej dotankowano paliwo Vervę (98).

 

P.S. Klima była włączona na 20 stopni ;)

 

i wszystko jasne!

 

Izotom zastosował sprytny acz prosty sposób obniżenia spalania - włączył klimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim tempem około 500 km. Jadąc z Rumuni przez Węgry i Słowację około 600 km. Jadąc do Krakowa z Poznania zasięg wychodził 650 km ale tzw. normalnymi drogami po Polsce nie jechaliśmy jeszcze. Najlepszym testem jest jazda nad morze np. do Kołobrzegu. Miasto wychodzi też około 500 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te bzdury wypisywane o spalaniu z AC i bez i aż mi się nóż w kieszeni otwiera.

W dupie mam czy ktoś się obrazi i czy dostane pasek, ale jako osoba która z "motoryzacja" ma do czynienia na codzień i myślę że o przyzwoitej "kulturze technicznej" napiszę wprost:

TyrTyr jeżeli uważasz i próbujesz udowadniać że w jakimkolwiek aucie działąjąca klimatyzacja nie zwiększa zużycia paliwa to masz nierówno pod sufitem - to urządzenie pobiera moc z silnika, więc defacto pobiera paliwo. Jeżeli w Twoich autach spalanie spada - to zrobili cie w chuja w salonie i zamontowali zamiast kompresora klimy perpetum-mobile.

Koniec i kropka tematu AC i spalania :th_dash:

 

Ps. Poprosze pasek.

 

To taka mala prowokacja? Czy widok pompy tak mocno na wyobraznie zadzialal?

 

Przez uprzejmosc nie zapytam w co,kto i kiedy cie zrobil. I kiedy tez nie.

 

Jesli idzie zas o perpetuum moble to zobacz co sprzedaje firma Junkers. Piece gazowe o sprawnosci nawet do 109%....... im pewnie wierzysz.....

 

Zdrowia zycze, zdrowia.

 

TyrTyr jeżeli uważasz i próbujesz udowadniać że w jakimkolwiek aucie działąjąca klimatyzacja nie zwiększa zużycia paliwa to masz nierówno pod sufitem - to urządzenie pobiera moc z silnika, więc defacto pobiera paliwo. Jeżeli w Twoich autach spalanie spada - to zrobili cie w chuja w salonie i zamontowali zamiast kompresora klimy perpetum-mobile.

Koniec i kropka tematu AC i spalania :th_dash:

 

Zgadzam się z przedmówcą w pełnej rozciągłości, fizyki się nie oszuka. W subaru mimo że jeżdże od 6lat nie potrafię powiedzieć ile wynosi różnica z / bez klimy. Ale tydzień temu miałem z wypożyczalni seata leona i tam było cwanie pokazane spalanie chwilowe, tj w momencie zatrzymania się przełączało się z trybu l/100km w tryb l/h. Zacząłem się tym bawić i z tego co pamiętam bez klimy ok 0.7l/h a z klimą 1.3l/h. Samo włączenie dmuchawy na maxa powodowało wzrost o ok 0.1l/h.

 

Fizyki nie, ale kogos kto ma nawet klopoty z czytaniem pewnie tak.

Proponuje zrobic sobie zapiski ze spalania zima bez klimatyzacji i latem z klimatyzacja, no i oczywiscie porownac wyniki.

Pobawic sie wspomnianym cwanym wskazniczkiem przy starcie od -10C i to samo start z klimatyzacja od + 30C.

A potem spokojnie pod stolik i odszczekac to i owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Wam powiem.... a nic nie powiem, bo od kilkunastu stron już nie czytam tego wątku. Takiego spamu i syfu dawno tu nie było...

 

Pewna persona co pół roku temu bronił własną piersią nowych Subaru, udowadniał jakie to one wspaniałe i lepsze od Audi, teraz twierdzi zupełnie inaczej. Mam wrażenie, że wg Niego jedynym najlepszym Subaru jest OBK BD i to jeszcze o konkretnym przebiegu i roczniku.

 

Nowy Forester jest jaki jest, nikt tego nie zmieni. Ktoś chce to go kupi, a jak nie to kupi BMW. Zresztą jak gdzieś, ktoś napisał - Forester NIE JEST konkurencją dla X3, Q5 itd. Forek jest konkurentem dla CR-V, Rav4, Sportage itd. A z nimi moim zdaniem spokojnie wygrywa.

 

Jeszcze gdzieś czytałem o ilości XV na drodze - mieszkam w Toruniu, coprawda nie mamy salonu i serwisu Subaru (najbliższy około 35 km od Torunia) i widziałem 2 XV.

 

Pozdrawiam, Janek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, TyrTyr, wracając do Nowego Forestera ;) to rzeczywista sprawność pieców kondensacyjnych nie jest większa od dziewięćdziesięciu kilku%. 109% to wynik liczenia jej według schematu dla tradycyjnych pieców, które nie kondensowały wody ze spalin. A z tą klimą, to generalnie gimnazjalny dylemat czy otwarta lodówka podłączona do prądu chłodzi czy grzeje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli idzie zas o perpetuum moble to zobacz co sprzedaje firma Junkers. Piece gazowe o sprawnosci nawet do 109%....... im pewnie wierzysz.....

 

Poczytaj najpierw trochę o sposobie liczenia sprawności w takich piecach. To dotyczy pieców kondensacyjnych i wcale niekoniecznie f-my Bosch (Junkers). I daj spokój już z tym perpetum mobile, klimą itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie szkoda nerwów. TyrTyr wie wszystko najlepiej i ten typ tak ma. On zaśmieca już 2 wątek!!!!! Koleś G...o wie ale wypisuje te pierdoły i pewnie się z nas śmieje że jesteśmy takie głąby że mu odpowiadamy. Ja daje mu ignora i mam prośbę o niecytowanie jego głupot bo nie chcę tego oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapadła cisza... No to może zostawmy na razie problemy klimatyczne :). Mam pytanie do szacownego grona (jako nowicjusz marki) ,czy rzuciliście okiem na akcesoria do FMy13? Akcesoria to rzecz gustu i pieniędzy ,wiadomo, ale z własnego doświadczenia (i własnych preferencji) co byście mi polecili drodzy przyjaciele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcesoria to rzecz gustu i pieniędzy ,wiadomo, ale z własnego doświadczenia (i własnych preferencji) co byście mi polecili
Co do akcesoriów to narazie troszkę ich mało. Odwiedzałem japońską strone subaru i jest ich dużo wiecej. Mam nadzieję że oferta się poszerzy, toć Forek IV jest dopiero 2 miesiące na rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkow jest więcej, tylko na stronie subaru nie ma pdf z nimi :) mogę wysłać pdf jak coś -> PW

Ja wzialem matę do bagażnika i listwe ochrona zderzaka (ta od bagażnika).

 

 

EDIT: pdf jednak już jest: http://subaru.pl/docs/accessories/13MY_FORESTER_Acc_SUBGEN_130215%20final.pdf

Edytowane przez Slizer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...