Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód z zimą pali więcej: dużo energii idzie na rozgrzanie silnika (woda, olej, korpus silnika, skrzynia biegów itp) i na podtrzymanie tego ciepła.

Latem pali mniej, nawet z włączoną klimą.

 

No i są jeszcze różne metody regulacji obciążeń silnika przy włączonej klimie: albo pozostaje taka sama dawka mieszanki i wtedy odczuwamy spadek mocy - mój bug tak ma; lub rośnie dawka paliwa bez wpływu na moc jaką dysponujemy - to współczesne auta. Jest to nie co bardziej skomplikowane bo np. praca klimy kojarzona jest z ładowaniem akumulatora itp. Wszystko po to aby obniżyć zużycie paliwa i podnieść komfort jazdy.

 

W silnikach dieslowskich jest to mniej zauważalne, w benzynowych bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Laboratorium i co za naukowcy :o Mi to pod gorke pali mniej jak z gorki ale z wlaczona klima ale na z 98 Oktan a z gorki na 95 Oktan. Pomimo to pod gorke jast mi ciezej bo drozej ale jednoczesnie lzej bo mniej dziegow w kieszeni. I badz tu madry :) jak jezdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te czasy kiedy spalanie było nieistotną zmienną :P Paliwo teraz tańsze niż cukier i woda (Perrier) więc nic tylko lać, upalać, cieszyć się jazdą... ale Ci w nowych Forkach jednak ekonomiczniejszą ;)@Izotom może w weekend wpadnę na chwile na dłuższą prezentacje Perły? B):drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry wszystkim.

jestem na forum od bardzo dawna ale to mój pierwszy post. od dawna bo w 2006 mój ojciec za moją namową (choruję na tą markę ale nie mam żadnej subaryny- jeszcze kiedyś będzie GT Type-R lub P1) kupił Forestera II 2.0 158KM.

od tej pory czasem przeglądam to forum. dawno tu nie byłem ale ostatnio znów zaglądnąłem bo....

... trzeba było sprzedać Subaru. i pojawił się problem z zakupem następcy - problem w sensie co kupić?

 

No i jest. wczoraj zamówiony. biały XT...... już nie mogę sie doczekać.

 

Przeczytałem cały wątek i jestem zdziwiony trochę. utyskiwaniem..... z racji że powożę Clio SPORT quasi rajdówką

jestem na innym forum i tam faktycznie dużo marudzenia troli itp. sądziłem, ze tu jest inaczej ale...\

a nieważne.

 

dla mnie brak ramek i "kurnika" też jest zaskoczeniem i ja tego nie popieram. podobnie rozmiar auta i generalnie całe wzornictwo Subaru,

promowane od jakiegoś czasu - Forester jak RAV4 czy Impreza niczym Lanos.

ale to chyba wyznacznik naszych czasów. dużo osób narzeka ale wg mnie taki kierunek jezt niezbędny, zeby mieć (zdobyć) klientów

i nie doprowadzić np do kupienia marki przez Chinczyków....

 

dlatego nie podobają i się te zmiany, ale przymykam na nie oko, bo to wciąż jest Subaru.... trochę inne ale zawsze.

SAWD, 240KM i CVT jest OK (nie znoszę automatów ale już czekam na te manetki, żeby pośmigać jak w RBR.....).

 

bardzo podoba mi się post kolegi Zahuś. w pełni się zgadzam.

 

teraz tylko czekać na wrzesień i jazda na śiwatła killować astry, beemki, autobusy i Żuki jadące na Ostrołękę....

 

pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez pierre_dolin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisalem ile, bo uwazam ze pisanie 0.5 czy 0.2 jest bez sensu.

Ja natomiast wiem ze latem pomimo bardzo czesto (prawie zawsze) wlaczonej klimatyzacji mam mniejsze spalanie niz zima.

Moja metoda pomiarowa/twierdzenie opiera sie na nieporownywalnie wiekszej niz kolegi stacha, probce statystycznej.

I ze wzgledu na ta niebotycznie wieksza ilosc danych jest lepsza.

 

Trzeba było od razu pisać że kolega poprostu to wie i "szlus" jak mawiała moja ś.p. Babcia Stacha(nomen omen ;) )

 

 

 

Podobno wiedza jest w cenie, ale to podobno... tu widze ze wiedza jest :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zima pali wiecej mimo domniemanych oszczednosci z niewlaczanej klimatyzacji. - latem pali mniej niz zima pomimo wlaczonej klimatyzacji.

Serio próbuję nadążyć za logiką, ale nie udaje mi się.

- zima pali wiecej
,
- latem pali mniej
,

To dwa argumenty czy jeden sparafrazowany?

 

- Albo zgadnij, albo interpretuj tak jak Ci wygodniej w danym momencie. Wolny czlowiek w wolnym kraju.

- Czy ta sama trasa = autostrada? (przepraszam juz udowodnilem ze nie, glupio pytam) Jak zamierzasz zapewnic te sama same warunki, skoro nawet pomiar paliwa chcesz/chcecie opierac na "odbiciu pistoletu"?

Zastanowil sie ktos ze aby zapewnic te same warunki (jeden z kolegow zauwazyl) trzeba by jechac w upal z zamknietymi oknami.

Test moze sie nie udac bo kierowca wykituje z (a moze od) udaru cieplnego....... i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wiedza jest w cenie, ale to podobno... tu widze ze wiedza jest :yahoo:

Wiedza może jest ale nie własne ego i widzimisię ;) Parę osób przytaczało argumenty, poparte jakimiś doświadczaniami, ale TyrTyr wie i koniec. Z TyrTyrem się nie dyskutuje tylko przytakuje. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wiedza jest w cenie, ale to podobno... tu widze ze wiedza jest :yahoo:

Wiedza może jest ale nie własne ego i widzimisię ;) Parę osób przytaczało argumenty, poparte jakimiś doświadczaniami, ale TyrTyr wie i koniec. Z TyrTyrem się nie dyskutuje tylko przytakuje. :biglol:

Pozwole sobie zauwazyc ze malo uwaznie czytasz.

Jedyne przytoczone argumenty, ze strony zwolenikow wiekszego spalania z AC, to bardzo watpliwej jakosci (udowodnilem dlaczego) pomiar kolegi stacha na autostradzie.

Ja natomiast pisalem, czego jestes laskaw nie zauwazac, o wnioskach wyciagnietych ze skrupulatnych zapiskow tankowan i przebiegow.

Np. w Pasacie TDI 16 lat, w Outbacku od sierpnia 2010.

Jesli dla Ciebie to jest ego i widzimisię to naprawde nie ma po co i o czym rozmawiac.

 

Niech wiec zostanie ze wam pali wiecej mnie mniej..

Mnie ostatnio nie interesuje ile pali bo;

:P

imag0267n.th.jpg

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najswiezsze dane: autostrada Poznan - Berlin (Szenefeld) srednia 110 km/h, maksymalna 180 km/h, minimum 80 km/h. Spalanie 11,8 l/100 km.

a masz 2.0i czy 2.0XT? (wypadaloby podac model auta pod awatarem czy w podpisie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te bzdury wypisywane o spalaniu z AC i bez i aż mi się nóż w kieszeni otwiera.

W dupie mam czy ktoś się obrazi i czy dostane pasek, ale jako osoba która z "motoryzacja" ma do czynienia na codzień i myślę że o przyzwoitej "kulturze technicznej" napiszę wprost:

TyrTyr jeżeli uważasz i próbujesz udowadniać że w jakimkolwiek aucie działąjąca klimatyzacja nie zwiększa zużycia paliwa to masz nierówno pod sufitem - to urządzenie pobiera moc z silnika, więc defacto pobiera paliwo. Jeżeli w Twoich autach spalanie spada - to zrobili cie w chuja w salonie i zamontowali zamiast kompresora klimy perpetum-mobile.

Koniec i kropka tematu AC i spalania :th_dash:

 

Ps. Poprosze pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te bzdury wypisywane o spalaniu z AC i bez i aż mi się nóż w kieszeni otwiera.

W dupie mam czy ktoś się obrazi i czy dostane pasek, ale jako osoba która z "motoryzacja" ma do czynienia na codzień i myślę że o przyzwoitej "kulturze technicznej" napiszę wprost:

TyrTyr jeżeli uważasz i próbujesz udowadniać że w jakimkolwiek aucie działąjąca klimatyzacja nie zwiększa zużycia paliwa to masz nierówno pod sufitem - to urządzenie pobiera moc z silnika, więc defacto pobiera paliwo. Jeżeli w Twoich autach spalanie spada - to zrobili cie w chuja w salonie i zamontowali zamiast kompresora klimy perpetum-mobile.

Koniec i kropka tematu AC i spalania :th_dash:

 

Ps. Poprosze pasek.

 

Prosze

post-8274-0-97946000-1368648568_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr jeżeli uważasz i próbujesz udowadniać że w jakimkolwiek aucie działąjąca klimatyzacja nie zwiększa zużycia paliwa to masz nierówno pod sufitem - to urządzenie pobiera moc z silnika, więc defacto pobiera paliwo. Jeżeli w Twoich autach spalanie spada - to zrobili cie w chuja w salonie i zamontowali zamiast kompresora klimy perpetum-mobile.

Koniec i kropka tematu AC i spalania :th_dash:

 

Zgadzam się z przedmówcą w pełnej rozciągłości, fizyki się nie oszuka. W subaru mimo że jeżdże od 6lat nie potrafię powiedzieć ile wynosi różnica z / bez klimy. Ale tydzień temu miałem z wypożyczalni seata leona i tam było cwanie pokazane spalanie chwilowe, tj w momencie zatrzymania się przełączało się z trybu l/100km w tryb l/h. Zacząłem się tym bawić i z tego co pamiętam bez klimy ok 0.7l/h a z klimą 1.3l/h. Samo włączenie dmuchawy na maxa powodowało wzrost o ok 0.1l/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...