Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

tyle, że kolega nie używa w ogóle zakresu powyżej 3k rpm :) a potrzebuje auto którym da się wyjechać z wioski

Obstawiam spalenie w okolicy 8 -10 L

A to dlatego że z czasem kolega pewnie zakres o którym obecnie nie myśli zacznie być wykorzystywany  ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałem się Was poradzić o możliwe przyczyny złej pracy na LPG, zanim udam się do mechanika. Ale może po kolei. Forek 2,5XT z 2005 roku, instalacja BRC SC24, ma 3,5 roku i przebieg 70 tyś, serwisowana co roku, regulacja zaworów 12 tyś km temu.. Od kilku miesięcy mam nasilający się problem z przełączaniem z LPG na PB przy obrotach rzędu 3500-4000, czasem też na niższych, przy gwałtownym przyspieszaniu, redukcji. Przełączeniu często towarzyszy mocne szarpnięcie. Filtry zmieniłem dziś, ale efektu nie przyniosło to żadnego. Poradźcie mi coś tak bym wiedział jak rozmawiać ze specem. Dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety konieczna jest wizyta i gazownika, który musi, po podłączeniu się do sterownika gazowego, określić jaka jest przyczyna awarii. Przyczyn może być bardzo wiele.

Swoim sumptem możesz sprawdzić działanie cewek elektrozaworów, ewentualnie możesz sprawdzić stan trzpieni tych elektrozaworów. Pozostałe przyczyny są już trudniejsze do wykrycia i konieczne jest do tego wizualizacja parametrów pracy sterownika LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałem się Was poradzić o możliwe przyczyny złej pracy na LPG, zanim udam się do mechanika. Ale może po kolei. Forek 2,5XT z 2005 roku, instalacja BRC SC24, ma 3,5 roku i przebieg 70 tyś, serwisowana co roku, regulacja zaworów 12 tyś km temu.. Od kilku miesięcy mam nasilający się problem z przełączaniem z LPG na PB przy obrotach rzędu 3500-4000, czasem też na niższych, przy gwałtownym przyspieszaniu, redukcji. Przełączeniu często towarzyszy mocne szarpnięcie. Filtry zmieniłem dziś, ale efektu nie przyniosło to żadnego. Poradźcie mi coś tak bym wiedział jak rozmawiać ze specem. Dzięki. Pozdrawiam.

Spróbuj też zatankować gaz na innej stacji, miałem raz takie objawy jak piszesz po zatankowaniu marnego Lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent FXT 2.0 Gaz od 1kkm. Lekko poszarpuje na każdym biegu w okolicach 1.5-2 tyś obr., potem już ok. ciągnie równo.  Dwa razy zaświecił się CEL ( skład mieszanki) przy jeździe na równych obrotach (około 2tyś obr). Na PB wszystko jest OK. Sonda do wymiany , czy mapa LPG wymaga korekty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w takim samym aucie (tylko AT) CEL zapalił się po zatankowaniu wyjątkowo podłego gazu. Potem zapalał się coraz rzadziej, a po przejechaniu 3-4tyś km od tamtego tankowania przestał się wyświetlać błąd (też uboga mieszanka to była). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj też zatankować gaz na innej stacji, miałem raz takie objawy jak piszesz po zatankowaniu marnego Lpg.

Nie ma tak, że tankuję na jednej stacji ale zawsze staram się na tych pewnych 

Edytowane przez yarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też CEL się zapalił. Wyjeździłem gaz, zrobiłem około 50 km na PB, podjechałem i zatankowałem LPG i BP do pełna i jak zapaliłem auto, CEL przestał się sam świecić. Na wszelki wypadek podjechałem do gazownika i potrzebna była mała korekta mapy. Na razie auto jeździe bez choinki na desce. Ale zdziwiło mnie tylko samoczynne wyłączenie się kontrolki, myślałem że trzeba ją będzie usunąc przez kompa, a tu sama przestała swiecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Zatankowanie gorszego gazu wymaga interwencji gazownika w mapę? W każdej instalce tak jest?

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Zatankowanie gorszego gazu wymaga interwencji gazownika w mapę? W każdej instalce tak jest?

A tego to nie wiem. Wiem że u mnie auto jeździło dobrze. Nie wiem czy jest to do końca wina samego gazu, gdyż ja tankuje tylko na Orlenie i na BP i pierwszy raz , a już zrobilem na moim ponad 100 tys, miałem taką sytuację. Być może gorszy gaz powoduje rozstrojenie komputera i mapy , co w konsekwencji będzie skutkowało koniecznością wizyty u gazownika. Ale są to tylko moje dewagacje.

Jako , specjalista, powinien coś w tym temacie powiedzieć, pod warunkiem że będzie chciał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Zatankowanie gorszego gazu wymaga interwencji gazownika w mapę? W każdej instalce tak jest?

Wiele zależy jak zły jest zatankowany gaz. W wielu przypadkach urządzenie sterujące pracą silnika na Pb jest w stanie sobie poradzić z korektę  składu mieszanki. Ale jeżeli instalacja gazowa została wyregulowana na granicy współczynnika adaptacji (LTFT) to gorszy gaz może doprowadzić do zapalenia się kontrolki CEL (w OBD nazywamy ją MIL), czego wynikiem jest właśnie przekroczenie granicy adaptacji.

Nie mniej jednak dla bezpieczeństwa własnego samochodu po zapaleniu kontrolki MIL powinno się skontrolować parametry pracy obu sterowników tzn LPG i Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem się szczęsliwym posiadaczem Subaru Forestera II 2,0X 125KM z 2005r., Forek sprowadzony z Niemiec ma założoną holenderska instalację LPG TeleflexGFI dedykowaną do Subaru. Poszukuję firmy w centralnej Polsc.  która serwisuje te instalacje i sprzedaje do nich osprzęt ( filtry ). Mam znajomego, który serwisuje instalacje gazowe ale nie ma programu do TeleflexGFI. Może ktoś wie gdzie można zdobuć oprogramowanie do tej instalacji? Czy ktoś z Was ma Forka z tą instalacją ? Będę wdzięczny za pomoc i opinie o tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem się szczęsliwym posiadaczem Subaru Forestera II 2,0X 125KM z 2005r., Forek sprowadzony z Niemiec ma założoną holenderska instalację LPG TeleflexGFI dedykowaną do Subaru. Poszukuję firmy w centralnej Polsc.  która serwisuje te instalacje i sprzedaje do nich osprzęt ( filtry ). Mam znajomego, który serwisuje instalacje gazowe ale nie ma programu do TeleflexGFI. Może ktoś wie gdzie można zdobuć oprogramowanie do tej instalacji? Czy ktoś z Was ma Forka z tą instalacją ? Będę wdzięczny za pomoc i opinie o tej instalacji.

 Koltec/Necam i Teleflex to ta sama firma szukaj w tym kierunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy tankujecie ten zły gaz bo jeżdże na lpg już kilka lat i jakoś mi się nie udało go spotkać a purystą paliwowym nie jestem i nie przebieram w stacjach paliw , zaryzykuję nawet stwierdzenie że częściej tankuję tam gdzie taniej , za to często słyszę że tu i ówdzie gaz do bani :huh: , nie wiem , może po prostu mam szczęście póki co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Koltec/Necam i Teleflex to ta sama firma

 

Niestety nie do końca to precyzyjna wypowiedź. Owszem firmę Necam przejęłą firma GFI, ale to zupełnie inne instalacje: inne sterowniki, inne wtryskiwacze i inne wiązki elektryczne łącznie z przełącznikiem. Do diagnozowania instalacji GFI można użyć z powodzeniem interfejsu od AG SGI II. Części takie jak filtry, wtryski, sterowniki, reduktory można kupić na www.kuk.biz.pl Pozdrawiam :)

Edytowane przez kubiec1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróciłeś uwagę na różnice dystansu jaki przejeżdżasz na gazie z różnych stacji? To najprostszy sposób weryfikacji jakości paliwa. Mnie już się zdarzyło przejechać "nad zwyczaj mało" na jednym zbiorniku gazu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróciłeś uwagę na różnice dystansu jaki przejeżdżasz na gazie z różnych stacji? To najprostszy sposób weryfikacji jakości paliwa. Mnie już się zdarzyło przejechać "nad zwyczaj mało" na jednym zbiorniku gazu. :)

Dokładnie . Różnice 50km na niby takiej samej jakości i ilości gazu skąd się biorą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...