Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

 

System ponoć sprawdza szczelność i prawidłowość  działania.

Dlatego   chyba  przez prawie  1minutę   działa  na PB.

Nie  jest  to problemem... Oczekuję, że  instalacja  będzie   najlepsza  z  dostępnych  obecnie  na rynku.

A co to za cud instalacja. Może coś bliżej Koledzy, bo tak jakoś jak w konspiracji. 

 

To jest instalacja V generacji Vialle

Tu jest opis :  http://www.vitay.pl/AutoSwiat/Artykul,Wtrysk-gazu-za-pol-ceny,9624,1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś  odebrałem auto z V generacją   faza ciekła.

Pierwsze  wrażenia:  słychać  pompę  z bagażnika.

Pompa  zagłusza  ciszę  jaka  panuje  w  H6  kiedy  wyłączymy radio  na postoju.

Do 60 km/h  słychać  pompę  powyżej 80km/h   juz nie.

Zamawiam  matę  wygłuszającą   (akcesorium Vialle)  dodatkowo położę  ekstra  matę  na  całą  powierzchnię bagażnika  pod  gumowe korytko.

Jak podniosłem  wykładzinę  bagażnika   to pompa wydaje  dźwięki   jak śmigłowiec.... przy rozruchu.

Różnicy  w  osiągach  nie  zauważyłem.

Komputer  pokładowy  pokazuje   jak sądzę   spalanie   obliczane  na podstawie  przepływomierza   powietrza a  nie   ilości PB/LPG  więc  wartości wyświetlane nie mogą chyba być odzwierciedleniem stanu faktycznego.

Edytowane przez WojtekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mój rekord to 63 L

Omijałbym stacje, gdzie padają takie "rekordy". Może być, że oszukują na dystrybutorze. 

 

Nie wiem czy to wina stacji. Ja tankując na tej samej , mając pusty bak - nie chciał się już przełaczyc na gaz, raz do pełna 50 ; butle, tankuje do 39 , innym razem do 45 , to mój max. Chyba raczej to kwestia ciśnienia, temperatury zew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję w różnych miejscach, za każdym razem przy podobnej dynamice jazdy do baku wchodzą podobne ilości paliwa (raz się tylko zdziwiłem – na Węgrzech, ale wcześniej nie jechałem trasy tak obciążonym autem, więc pewnie dlatego). Przy wyjeżdżeniu do „zera” zawsze wchodzi 47-49 litrów, w zależności od tego, ile przejadę na gazie po pierwszym przełączeniu na benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ich koszt to 112 zł.

Ponadto, co nie zostało podniesione w w/w artykule, nie zawsze trzeba wymieniać wszystkie popychacze (chyba, że ktoś permanenetnie jeździ przy zsialni LPG i nie dokonuje okresowej regulacji luzów). Trudno tutaj mówić o regule, ale zazwyczaj jest to 5-6 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy który robi subaraki potwierdził niestety że szklanki tylko w ASO :(

Chyba nie. Ja jak zabierałem sie po raz pierwszy do regulacji , to na wszelki wypadek wystraszony całym zabiegiem, a pierwszy raz w życiu na tyle aut, coś takeigo miałem robić, i szukalem . Są na necie i to dużo tańsze jak w ASO, trzeba tylko znać średnicę, bo jest kilka rodzai, tak mi przynajmniej w sklepach które znalezlem poradzili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem mechanikiem , przekazuję pozyskane i zasłyszane informacje. Jak się przymierzałem do regulacji zaworów, udałem się do polecanego warsztatu w Przeźmierowie pod Poznaniem, specjalizujacego się w Subaru. Tam też człowiek powiedział mi, że olcena wymianę wszystkich szklanego i całych gniazd z lepszego materiału, wskazując że przy nich regulację trzeba robić co 100 tys. Ale cena była zaporowa, gdyż za to wszystko krzyknęli 6000 złotych. 

Przedstawiam więc tutaj opinię dwóch niezależnych warsztatów , mechaników w tym zakresie. A skoro dwóch różnych mówi podobnie, to chyba coś w tym musi być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przed chwilą w temacie o spalaniu że strasznie dużo LPG ciągnie mój Legaś, i tak mi przyszła do głowy jedna rzecz. Teraz, gdy zrobiło się zimno, przez krótki czas czuć gaz w kabinie. Dokładnie dzieje się to miedzy momentem przełączenia na gaz (ustawione na 45 st) a pełnym rozgrzaniem. Potem gazu już w ogóle nie czuć. Czy może być reduktor do regeneracji? W sensie, czy jego zużycie może się objawiać właśnie zwiększonym spalaniem i popuszczaniem gazu? Alaska ma nalatane 35.000 to chyba trochę mało jeszcze żeby regenerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...