Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć,

 

Czy ktoś może podpowiedzieć co jaki przebieg należy robić regulację zaworów przy LPG w aucie z silnikiem EJ201 (125KM)?

I ile taka regulacja, orientacyjnie, kosztuje?

 

100-200zł + ew. uszczelki pod dekle.

 

Przebieg bywa różny, czasem 30 czasem 50tyś. km.Ustawiam wtedy kiedy czuję,że trzeba - niemiarowa praca silnika,wibracje,szarpanie itp.

Cena około 200zł,trochę więcej trochę mniej.Samemu też można zrobić.

W ASO na ogół mi mówią 400-500zł jeżeli nie ma LPG,a jak jest LPG to mówią,że koszt nieokreślony bo trzeba demontować instalację..... :wacko:

 

100-200 PLN za SOHC? A w DOHC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Paulus,te Hany obsługują do 70KM na cylinder, więc ja się raczej zastanawiam czy nie za duże :)http://nagaz24.pl/wtryskiwacz-hana-2100-b-czerwony,s,5023,p,pl.html

 

Kolektor był ściągany, mam nawet foto uszczelki pod kolektorem. Tylko właśnie to co piszesz, nie tej której sądziłem ... Patrząc od dołu najpierw jest uszczelka, potem coś, potem znowu uszczelka blaszana (mam jej foto), potem kolektor aluminiowy. Co to są te klapki TGV i do czego służą, praktykuje się odwierty w konkretnym miejscu ze względu na nie?

 

 

 

A jak się sprawuje ta instalacja?
powyżej 2000 rpm super, a poniżej trochę coś telepie i mam zagwozdkę czy to wina montażu czy czynników typu zapłon, zawory itp.

 

Przy rozpędzaniu (powolnym) do 2000 rpm, potrafi leciutko poszarpywać na lpg. Macie pomysły co może być przyczyną? 

 

Wtryski zmienione na niebieskie HANA 2001, strojenie i zupełnie inne auto, śmiga jak należy. Przedtem rzeczywiście na wolnych nie było dobrze, czerwone Hany były zbyt wydajne. Teraz jest idealnie. Przy okazji podjadę chyba jeszcze, żeby włączyć dotrysk benzyny na wysokich obrotach, żeby obniżyć temp. spalania i chronić zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do gazowania mojego legasia 2,0 137 SOHC

jak sie nie myle to wystarcza mi zielone Hany, tylko gdzie dokladnie trzeba je zamontowac

bede po niedzieli dzwonil do goscia w ktory jako jedyny polecany jest do gazowania subaraczkow w mojej okolicy

co powinna miec poprawna instalacjia i jak ja zrobic

czytalem watek ale sporo tego

2 listwy, zbiornik zaworem do zderzaka, odpowiednie wtryski do mocy, zdjac kolektor, jaka przerwa w swiecach, ew jakie swiece, jakie przewody WN

STAG/BRC/ ?? co wybrac na co zwrocic uwage dopytac

 

 

ile mniej wiecej eurodolarow powinna dobra instalka kosztowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Może ktoś mi doradzi czy warto założyć instalację do Forka 2.0 158KM z przebiegiem ok. 158 tys.

Rocznie robię ok. 10 tys, ale na gazie pewnie robiłbym więcej (wiadomo, jak mniej idzie z kieszeni to pojechało by się tu i ówdzie :)

Trochę odstrasza mnie jednak regulacja zaworów co 30 tys. w DOHC (pewnie przed instalacją też trzeba by zrobić). Czy są jeszcze jakieś dodatkowe koszty np. okresowa wymiana czegoś, pewnie jakieś przeglądy...

Jakie są realne oszczędności na lpg np. na każde 100 km, po ilu km zwraca się instalacja?

Warto, nie warto?

Edytowane przez kulbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi doradzi czy warto założyć instalację do Forka 2.0 158KM z przebiegiem ok. 158 tys.

Warto. W sensie finansowym oczywiście.

Trochę odstrasza mnie jednak regulacja zaworów co 30 tys. w DOHC (pewnie przed instalacją też trzeba by zrobić). Czy są jeszcze jakieś dodatkowe koszty np. okresowa wymiana czegoś, pewnie jakieś przeglądy...

Jaki masz symbol silnika? Tak czy owak - użyj jakiegokolwiek kalkulatora i policz ile jesteś do przodu przy użyciu LPG nawet licząc "częste" (w Twoim przypadku raz na 3-5 lat) regulacje zaworów.

Jakie są realne oszczędności na lpg np. na każde 100 km, po ilu km zwraca się instalacja?

Jak wyżej, np.:

http://www.neptun-autogaz.pl/kalkulator.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Forka 2.0 158KM
sprawdz sobie czy masz magiczne F w kodzie silnika - wzmocnione gniazda zaworowe - jak masz to śmiało możesz gazować. Mój ojciec ma holenderska instalację i prawie 150 tys na gazie już ma i 0 problemów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, podałem vin. Muszę w takim razie sprawdzić.

 

Bez przesady z tym "f". W moim (byłym już) s-turbo żadnych "efów" nie było a przelatał ok. 70kkm na lpg bez konieczności regulacji zaworów. Dobrze dobrana i wystrojona instalacja i nie powinno być problemów z zaworami znacząco większych niż na PB. Liczę, że tak samo będę miał w XT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sterownik polegacie do LPG Legacy IV 2.0 137KM?

wg konfiguratora Staga pasi STAG 300-4 Premim lub STAG 4 QBOX

 

Czy ktos w praktyce odczytuje/kasuje bledy komputera poprzez staga - ma interfejs bluetoutch i apke pod androida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktos w praktyce odczytuje/kasuje bledy komputera poprzez staga - ma interfejs bluetoutch i apke pod androida

Nikt chyba nie kasuje błędów poprzez STAGA.  ;)

Wielu, w tym ja, korzysta z interfejsu ELM 327 i któregoś z programów androidowych (np. TorquePro) do odczytywania parametrów silnika i (ewentualnego) kasowania błędów, różnego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już kupować kabelek do komputera, to moim zdaniem lepiej VAG_KKL niż ELM327. Tym pierwszym odczyta się więcej parametrów silnika i zrobi całkowity reset komputera, czego ten drugi nie potrafi. Z kolei na ELM jest więcej programów, są one trochę ładniejsze graficznie.no i jest opcja Bluetooth. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos w praktyce odczytuje/kasuje bledy komputera poprzez staga -

Mój "gazownik" to robi, problem w tym że tych błędów to za wiele nie ma  ;)

 czy faktycznie dziala to automatyczne strojenie w czasie jazdy ??

podobno działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...