Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jestem na etapie finalizowania zakupu legacy, jednak już rozglądam się za lpg z powodu dalekich codziennych dojazdów.

Domniemany pacjent cyklonowania to Legacy 2,0 150KM z roku 2008, więc DOHC. 

 

Z analizy tego wątku do roku 2010 doszedłem do następujących wniosków:

* Wtryski Barracuda/Hana niebieska

* Reduktor ACR01 do 250KM (? czy wystarczy 150?)

* Stag 4/Qbox 

* Lambda podpięta pod STAGa,

* Strojenie podczas jazdy pod obciążeniem.

 

Chciałbym, żeby było to przyzwoicie złożone i bezproblemowe, ponieważ jeszcze nie miałem samochodu z lpg, zawsze 100% benzin :)

 

Gdzie w Krakowie najlepiej założyć lpg? W wątku znalazłem pozytywne opinie o mgas z Zakopiańskiej.

Z racji Świąt jeszcze nigdzie nie dzwoniłem, tylko przewalałem miliony postów w tym temacie :P

 

Konrad

Edytowane przez konrads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dołączam do tematu. Ciekaw jestem ilu z Was świadomie zdecydowało się na montaż wtrysków bez demontowania kolektora? Pytam, bo próbowano w jednym z autoryzowanych warsztatów pewnej firmy produkującej instalacje LPG wytłumaczyć, że jest to tylko fanaberia właścicieli aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekaw jestem ilu z Was świadomie zdecydowało się na montaż wtrysków bez demontowania kolektora? Pytam, bo próbowano w jednym z autoryzowanych warsztatów pewnej firmy produkującej instalacje LPG wytłumaczyć, że jest to tylko fanaberia właścicieli aut.
 

 

To jeszcze dodajmy: ilu nieświadomie zdecydowało się na taki montaż, niejednokrotnie po zapewnieniach montażystów, że kolektor będzie demontowany. Dzięki czemu mają lepsze samopoczucie... Ja sam nie dam sobie urwać głowy, że mój był demontowany. Jak dotąd przelatałem na gazie tylko 125 tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie nie jestem zbyt świadomy tych wszystkich technicznych czynności ale zależy mi na tym żeby instalacja nie sprawiała mi żadnych problemów. To jak ona była montowana ma drugorzędne znaczenie. Stąd moje pytanie o warsztaty w Warszawie w których wiedza jak poprawnie założyć LPG do Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jestem na etapie finalizowania zakupu legacy, jednak już rozglądam się za lpg z powodu dalekich codziennych dojazdów.

Domniemany pacjennyklonowania to Legacy 2,0 150KM z roku 2008, więc DOHC. 

 

Z analizy tego wątku do roku 2010 doszedłem do następujących wniosków:

* Wtryski Barracuda/Hana niebieska

* Reduktor ACR01 do 250KM (? czy wystarczy 150?)

* Stag 4/Qbox 

* Lambda podpięta pod STAGa,

* Strojenie podczas jazdy pod obciążeniem.

 

Chciałbym, żeby było to przyzwoicie złożone i bezproblemowe, ponieważ jeszcze nie miałem samochodu z lpg, zawsze 100% benzin :)

 

Gdzie w Krakowie najlepiej założyć lpg? W wątku znalazłem pozytywne opinie o mgas z Zakopiańskiej.

Z racji Świąt jeszcze nigdzie nie dzwoniłem, tylko przewalałem miliony postów w tym temacie :P

 

Konrad

Montowalem u nich podtlenek LPG i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Przejechalem na gazie ponad 15 tys.i ani razu nie mialem zadnych klopotow. Silnik pracuje bardzo kulturalnie,spalanie wacha sie miedzy 11,5 a 13l/100km,na gazie jezdze bardziej dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest gaz weglowodorowy i nie ma z zadnym "podtlenkiem" nic wspolnego :(
a jeśli to miała być tylko jakaś aluzja do podtlenku azotu to wypadałoby to jakoś w wypowiedzi zaakcentować ;)

Edytowane przez cOijN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzie w Krakowie najlepiej założyć lpg? W wątku znalazłem pozytywne opinie o mgas z Zakopiańskiej.

Ja właśnie u nich robiłem. Dobrzy fachowcy, choć z moim autkiem mają chwilowego pecha ;-) Ale na pewno w końcu się uda, to nie technika kosmiczna ;-)


Witam! Dołączam do tematu. Ciekaw jestem ilu z Was świadomie zdecydowało się na montaż wtrysków bez demontowania kolektora? Pytam, bo próbowano w jednym z autoryzowanych warsztatów pewnej firmy produkującej instalacje LPG wytłumaczyć, że jest to tylko fanaberia właścicieli aut.

Mnie montowano bez ściągania kolektora, choć napomknąłem, że nie wiem, czy to dobry pomysł. Powiedziano mi, że tak montują u wszystkich i nie ma problemów :mellow:


 

 

ale to jest gaz weglowodorowy i nie ma z zadnym "podtlenkiem" nic wspolnego :(

Hi, hi, to taka figura stylistyczna z tym podtlenkiem :D  Podobnie jak niektórzy piszą o "cyklonowaniu", ale - jak się pewnie domyślasz - nikt tu nie zamierza brać się za ludobójstwo ani nie planuje reaktywacji pewnego, hmmm, obszaru muzealnego :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, hi, to taka figura stylistyczna z tym podtlenkiem :D  Podobnie jak niektórzy piszą o "cyklonowaniu", ale - jak się pewnie domyślasz - nikt tu nie zamierza brać się za ludobójstwo ani nie planuje reaktywacji pewnego, hmmm, obszaru muzealnego :rolleyes:

 

mhm zrozumiałem, ale wolałem tylko się upewnić, że to tylko takie chwytliwe hasło w celu autoironicznego "podniesienia prestiżu" :)

 

PS. gdzieś wcześniej widziałem twój nick, chyba na pclab.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mniemaniu jednak trochę za dużo. Mój po mieście pali w granicach 13,5 - 14 l/100km a na trasie przy podanych prędkościach w 11l się mieści.

Musiałbyś się udać do warsztatu, żeby sprawdzili co jest przyczyną nadmiernego zużycia paliwa.

 

Po diagnozie za którą serdecznie dziękuję nasunął się jeden wniosek - ten typ tak ma :)

Dziwna sprawa, ale chyba trzeba się będzie przyzwyczaić.

post-3102-0-07420600-1428399195_thumb.jpg

Edytowane przez Hipek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. gdzieś wcześniej widziałem twój nick, chyba na pclab.pl?

PClab.pl? Sprawdziłem, nie mam tam konta, to raczej nie ja ;-) Mój nick nie jest oryginalny, przyznaję, bo to nazwisko ulubionego bohatera powieści Stanisława Lema, a Lema uwielbiam od najmłodszych lat :-) Ponieważ Lem jest lubiany przez wiele osób, więc zapewne wiele można znaleźć nicków "Tichy", "Ijon", "Ijon Tichy" i ich wariantów oraz kombinacji. Nie chciało mi się wymyślać nic niepowtarzalnego w skali świata ani szczególnie oryginalnego ;-)

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W moim mniemaniu jednak trochę za dużo. Mój po mieście pali w granicach 13,5 - 14 l/100km a na trasie przy podanych prędkościach w 11l się mieści.

Musiałbyś się udać do warsztatu, żeby sprawdzili co jest przyczyną nadmiernego zużycia paliwa.

Po diagnozie za którą serdecznie dziękuję nasunął się jeden wniosek - ten typ tak ma :)

Dziwna sprawa, ale chyba trzeba się będzie przyzwyczaić.

Pozdrowienia z miejsca diagnozy :) tak właśnie się na miejscu zastanawiałem czy to ten przypadek :D

 

@Tichy- oki, chciałem się upewnić, ja nicka podkradłem innemu fantaście wprost ze Świata Dysku :)

Edytowane przez cOijN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwiera się elektrozawór na butli (raczej problem z kablami), czy mogę go podłączyć na "krótko" pod aku żeby sprawdzić czy zadzaiła ? i co z ewentualnym gazem który wyleci z butli do przewodów po otwarciu tego EZ, nic się nie stanie ?

 

No i nic się nie stało. EZ przy butli działa, cyka po podłączeniu pod aku, ale dalej nie działa na gazie. Teraz sprawdzę EZ przy silniku i okablowanie, bo chyba to jest największy problem.

Edytowane przez Malkontent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakie dokumenty trzeba mieć przy zakupie auta z Niemiec z LPG aby mieć go wbitego w dowód?

Czy poza homologacja butli jest coś więcej potrzebne? Jakieś dokumenty? Jakiś specjalny przegląd techniczny przed rejestracją?

Na chwile obecną wiem tylko że auto ma homologacje na butle na najbliższe 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i nic się nie stało. EZ przy butli działa, cyka po podłączeniu pod aku, ale dalej nie działa na gazie.
Miałem tak samo zaraz po montażu LPG przejechałem może 1kkm . Wymienili mi przewód od butli do komory silnika i problem rozwiązany. Powiedzieli mi ,że zdarzają się przypadki wadliwych kabli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakie dokumenty trzeba mieć przy zakupie auta z Niemiec z LPG aby mieć go wbitego w dowód?

Czy poza homologacja butli jest coś więcej potrzebne? Jakieś dokumenty? Jakiś specjalny przegląd techniczny przed rejestracją?

Na chwile obecną wiem tylko że auto ma homologacje na butle na najbliższe 10 lat

Jeśli przegląd masz nie ważny lub krótszy niż rok w dowodzie niemieckim. Będziesz robił przegląd samochodu koszt kolo 170zł będzie zawierał przegląd lpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...