Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Dyrekcja napisał:

To może celowym byłoby zrobienie listy chętnych na przetestowanie 1.6 , a my wówczas zadbamy o dostarczenie samochodu do W-wy :)

 

czekamy na zgłoszenia chętnych! Raju zajmie się organizacją i "wynajęciem toru w Słomczynie" :) (żart)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoadRunner napisał:

Czy może ktoś porównać XV pierwszej generacji z Suzuki SX4 ? O XV poprzednim wiem, że jest niezbyt dobrze wykonany w sense, jakość elementów wnętrza, spasowanie itp.

O SX4 nie wiem nic.

Ja mogę :) Jednym z moich aut przed XV'em my14 było Suzuki sx4 1,6 4x4 .I bardzo dobrze ten samochód wspominam  A więc

wnętrze : szare twarde plastiki bez szału ale dzięki temu ze są szare nie widać na nich rys. czerwone "oczojebne" :) zegary dość mocno mi przeszkadzały. Bardzo szybko działające podgrzewanie foteli. Wnętrze dosyć surowe, ciekawie składana tylna kanapa ( po złożeniu fotele przypinało się do zagłówka :) ) ale dzięki temu robiła się paka w której mieściła się mała lodówka. Bagażnik też raczej pakowany pomimo wielkości auta.

Napęd: na prawdę dawał rade , były 3 opcje rozłączony, auto, i lock . Na trybie auto sprawował się imo najlepiej. Wszędzie tam gdzie podjechałem XV'em podjechałem również SX4. Miał krótki przedni zwis dzięki czemu można było atakować na prawdę ciekawe miejsca.

Silnik : no demonem prędkości to on nie był, dosyć głośny, na autostradzie na 5 biegu przy 140km/h miał dość wysokie obroty i spalał 10l+, za to w mieście spalał bardzo przyzwoite ilości paliwa.

Podsumowując: auto nigdy mi się nie zepsuło, było bardzo tanie w eksploatacji, wnętrze dosyć surowe ale było w nim całkiem dużo miejsca. Imo bardzo dobry stosunek cena/jakość czego o XV powiedzieć nie mogę ( pamiętam ze za nowe płaciliśmy coś około 63k pln) Chętnie kupowany na rynku wtórym i trzyma cenę. Jak za te $$ bardzo przyzwoite auto

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karaś napisał o tym aucie wszystko, zgadzam się w 200%. Mieliśmy w rodzinie, Tata emeryt jeździł. Jak 4letnie full serwis z przebiegiem 30tys wystawiłem to telefon zaczął dzwonić od razu. Handlarze chcieli zbijać cenę, a 3 godziny później zadzwonił gość z miejscowości odległej o  300km, ze już jedzie z kasa. Dojechał o 22,

zapłacił i odjechał.... nigdy tak szybko auta nie sprzedałem. Dodam, ze cena była najwyższa na portalu (z racji przebiegu dalem wysoko). 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki SX4 i Fiat Sedici to blizniacze modele. Moze warto poszukac tez Fiata. 

Akurat taki z benzynowym silnikiem Suzuki 1.6i 120KM byl u mnie bezposrednim poprzednikiem XV 2.0D. 

 

Auto zupelnie proste, ale kompletnie bezawaryjnie. Co do spalania, to moge powiedziec, ze u mnie spalal mniej ;)

https://www.motostat.pl/vehicle-stats/41315

 

Jezdzilem tym autem w alpejskie zimy i przezylem dzieki bardzo dobrze sprawujacemu sie napedowi 4x4 od Suzuki. Jezdzilem tez dlugie trasy do Polski, bardzo odpowiadala mi pozycja za kierownica i ergonomia kokpitu oraz bardzo fajny uklad jezdny: dobry uklad kierowniczy i sprezyscie zestrojone zwieszenie.

 

Auto mialo dwie wady:

- slabe wyciszenie, tak, da sie gorzej niz XV MY13 :) 

- brak 6. biegu: patrz pkt. 1, a wiec na autostradzie bywalo glosno i meczaco, a dynamika nie powalala. 

 

Byla by jeszcze jedna wada wizerunkowa - emblemat Fiata ;) ale juz pod maska, za drzwiami wszedzie pisalo Suzuki. 

 

Czasem zaluje, ze sprzedalem, bardzo mile wspominam to auto. 

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz który mam na oku ma skrzynię cvt. Z tego co czytałem to ostatni wirtualny bieg jest dość długi więc powinno być lepiej niż w 5 M/T.

 

Przy okazji pobawiłem się konfiguratorem nowego SX4 crossa i wydaje się być ciekawą alternatywą dla nowego xv. Może nie ma odpowiednika eye sight ale jest ponad 20k (z placu ponad 30k) tańszy w wersji premium. Niewiadomą jest trwałość silnika 1.nie-ASO. Tutaj Subarowe 2.0 N/A wydaje się bardziej sprawdzone, chociaż spotkałem się z opinią, że boxer nie są najlepszą konstrukcją do częstych rozruchów (a takowe przeważają w trybie miejskim) ze względu na smarowanie - nie wiem ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, RoadRunner napisał:

Egzemplarz który mam na oku ma skrzynię cvt. Z tego co czytałem to ostatni wirtualny bieg jest dość długi więc powinno być lepiej niż w 5 M/T.

 

Przy okazji pobawiłem się konfiguratorem nowego SX4 crossa i wydaje się być ciekawą alternatywą dla nowego xv. Może nie ma odpowiednika eye sight ale jest ponad 20k (z placu ponad 30k) tańszy w wersji premium. Niewiadomą jest trwałość silnika 1.nie-ASO. Tutaj Subarowe 2.0 N/A wydaje się bardziej sprawdzone, chociaż spotkałem się z opinią, że boxer nie są najlepszą konstrukcją do częstych rozruchów (a takowe przeważają w trybie miejskim) ze względu na smarowanie - nie wiem ile w tym prawdy.

Ale wizualnie to SX4 cross dla mnie dramat... brzydkie ze aż oczy bolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karas napisał:

tak samo jak vitara.

Dzisiaj obejrzałem SX4 Corssa oraz Vitarę. Jak dla mnie dużo ciekawszy jest SX4 - przede wszystkim większy bagażnik. Wnętrze też bardziej przyjazne, ale może to kwestia wersji wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RoadRunner napisał:

Dzisiaj obejrzałem SX4 Corssa oraz Vitarę. Jak dla mnie dużo ciekawszy jest SX4 - przede wszystkim większy bagażnik. Wnętrze też bardziej przyjazne, ale może to kwestia wersji wyposażenia.

Suzuki w kwestii wnętrza jest mocno spartańskie. Podobnie z wyciszeniem. Nowe XV to poziom wyżej, ale tez sporo droższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Suzuki w kwestii wnętrza jest mocno spartańskie. Podobnie z wyciszeniem. Nowe XV to poziom wyżej, ale tez sporo droższe.

Subaru XV my14 wyciszony jest jak SX4 my10 więc nie sądzę żeby nowy s-cross był wyciszony gorzej niż nowy XV - trzeba by się przejechać. XV w wersji comfort ( całkiem niezle wyposażony pomimo wersji najuboższej) 26500euro czyli gdzies 112k pln , s cross awd 1,4t premium około 95k pln a w wersji max 107k pln więc wcale nie sporo taniej. Biorąc pod uwagę że Suzuki to auto o bdb stosunku jakość/cena to bym s-cross'a nie skreślał bo może się okazać ze za te pieniądze otrzymasz auto lepiej wyciszone, bardziej dynamiczne( z 1,4t na bank)  i tak samo dobrym napędem AWD ( na necie są testy nowego napedu suzuki i wypada na prawde dobrze, nawet jest test w stajni Subaru ) co nowy XV. Trzeba by zrobić test.

test napedu ( co prawda tutaj jest vitara ale naped tozsamy z s crossem )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karas napisał:

Subaru XV my14 wyciszony jest jak SX4 my10 więc nie sądzę żeby nowy s-cross był wyciszony gorzej niż nowy XV - trzeba by się przejechać. XV w wersji comfort ( całkiem niezle wyposażony pomimo wersji najuboższej) 26500euro czyli gdzies 112k pln , s cross awd 1,4t premium około 95k pln a w wersji max 107k pln więc wcale nie sporo taniej. Biorąc pod uwagę że Suzuki to auto o bdb stosunku jakość/cena to bym s-cross'a nie skreślał bo może się okazać ze za te pieniądze otrzymasz auto lepiej wyciszone, bardziej dynamiczne( z 1,4t na bank)  i tak samo dobrym napędem AWD ( na necie są testy nowego napedu suzuki i wypada na prawde dobrze, nawet jest test w stajni Subaru ) co nowy XV. Trzeba by zrobić test.

Zgoda. Miałem na mysli SX4 bez cross :)

sx4 cross po lifcie to dla mnie szkaradek, dlatego nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Zgoda. Miałem na mysli SX4 bez cross :)

sx4 cross po lifcie to dla mnie szkaradek, dlatego nie wchodzi w grę.

Ja mam dużą tolerancję co do wyglądu (poza niektórymi kolorami) więc dla mnie jest ok. Poza tym, przynajmniej z filmików, wynika, że jest wyraźnie dynamiczniejszy od XV. Więcej 25 Nm i 200kg mniej musi dać różnicę. Spróbuję ustawić się na jazdę testową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RoadRunner napisał:

Ja mam dużą tolerancję co do wyglądu (poza niektórymi kolorami) więc dla mnie jest ok. Poza tym, przynajmniej z filmików, wynika, że jest wyraźnie dynamiczniejszy od XV. Więcej 25 Nm i 200kg mniej musi dać różnicę. Spróbuję ustawić się na jazdę testową.

Rozumiem :) Poprzednim SX4 cross 1,6 benzyna z automatem jeździłem. Dynamika... no myślę, że mój OBK to przy tym wózek rodem z Szybkich i Wściekłych ;) Przegrał jako auto miejskie z Juke 1.6DIT 4x4, który w full opcji na wyprzedaży rocznika kosztował podobnie. Auto mniejsze, ale fun z jazdy przy tych 200 koniach i fajnym napędzie był.  Teraz pewnie z tym 1.nie-ASO będzie fajnie się zbierał, ale ja tej stylistyki przodu nie mogę ogarnąć, aż gałki oczne bolą, ale to kwestia gustu. Multipla też się niektórym podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RoadRunner napisał:

Miałeś Juka ? :) Jakieś poważne awarie ?

Ciągle mam :) Zamieniłem Tacie Sx4 na tego Juka. Jeździ raczej po bułki do sklepu, ale porównując nawet on docenia automat i dynamikę :)

Jak na razie 100% bez awarii, ale wiesz... auto ma dziś 3,5 lat i przebieg ... 17 000 km. Dziwne gdyby się popsuł. Pewnie jak go za jakiś czas wystawię to nikt nie uwierzy, że przebieg jest oryginalny, pomimo FV i książki z serwisem ;)

Daj znać jak wrażenia z tego SX4, ciekaw jestem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tsunetomo napisał:

Ciągle mam :) Zamieniłem Tacie Sx4 na tego Juka. Jeździ raczej po bułki do sklepu, ale porównując nawet on docenia automat i dynamikę :)

Jak na razie 100% bez awarii, ale wiesz... auto ma dziś 3,5 lat i przebieg ... 17 000 km. Dziwne gdyby się popsuł. Pewnie jak go za jakiś czas wystawię to nikt nie uwierzy, że przebieg jest oryginalny, pomimo FV i książki z serwisem ;)

200 KM to była jakaś specjalna wersja ? Bo normalnie chyba mniej miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RoadRunner napisał:

200 KM to była jakaś specjalna wersja ? Bo normalnie chyba mniej miał.

Nie pamiętam dokładnie, 200 czy coś około. Nie jest to Nismo, który chyba ma jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2018 o 14:21, RoadRunner napisał:

Jako że ja z zakupem bujam się od dawna żona dała mi ultimatum że chce coś do miasta. Budżet tak do 60k więc albo XV albo SX4. Musi być benzyna i na cztery łapy napęd. Właśnie sx4 1,6 w wersji elegance mam na oku.

Jest szansa że Suzuki znajdziesz w lepszym stanie, używanych XV jest jak na lekarstwo (chyba, że nie przeszkadza Ci auto ściągnięte ze stanów, Szwajcarii czy innego państwa, po dzwonie, dachowaniu czy czym tam jeszcze) XVłów z pewną przeszłością jest niezwykle mało w ogłoszeniach, wiem bo zanim zdecydowałem się na zakup nowego w 2016 to przewrtowałem chyba cały internet w poszukiwaniu używanego auta i skończyło się na nowym. SX4 też brałem pod uwagę ale jego wygląd(z zewnątrz "jakciemogę") w środku poprostu mnie odpychał, jeśli dla kogoś XV jest padaką to od SX4 i jego wnętrza powinny mu krwawić oczy, takie moje zdanie ale prawdopodobnie prędzej znajdziesz SX4 z pewną przeszłością. XVłów o ile komuś nie kończy się leasing a ma te auto na własność nikt rozsądny pozbywać się za bardzo nie chce. Więc w tej kwestii trochę kicha a kupisz powypadkowy to na pewno bedziesz narzekał na spasowanie elementów wnętrza i...nie tylko. Powodzenia w poszukiwaniach co kolowiek wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, swoje chwalicie, cudzego nie znacie. SXy schodzą nie gorzej niż XV. Z jazdą testową SX4 Cross 4x4 1.4t nie ma szans.  Umówiłem się na Vitarę z takim samym silnikiem. Powinno być podobnie.  Dam znać.

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...