Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, chojny napisał:

W jakich warunkach albo gdzie na drodze można spotkać rolki? 

Moim zdaniem rolki lepiej aproksymują właściwości napędu niż konkretny przypadek w terenie bo odpada bardzo ważna zmienna: przyczepność opon. Jeśli auto nie ruszy na rolkach z jednego koła to i w terenie nie ruszy jak nie będzie trakcji pod trzema kołami. 

Ciężko w amatorskim teście dać te same opony do kilku aut i przygotować próbę terenową w takich samych warunkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RoadRunner napisał:

Moim zdaniem rolki lepiej aproksymują właściwości napędu niż konkretny przypadek w terenie bo odpada bardzo ważna zmienna: przyczepność opon. Jeśli auto nie ruszy na rolkach z jednego koła to i w terenie nie ruszy jak nie będzie trakcji pod trzema kołami. 

Ciężko w amatorskim teście dać te same opony do kilku aut i przygotować próbę terenową w takich samych warunkach.

 

 

Dlatego takie rolki to idealny test dla teoretyków. 

 

Praktyk zwyczajnie dostosuje technikę jazdy do możliwości samochodu i specyfiki napędu. ;)

 

Jazda w terenie to wbrew pozorom dość skomplikowany temat... chyba że "na Patrola" to zwyczajnie gaz do podłogi a Patrol zrobi resztę. ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aflinta napisał:

Z tym, że traktor też się przydaje czasem :)

 

Czasem zwyczajnie gorszy sprzęt mądrze użyty przejedzie tam, gdzie lepszy prowadzony bez głowy ugrzęźnie. 

 

Tu przykład gdzie @zoui wyciąga zakopanego Patrola. Musiała się po niego cofnąć, jak widać sprytnie do wyciągania nie stoi w mazi ale w poszukiwaniu trakcji zjechała z drogi na bardziej związany grunt. 

 

Land Rover mechanicznie czy mocowo nie ma podejścia do Patrola. 

 

 

 

 

DSC_5646.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

wszystkie "drogie" suvy to praktycznie ( bo teoretycznie może nie) bulwarówki. Już widzę jak właściciele nowych XV'ów czy Xt'ków męczą je w ciężkim terenie, szuraj podwoziem po terenie czy urywają sobie zderzaki o kamienie... Może 1 na 100 zobaczy jakikolwiek teren bo większość właścicieli dba i chucha,  parkuje  np w galeriach daleko od tłumu zeby nie zarysowali itp itd.

A jak już zobaczy teren to zawsze można atakowac podjazdy tyłem :biglol:

Nie mogę się z tą tezą zgodzić.

W średni teren wyjeżdżamy w każdy weekend. Po wtóre to dobre (jak na SUV) właściwości do jazdy poza asfaltem zdecydowały o wyborze Forestera.

Takich osób jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eddie_gt4 napisał:
29 minut temu, aflinta napisał:

Z tym, że traktor też się przydaje czasem :)

 

z autopsji... gdzies na Ukrainie

Nam też w XT "ciapek" był potrzebny. Wiadomo, że błoto wciąga dosłownie ale i w przenośni.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mechanik napisał:
3 godziny temu, Karas napisał:

wszystkie "drogie" suvy to praktycznie ( bo teoretycznie może nie) bulwarówki. Już widzę jak właściciele nowych XV'ów czy Xt'ków męczą je w ciężkim terenie, szuraj podwoziem po terenie czy urywają sobie zderzaki o kamienie... Może 1 na 100 zobaczy jakikolwiek teren bo większość właścicieli dba i chucha,  parkuje  np w galeriach daleko od tłumu zeby nie zarysowali itp itd.

A jak już zobaczy teren to zawsze można atakowac podjazdy tyłem :biglol:

Nie mogę się z tą tezą zgodzić.

W średni teren wyjeżdżamy w każdy weekend. Po wtóre to dobre (jak na SUV) właściwości do jazdy poza asfaltem zdecydowały o wyborze Forestera.

Takich osób jest wiele.

Przecież napisałem 1 na 100 :) garstka użytkowników nowych Subaryn może i wytatla je w błotku - jak ty czy uczestnicy plejad czy subariad ,a większosc nowych Subaru w swoim życiu nigdy nie zjedzie z asfaltu. Ludziskom zwyczajnie szkoda.  Auto typu Suv stało się autem nie do jazdy po bezdrożach a bezpiecznym miejskim wozidłem

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Karas napisał:

Przecież napisałem 1 na 100 :) garstka użytkowników nowych Subaryn może i wytatla je w błotku - jak ty czy uczestnicy plejad czy subariad ,a większosc nowych Subaru w swoim życiu nigdy nie zjedzie z asfaltu. Ludziskom zwyczajnie szkoda.  Auto typu Suv stało się autem nie do jazdy po bezdrożach a bezpiecznym miejskim wozidłem

 

 

W przypadku Subaru to nie jest 1 na 100, jak może jest w przypadku innych aut typu SUV ale raczej 1 na 3  albo i 1 na 2. ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chojny napisał:

 

W przypadku Subaru to nie jest 1 na 100, jak może jest w przypadku innych aut typu SUV ale raczej 1 na 3  albo i 1 na 2. ;) 

 

cos w tym jest: jednak Subarakami w 99% przypadkow jezdza "ciut inni" ludzie... bo naprawde trzeba miec "ciut inaczej" w glowie, zeby zamiast Kii czy Skody kupic Subaru... ;):biglol:

Edytowane przez eddie_gt4
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

cos w tym jest: jednak Subarakami w 99% przypadkow jezdza "ciut inni" ludzie... bo naprawde trzeba miec "ciut inaczej" w glowie, zeby zamiast Kii czy Skody kupic Subaru... ;):biglol:

 

W sensie trochę tak "fikumiku"... bo to by się zgadzało :rolleyes:

 

A kupić trzecie albo czwarte to już nawet nie trochę, ja tam zwyczajnie czuje że Subaru to jest to i już  :twisted:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W sensie trochę tak "fikumiku"... bo to by się zgadzało :rolleyes:
 
A kupić trzecie albo czwarte to już nawet nie trochę, ja tam zwyczajnie czuje że Subaru to jest to i już  :twisted:


Trzeba było słyszeć moją żonę. Skoda? Kia? No ja się nie znam, ale bez przesady...

10 razy w roku jesteśmy w serio głębokim śniegu. Czy potrzebny nam jest 4x4? Oczywiście.

A może Ioniq? Eeee...
A mondeo? Mmmm....
A qx30? Mały.
Mini? Hybryda od Toyoty? Be.
Honda? 1.2T to jakaś ukryta kamera.

To co? Levorg, albo od biedy Impreza.

Zaraziła się chyba? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się pochwalę... w końcu moje pierwsze nowe auto :yahoo:

Legac oczywiście zostaje... jest jak stary wierny pies :bowdown:

Jestem z tej mniejszości co opuszcza asfalt - dzisiaj zwiedzałem pobliską okolicę gdzie polne drogi z głębokimi koleinami to norma... Te kilka centymetrów w górę względem mojego podniesionego legaca robi robotę :)

 

IMG_20180425_190443809_HDR.jpg

  • Super! 8
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aflinta napisał:

Się pochwalę... w końcu moje pierwsze nowe auto :yahoo:

Legac oczywiście zostaje... jest jak stary wierny pies :bowdown:

Jestem z tej mniejszości co opuszcza asfalt - dzisiaj zwiedzałem pobliską okolicę gdzie polne drogi z głębokimi koleinami to norma... Te kilka centymetrów w górę względem mojego podniesionego legaca robi robotę :)

 

IMG_20180425_190443809_HDR.jpg

Ale ładny przeszklony garaż:wub: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

Się pochwalę... w końcu moje pierwsze nowe auto :yahoo:

Legac oczywiście zostaje... jest jak stary wierny pies :bowdown:

Jestem z tej mniejszości co opuszcza asfalt - dzisiaj zwiedzałem pobliską okolicę gdzie polne drogi z głębokimi koleinami to norma... Te kilka centymetrów w górę względem mojego podniesionego legaca robi robotę :)

 

IMG_20180425_190443809_HDR.jpg

 

Gratulacje!! Niech się dobrze sprawuje!! Elegancki kolor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aflinta napisał:

Tak, raczej nie będę jeździł sam i nie będę się ograniczał do okolic podmiejskich ;)

 

To super :) Mój znajomy chce zamówić XV bo napalił się mówił, że super samochód i prawdopodobnie nie wiadomo czy to nie ostatnie 2.0 ... .

 

Gratuluję :) 

 

 

W przyszłym tygodniu pewnie wrzucę jego Lanosa Salon Polska na sprzedaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...