Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że w kwestii Roberta Orlen wykonuje kawał dobrej roboty i fajnie, że sam prezes Obajtek tak tym żyje.

Trochę zaskoczenie jednak jest, wszyscy myśleli że wybór jest pomiędzy Haasem i RP, a tu proszę.. trochę pokerowa zagrywka :)

Do tego dołożymy DTM i to może być na prawdę dobry rok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kukson napisał:

Plusem też, że Orlen będzie współpracował z akademią Saubera do której ma kilku małolacików z Polski trafić :)

Tak, zdecydowanie lepiej Orlen był już przygotowany do tej umowy i powinno to wszysko w końcu dać jakieś efekty.

Poprzednia umowa i sam kontrahent to była totalna porażka, teraz zapowiada się nieźle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/the-eagle-soars-as-pkn-orlen-joins-alfa-romeo-racing-as-official-co-title-sponsor/

chyba tylko rezerwowy kierowca, jakieś testy ale bez piątków, tak mi się wydaje. Z 2 strony jak Antooo powtórzy słaby początek sezonu jak w 2019 to kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/the-eagle-soars-as-pkn-orlen-joins-alfa-romeo-racing-as-official-co-title-sponsor/
chyba tylko rezerwowy kierowca, jakieś testy ale bez piątków, tak mi się wydaje. Z 2 strony jak Antooo powtórzy słaby początek sezonu jak w 2019 to kto wie...

Dobrze napisałeś , jesteś w błędzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Orlen jako tytularny sponsor załatwił Robertowi możliwość pojeżdżenia na treningach bo gdzieś trzeba testować jako kierowca rozwojowy. Została nam jedna niewiadoma w postaci BMW :)

Edytowane przez Kukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, carfit napisał:


Dobrze napisałeś , jesteś w błędzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

chciałeś napisać, "masz rację, wydaje ci się" ale ci nie wyszło? :D Nie mam Obajtka w znajomych, ba nie jestem nawet kolegą Kubicy, pozostaje mi czytać komunikaty. Jeśli nie piszą o Kubicy jako o kierowcy rozwojowym, a w 2019 rezerwowy w Alfie Ericsson nie miał sesji FP1, to taki wniosek mi się nasunął. Co nie zmienia faktu że to świetna wiadomość że RK jest w Alfie, i dla niego i dla Alfy w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, krist napisał:

w 2019 rezerwowy w Alfie Ericsson nie miał sesji FP1

 

Podejrzewam, że stu baniek też nie wniósł ze swoim sponsorem i nie wymalował połowy bolidu ;)

 

Przy informacji, że Orlen znajdzie swoje miejsce nawet w nazwie teamu, można być pewnym, że wykupił w pakiecie kilka piątków dla Roberta.

 

To dobra wiadomość, ale chyba niewnosząca wiele dla kariery Roberta...no chyba, że jest jakiś realny/finansowy plan, na pierwszą linię w zespole w przyszłym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adi napisał:

 

Podejrzewam, że stu baniek też nie wniósł ze swoim sponsorem i nie wymalował połowy bolidu ;)

 

Przy informacji, że Orlen znajdzie swoje miejsce nawet w nazwie teamu, można być pewnym, że wykupił w pakiecie kilka piątków dla Roberta.

 

To dobra wiadomość, ale chyba niewnosząca wiele dla kariery Roberta...no chyba, że jest jakiś realny/finansowy plan, na pierwszą linię w zespole w przyszłym roku.

 

oczywiście zastrzegając że ja się nieznam, nie jestem osobistym kolegą i tak dalej... to gdyby RK nie był obecny jako rezerwowy to by był definitywnie koniec kariery w F1. W tym sensie to jednak dużo zmienia. Kimi już chyba oficjalnie powiedział że po 2020 kończy karierę. Forma AG jest trochę niewiadomą. No i wystarczy że ktoś sobie skręci kostkę na schodach i już rezerwowy jedzie :) Więc z mojego oczywiście całkowicie nie znającego się punktu widzenia AR to dużo lepszy wybór dla kogoś kto chce jeździć, lepszy niż szybszy Racing Point gdzie są dwaj zaklepani  na długie lata kierowcy.

Co do kasy, tu mam jedyny zgrzyt, jak słyszę prezesa Orlenu który opowiada dyrdymały o wartości marketingowej, setkach milionów wzrostu wartości marki, to mi ziemniaki kisną w piwnicy, mówi to gość który karierę zrobił jak poniżej....

z21408653V,Daniel-Obajtek-z-Beata-Szydlo-podczas-malowania-sz.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że to nie koniec dobrych wiadomości. Wg mnie Orlen doskonale zdaje sobie sprawę, że KLUCZOWYM oczekiwaniem ze strony fanów RK jest oglądanie go za kierownicą, bo właśnie ten fakt jest główna siłą napędową inwestycji wizerunkowej koncernu.

Sądzę, że RK ma już dziś jasną sytuację w kwestii jego występów za kierownicą, tak w roli testów piątkowych a nawet być może w pojedynczych wyścigach.

@carfit zapowiadał niusa - petardę. Dzisiejszą informację wielu z nas czuło w kościach, stąd moje podejrzenia, że to nie wszystko...

Stay tuned ;)

 

Najlepszego w 2020!

Luke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2019 o 13:53, Jacky X napisał:

Haas, Racing Point , Alfa - chcą Kubicę ale nie do bolidu. Mnie coś ta Alfa intryguje. Może Orlen z Shellem jakoś by się dogadali dla dobra sprawy. Bolid duży na reklamy.

 

Taratara . Wiedziałem 2 miesiące temu , kiedy to jeszcze nikt o Alfie nie myślał.

 

Myślę, że Alfa to optymalny pomysł. Fajny zespół, fajne malowanie co może nie jest najbardziej istotne. Ale mariaż z Ferrari może mega owocny jeśli tylko Ferrari będzie miało cel aby przetransferować więcej technologii.

2020- Kubica rezerwowy w Alfie

2021-Kubica etatowy w Alfie

2022-Kubica na drugiego do Ferrari

 

PS. Niech Haas i Racing Point żałują kasy Orlenu bo co jak co ale przelew z Orlenu to jest pewny a i Orlen nie wchodzi na rok jeśli tylko będą dbać o Kubicę i będzie to dobrze wyglądać.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...